Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy się z tym zgadzacie??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy się z tym zgadzacie??

Słyszałem ostatnio taką mniej więcej wypowiedź, przy okazji corocznych pokazów w Paryżu: "sztuki walki rozwinęły się bardzo w ostatnich latach"...
(.....)

... Ale czy poziom wzrósł??
Ja mówię NIE



Prosze wiec podac jakie sa Twoje kryteria wzrostu poziomu w sztukach walki, czy tez w czym - wedlug Ciebie - ow poziom sie wyraza.


Masz tutaj zdecydowane prawo do zdefiniowania kryteriów(bo jak oceniać jak nie ma na czym się oprzeć...)

Tak naprawdę różnicę można poznać przez PORÓWNANIE i na tym oparłem swoje zdanie.
Ale to znowu kwestia do dyskusji, bo możesz powiedzieć , że nie widziałeś w pojedynku(nie tylko w walce, chodzi mi o wszystkie umiejętności Mistrza Kung-f) Mastera z np lat 50 z Masterem dzisiejszym.

PS Nawet trudno to ocenić w piłce nożnej, bo długo by dyskutować czy Brazylia 70 rok MŚ by przegrała z Francją 98 MŚ(a są pełne zapisy meczów, czego nie ma w kung-fu)
  • 0

budo_no_error
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy się z tym zgadzacie??

Słyszałem ostatnio taką mniej więcej wypowiedź, przy okazji corocznych pokazów w Paryżu: "sztuki walki rozwinęły się bardzo w ostatnich latach"...

Moje zdanie jest nieco inne, na pewno jest możliwość łatwiejszych kontaktów z mistrzami, możliwość lepszej wymiany,systematyzowania i porównywania wiedzy(nowe sprawne, szybkie nośniki informacji)... Ale czy poziom wzrósł??
Ja mówię NIE

zgadzam się. Nie wzrósł a systematycznie sie obniza. Boleje nad tym. Nie chodzi tu o poszczegolnych zawodnikow ale o "caloksztalt dzialalnosci"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024