Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warszawa ma centrum tai chi (ale taoistycznego)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Warszawa ma centrum tai chi (ale taoistycznego)

W sali biurowca przy Miedzianej 11 zebrało się tego dnia kilkaset osób należących do Stowarzyszenia Taoistycznego Tai Chi w Polsce. Od roku remontowali tu pomieszczenia i jednocześnie ćwiczyli płynność ruchów. Podczas uroczystego otwarcia też nie obeszło się bez pokazu - ćwiczący wykonywali powolne, płynne ruchy. Stawali na jednej nodze, schylali się, rozpościerali szeroko ramiona.


Więcej tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Warszawa ma centrum tai chi (ale taoistycznego)
Mają dobrą prase i są sprawni organizacyjnie. Dlatego ich na to stać ... potem dużo osób od nich przychodzi do nas ćwiczyć. Można ich rozpoznać na pierwszy rzut oka bo są sztywni jak manekiny ... W ramch ciekawostki to co widać na zdjęciu to jest ich wersja Lok Hup Ba Fa
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Warszawa ma centrum tai chi (ale taoistycznego)
Czyli po naszemu liuhe bafa (sześć harmonii, osiem metod).
Autor tworu o nazwie taoistyczne tai chi, był w Hongkongu uczniem Liang Zipenga (Leung Tzu-Peng), który był uczniem Wu Yihui'a, słynnego mistrza liuhe bafa, blisko współpracującego z Wang Xiangzhai'em. Podobno gdy przyjechał do Kanady chciał nauczać liuhe bafa, ale okazało się to za trudne do pojęcia i mało kto chciał się uczyć. Więc wtedy wymyślił ten patent na dużą organizację, czyli płytkie tai chi, oparte na formie z Yanga. Potem dla "zaawansowanych" wymyśłił podobnie okaleczone liuhe bafa.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Warszawa ma centrum tai chi (ale taoistycznego)

Gimnastykę zachwala Piotr Janiak, menadżer w firmie ubezpieczeniowej i miłośnik tai chi z 17-letnim stażem. - Byłem lekkoatletą, ale przytrafiła mi się poważna kontuzja kolana. W ramach rehabiltacji polecono mi tai chi. Dziś nie pamiętam, które kolano miałem uszkodzone - mówi.

hmmm a ja znam 1 osobę która sobie na "zdrowotnym tai chi" zdrowe kolano załatwiła, a także 4 którym na chore kolana yang tai chi chuan tu akurat podobno w wersji tradycyjnej bojowej :) jakoś nie pomogło.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Warszawa ma centrum tai chi (ale taoistycznego)

na chore kolana yang tai chi chuan tu akurat podobno w wersji tradycyjnej bojowej jakoś nie pomogło.

wiesz na chore kolana to trzeba isc do lekarza, a jak ktos na chore kolana idzie na taiji to powinien pojsc do lekarza od glowy...
  • 0

budo_dymol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Warszawa ma centrum tai chi (ale taoistycznego)
Witam
Jak zaczalem cwiczyc tai chi mialem 17 lat i problemy z kolanami. Niezbyt powazne tzn jak chodzilem w do "klasy sportowej "(siatkowka 3 lata) w szkole podstawowej to nabawilem sie kontuzji, spowodowalo to polroczna przerwa w treningach, a objawialo sie tym ze na 1 pietro wlazilem okolo 15 minut schodek po schodku, lekarze mieli rozne dziwne teorie wlacznie z tym, ze jeden geniusz stwierdzil, ze nie bede juz chodzil! Po tej przerwie przeszlo jednak nawet lekkie uderzenie w kolana mnie bolalo dosc mocno, kleczenie bylo katorga.
Kiedy zaczalem cwiczyc znacznie sie poprawilo "spokojnie" zaczalem siedziec na pietach (pozycja medytacyjna) choc gdzies tak po roku cwiczenia znacznie latwiej mi sie chodzic zaczelo- minelo uczucie jakby mialy sie polamac.
Co do lekarzy ja osobiscie znam ludzi, ktorym lekarze zalatwili kolana i nie tylko kolana. I tu i tu trzeba uwazac!!!
Moja dziewczyna ma powazne problemy z kolanami (cwiczyc niechce- choc przy jej problemie samo cwiczenie to by niewiele pewno zdzialalo), takze wiem co one oznaczaja.
Ja sam jestem przewlekle chory(ukl. trawienny) i medycyna "konwencjonalna" miala mi do zaproponowania tylko sterydy w ilosci hurtowej-bralem nawet przez 2 lata non stop. Zaczalem sie leczyc akupunktura i dziwnymi dietami:) u chinczyka. Bylem dosc sceptyczny jednak od 2 lat nie mialem nawrotu wreszcie normalnie funkcjonuje i nie biore lekarstw za ok 400 pln miesiecznie.
OCZYWISCIE ZAWSZE LEPIEJ SKONSULTOWAC SIE Z LEKARZEM!!! Natomiast decyzja co do leczenia nalezy do nas, i to my ponosimy jej konsekwencje ja mialem niewiele do stracena akurat.

A jeszcze na sterydach porzytylem ok 30 kilo i lazilem dosc dlugo w takim stanie kolana jakos mi wytrzymale i cwiczenia i dosc dlugie eskapady. Co prawda w chwili obecnej mam dopiero 31 lat.

pozdrawiam serdecznie

PS moje cwiczenie tai chi jest dosc malo zaawansowane choc cwicze praktycznie codziennie(raz mniej raz wiecej:) no i malo z partnerami:()
  • 0

budo_ef
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Warszawa ma centrum tai chi (ale taoistycznego)
to w zasadzie nie na temat ale nie chciałam zakładać nowego tematu.
czy ktoś mi moze powiedzieć czym się różnią i jakie wogóle są szkoły tai chi w warszawie(troche tego znalazłam i się wogóle nie orjentuje) :?:
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Warszawa ma centrum tai chi (ale taoistycznego)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024