Skocz do zawartości


Zdjęcie

Techniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Techniki
Siemanko!!!
Nie wiem czy był już taki post, a jak nie było to w sumie spoko. Mianowice chodzi mi o stworzenie postu w ktorym bedziemy wypisywali techniki których urzywamy, i chciali bysmy sie podzielić nimi z innymi osobami.
Ja proponuje nstępujace(bokserskie):
-Lewy prosty, lewy prosty, prawy prosty.
-Lewy pposty, prawy prosty, lewy hak, prawy śierp.
-Lewy prosty, odskok wtył i szybka contra(prawy prosty)
-lewy prosty, lewy sierp
-lewy prosty, lewy prosty i prawy hak.
Dobra to narazie na tyle, jak bedzie Wam sie podobał ten pomysł to spoko, jesli macie to wrzucajcie też filmiki z technikami(instruktarzowe). Mysle ze każy we własnym zakresie mogłby robic w domu walke z cieniem co by doskonaliło technikę.
Dzieki Narazie :)
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
ech ten temat na moje nei ma sensu (nei pociagnie dlugo :P :P :P ), bo wszystko zalezy od sytuacji , ja bardzo lubie kombinacje lewy prawy, lewy sierp prawy haczyk
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
ja uwielbiam lewy+prawy+unik przed sierpem+contra sierpem...bomba jak nic...ale nie w moim wykonaniu raczej :)
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
Mi się podoba Front Kick (obojętnie którą nogą) + lewy prosty + prawy prosty.
  • 0

budo_foreveralone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
Lewy sierp ,prawy prosty
lewy prosty,prawy prosty lewy sierp.
front-egg-kick i prawy kuflowy
  • 0

budo_rafix_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
co to jest front-egg-kick i prawy kuflowy ??
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki

co to jest front-egg-kick i prawy kuflowy ??


front-egg-kick to zapewne front kick w jaja :P a prawy kuflowy to uderzenie prawą ręką tylko nie uderzasz przodem pięści tylko dołem tak jakbyś chciał kogoś uderzyć kuflem :P
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
całkiem dobre jest combo axe kick + ta sama noga side kick szybkie oodejscie do tyły i jak przeciwnik za nami ruszy to zatrzymas sie i side po obrocie
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
tylko ze ten axe kick ma byc od zewnatrz robiony do srodka i zanim opuscimy noge to odrazu side kick!!
Ten axe to wsumie ma byc na zachete przecwinika do kątry zeby sie nadział na side!
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
Ostatnio bardzo spodobała mi się akcja: blok przed prawym cepem, prawy łokieć z dołu z przejściem do prawej pozycji, obrotowe kopnięcie lewą na jaja-brzuch, prawe kolano z wyskokiem, po tym ewentualnie, zejście do parteru i uduszenie dziada :twisted: . W sumie dobra na ulice (tzn. podobno bo nie zdążyłem osobiście sprawdzić), szybka, nie trudna, i efektownie wygląda.

Bardzo dobra i prosta akcyjka: High kick i zanim jeszcze kopiaca noga wróci na ziemie prosty. Jak sie szybko zrobi to wejdzie zajebisy prosty. A jak ktoś nie kumaty z tobą walczy to dostanie tą samą akcją 3 razy w pysk i nie będzie wiedział jak :) .

Spodobał mi się jeszcze kiedyś blok fronta, polegający na uderzeniu kopiącej nogi kolanem z dołu i zblokowaniem łokciem z gardy, tak że stopa kopiącego dostawała się między kolano i łokieć. Troche mi to trudno opisać ale spotkałem się z tym tylko raz i zajebiście mi się to spodobało bo nie odsłaniam gardy i moge boleśnie uszkodzić komuś stope.

Myślę że pomysł z wymianą wiadomości o takich akcyjkach jest zajebisty, bo możena nauczyć się czegoś nowego i przy okazji powiedzieć komuś dla czego jego akcja jest skuteczna/nieskuteczna, fajna/zjebana itp. PozdrawiaM
  • 0

budo_rafix_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
zdziwil mnie ten front-egg-kick bo myslalem ze bedziemy rozmawiac o walce sportowej...


moje ulubione akcje to:
lewy prosty - prawy prosty -lewy sierp
Sierp moze byc z doskokiem, skupiamy sie gloenie na mocnym sierpie

lewy prosty z doskokiem- prawy prosty- okrezne na rzebra
Prawy moze byc slabiutki markujacy, chocaiaz nie musi. Celujemy nieco wyzej czyli nie w szczene a raczej w czoło, chodzi o to zeby przeniwnik podniusl rece. Okrezne na rzebra, bardzo mocno. Jak ta akcja wejdzie to mozna bardzo efektownie zakonczyc walke :)


najprostrsze kombinacje sa najlepsze :)

PS: Lubie jeszcze wykonczyc akcje kopnieciem side kick po obrocie :)
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
John Wayne Parr wykończył typa wczoraj w K1 max własnie taką akcja z tymi okrężnymi :D dostał w wątrobe i papa :wink:
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
co do blokowania fronta, dobre jest zbicie kolanem i nie opuszczajac nogi wychodzi od razu kakato na brode,tlyko trzeba to szybko i plynnie zrobic.
Lubie też rozbiegnąć sie i skoczyc z kolanem i łokciem. lewy Low kick -prawy high.

co do tematu to byl juz kilka razy, nie przyjmie sie.
  • 0

budo_egon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
Ja staram sie jak naj bardziej mieszać rece z nogami i nogi i rece same wsobie(low,high,midl)(sirep,prosty,..).
Ale jedną z ulubionych efektywnych i zarazem efektownych ciosów jest:
Udzerzem lowa z prawej nogi(tylniej) i gdy low wejdzie robie przeskok z lekkim wskokiem w przeciwnika i zadaje higha(z lewej nogi).

Bardzo skuteczne polecam.
  • 0

budo_bartek_kb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
moja ulubiona akcja ale niezawsze wychodzaca jest:
prawy prosty_lewy sierp(schodac z lini ataku)_prawe okrezne na tulow badz glowe
i jeszcze czesto stosuje:lewy sierp_prawy hak_lewy prosty_ prawy prosty_low-kick
  • 0

budo_northon
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
moja ulubiona technika jest front kick w twarz... trzeba wyczuc moment i zaatakowac przednia lub tylnia noga najlepiej na brode przeciwnika pomiedzy garda.. a jak nawet przeciwnik wylapie cios na garde.. ta juz jest nieco wyzej i zaskoczenie sytuacja sprawia ze nie pilnuje dolu... wiec mozna dolozyc do tego low kicka badz frontalne kopniecie na brzuch badz tez (zalezy od sytuacji) kopniecie polfrontalne na zebra... albo tez mozna pokombinowac cos z rekami.. ale i tak pierwszy atak czyli front kick na twarz to dobre rozpoczecie akcji... na sparingach dziala w 80 %

inna dobra technika jest tez kolano z wyskoku rowniez w twarz.. mozna dolozyc do tego lokiec opadajac z gory w glowe ale jezeli ktos wylapie kolenem to juz mu bedzie troche ciezko sie pozbierac przez kilka sekund.. wiec robta co chceta.. :P

a ulubiona technika obronna jest dla mnie: jak ktos kopie high kicka na glowe, wylapanie kopniecia na garde wraz z przekreceniem tulowia w strone z ktorej leci cios( o 90 stopni).. i po wylapaniu ciosu pelny obrot dalej w ta strone(nastepuje skrocenie dystansu) z tym ze piesc (badz lokiec) uderza w glowe przeciwnika.. gwarant ze po takim czyms koles nie wie przez chwile o co chodzi.. "broniacy" sie moze dodac jeszcze jeden lokiec z drugiej reki badz tez sierpa lub prostego..... akcja wyglada dosc efektywnie... szkoda ze na ulicy nie kopia w glowe :P
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
a właśnie że kopią :) ale wtedy to już low i zatłuc na ziemi :twisted:
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
Lewy prosty - lewy prosty - prawy prosty - okręzne z zakrocznej prawej na full - poniżej żeber, powyżej biodra albo low kick na kolano...
  • 0

budo_widelec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki
lewy prosty - prawy prosty - znowu lewy - i potezny low kick...koles nawet nie bedzie wiedzial co go trafilo.... Fajna rzecz...w trakcie doskonalenia 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024