Skocz do zawartości


Zdjęcie

rosyjskie noże Kizylar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

Nie no, załamka powtórna :? Te są typowo rzekłbym, hm... w bizantyjskim stylu? Ale fajne są.
Eugene - pytanko. Skąd wiesz tyle o nożach "egzotycznych" na naszym rynku? Jakieś specjalne zainteresowania? Pozdro. Ż.W.

Co do bułgarskich - mistrzowstwo widać, ale materiały przeciętne. Poziom 440A.
Wiem bardzo mało. Wykształcenie mam inne. Wybierałem se narzędzia do różnych celów, to trochę książek i gazetek poczytałem, m.in. o metalurgii, pochodziłem po wystawach, targach, poznałem fajnych ludzi - mistrzów, użytkowników. I z sieci korzystam.
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Pewnie ma informacje z pierwszej ręki :) W Moskwie sporo rzeczy można znaleźć

Eugene, napisz jakie są ceny w Rosji na takie nożyki Szczególnie interesuje mnie czy to ceny dostępne dla naszych kieszeni (250 usd wybaczcie) Jak wart jest twój EDC?
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

Pewnie ma informacje z pierwszej ręki :) W Moskwie sporo rzeczy można znaleźć
Eugene, napisz jakie są ceny w Rosji na takie nożyki Szczególnie interesuje mnie czy to ceny dostępne dla naszych kieszeni (250 usd wybaczcie) Jak wart jest twój EDC?

Na wystawach jest spora konkurencja i można kupić ładne damaski fabryczne od równowartości 50 dolców, ale oczewiście nie autografy najlepszych mistrzów. Dla przykłada, ceny Igora Pampuchy: na wystawach - same klingi z damasku prostego (fala) od 160$, trzypasmowy kwiatkowy od 350$, mozaika od 430$, bułaty od 360$, UHC od 440$, nierdzawiejące od 550$. Ten nóż ze zdjęcia, niestety nie jest mój, kosztował 1000$. Imię gwarantuje jakość. Wyroby mniej renomowanych kowali są tańsze. Niektórzy w ogóle nie produkują nic na sprzedaż, robią dla przyjaciół, bo ich to rajcuje. Czasem trafiają się okazje. W sklepach zwykle drożej.
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Chyba jednak pozostanę przy produkcyjnych :)

Niezwykłej urody noże....... nawet moja siostra podziwia
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

Niezwykłej urody noże....... nawet moja siostra podziwia

Żeby nie przeładowywać temat wyłożyłem trochę ozdobnych noży od ruskich artystów na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , jak by kogoś interesowało.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Jak by ktoś szukał kontaktów dla zakupów niedrogich ruskich noży, polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
w jaki sposob mozna dostac bulat- jako material, albo damast rosyjski - czy sa dostepne jako towar?
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

w jaki sposob mozna dostac bulat- jako material, albo damast rosyjski - czy sa dostepne jako towar?

Czasem bywają klingi na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale lepiej kupywać na wystawach lub zamawiać bezpośrednio od mistrzów.
  • 0

budo_psychiatrist
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
a ja mam pytanko: widzialem kiedys w sklepie z militariami nóz(ponoc rosyjski) ponoc z tytanu. podobny byl do:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
moze cos kojarzycie? jak wam ze spasatielem poszlo to i tu dacie rade. wierze w was :)
pozdro
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Nie nurkuję zawodowo. Saperem też nie jestem. Więc takimi ciekawostkami się nie interesowałem. Mogę poszukać informacji, jak będą jeszcze jakieś namiary.
  • 0

budo_karud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Eugene możesz powiedzieć w jaki sposób można znaleźć terminy i miejsca wystaw o których piszesz? Powiedzmy w Moskwie i Królewcu/Kaliningradzie.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Harmonogram wystaw na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ale teraz coś się nie otwiera. Najbliższe wystawy w Moskwie - 7-11 wrz., 12-15, oraz 18-21 pazd. O Królewcu nie wiem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024