Skocz do zawartości


Zdjęcie

rosyjskie noże Kizylar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

Te daw na dole to dla leworecznych sa, czy zdjecie odwrocone?

Oczewiście, jak zamawiasz, możesz tą opcję uwzględnić. Możliwe grawerowanie dowolnej grafiki lub napisów, logo, i t.p. Po prostu załączasz do zamówienia plik z opisem. Nawet hartują dokładnie do takiej twardości, jaką wskażesz. I co przyjemnie, koszty i terminy fabrycznej kastomizacji są do przełknięcia.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Eugene, to jeszcze powiedz jaka jest mozliwosc kupienia tych rosyjskich zabawek
przez nas (jesli w ogole jest). Jakies sklepy netowe?
Bo niektore zachodnie sklepy netowe sprzedaja te zabawki, ale licza sobie jak za kawior
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
juz mnie eugene nie zalamuj - siedze i od kilku dni przegladam ich oferty i zdjecia autorskich nozy - nawet gdybym ich nie znal wczesniej to poznalbym rosyjski rodowod - maja wlasny styl dekoru i grawerki - zadna sztampa i powtarzanie wzorow z zachodu - dawniej siedzialem troche w sztuce radzieckiej (bo takie albumy tylko u nas byly ) i teraz czuje znow ten sam klimat w liniach tych nozy - przyznam ze mnie powalilo , polska nie ma wlasnych utrwalonych tradycji wzornictwa - zawsze troche pawiem i papuga bedac, wstydzila sie tego co wlasne- szczesliwym bylbym doczekawszy polskiej linii noza - ale to chyba nawet nie za dwa pokolenia nastapi...
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

Eugene, to jeszcze powiedz jaka jest mozliwosc kupienia tych rosyjskich zabawek
przez nas (jesli w ogole jest). Jakies sklepy netowe?
Bo niektore zachodnie sklepy netowe sprzedaja te zabawki, ale licza sobie jak za kawior

Spróbój napisać na adres kontaktowy, są bardzo elastyczni - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Ew. jest przedstawicielstwo w Czechach: fax +420 222212009 , GSM: +420 603225466 e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Dzieki Eugene.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
goracy eugeniusz, kope lat fajczany brachu :D

a zeby nie bylo offtopa, to nasi wschodni bracia prezentuja poziom jak sto dwa w rekodziele. jakis czas temu jak ojciec budowal kusze to trafil na jakas rosyjska strone gdzie produkuja kusze i mi pokazal rzezbione kolby.
koparka na ziemi i mokro w gaciach...
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Kiedyś w Survivalu Sergiusz Mitin prezentowal rosyjski nożyk firmy Juznyj Krest (Gwiazda Północy, czy jakoś tak) Nożyk w stylu skandynawskim, a moze i rodzimym bo ponoć tradycyjne noże rosyjskie rejonów północnych i skandynawskie mają jakiś wspólny rodowód :?: Nożyk zarąbiasty :!: Nie mam fotek, ale polecam poszukać, warto :!:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Krzyz Poludnia ;)
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

Kiedyś w Survivalu Sergiusz Mitin prezentowal rosyjski nożyk firmy Juznyj Krest (Gwiazda Północy, czy jakoś tak) Nożyk w stylu skandynawskim, a moze i rodzimym bo ponoć tradycyjne noże rosyjskie rejonów północnych i skandynawskie mają jakiś wspólny rodowód :?: Nożyk zarąbiasty :!: Nie mam fotek, ale polecam poszukać, warto :!:

Dokładnie naodwrót - Południowy Krzyż. Dawałem linka na skan starych katalogów. Ostatnio produkcję mieli nie wielką, nie wiem z czym to się wiąże. Produkcyjne noże akuratnie zrobione, są z odpowiednika 440C.
Dołączona grafika
Są jeszcze autorskie z rewelacyjnych kompozytów, kolekcyjne.
Dołączona grafika
Ceny konkurencyjne.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Dołączona grafika
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
No właśnie miałem napisac Krzyż Południa :) :) :) , ale Gwiazda Północy też niżle, nie :?:
Niemniej jednak podoba mi się ten nożyk nadwyraz :!: ( no tak Krest to krzyż, a Jużnyj to południowy :) :) )...................................................... ale nożyk taki chciałbym mieć :!:
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Sorry Gienek, a po ile te nożyki chodzą i czy można je w Polsce dostać?
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Produkcyjne w sklepach - równowartość 70-90 dollarów przeciętnie. Autorskie - 200-400. Część modeli ma gwarancję 10 lat, droższe - nieograniczoną.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Czy ktoś ściągał do Kraju, tego nie wiem. Pytaj w Survivalu.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Kilka ruskich nożyków, które się mnie podobają:
Genady Prokopenkow. "Jeż" - prosty nóż, ale świetnie leży w ręcy. Robiony z parabułatu (stal narzędziowa szybkotnąca bardzo długo i chytrze kuta i kalona.)
Dołączona grafika

Leonid Archangielski - Hunter w staroruskim stylu. Jest w nim moc.
Dołączona grafika
Nóż Inny
Dołączona grafika

Maria Archangielska. Damask
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Igor Pampuha - niepozorny majstersztyk - w środku bułat 64 HRC, obłożony damaskiem nierdzewnym. Niewielka finka z bułatu, roboty tego mistrza, to mój polowy EDC.
Dołączona grafika

Wiktor Kuznecow - bułat nierdzewny
Dołączona grafika

Ilya Kulikow - bułat UHC
Dołączona grafika

Władimir Petryk - bułat nierdzewny
Dołączona grafika

Wszystkie bułaty tną szkło jak papier. Jakbym zbierał kolekcję, od tego bym zaczął.
  • 0

budo_coondelboory
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

[...]
Wszystkie bułaty tną szkło jak papier.


Noze piekne, ale z tym cieciem szkla bulatami bym nie przesadzal - co najwyzej rysuja. Intryguje mnie jednak, skad oni biora te bulaty - sami je robia, czy jest jakis duzy producent tej stali, u ktorego sie zaopatruja w np. plaskowniki albo klingi?

C.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar
Nie no, załamka... Dajcie jeszcze jakieś stronki o nożach czeskich, węgierskich, rumuńskich, bułgarskich, mołdawskich, serbskich itp. i przekonamy się w końcu jak marnie Polska wypada w tej dziedzinie... :? :(
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

Nie no, załamka... Dajcie jeszcze jakieś stronki o nożach czeskich, węgierskich, rumuńskich, bułgarskich, mołdawskich, serbskich itp. i przekonamy się w końcu jak marnie Polska wypada w tej dziedzinie... :? :(


Nie ma co się dziwić, jeżeli polski knifemaking wygląda jak wygląda, czyli nie jest promowany, a ręcznie robione noże trzeba sprzedawać za grosze, bo przeciętny Kowalski woli coś z półki, mimo iż czasami w tej samej cenie, lepsze i ładniejsze.

Może właśnie idzie okres, że trzeba wyjść z ukrycia i zacząć promować polskie wyroby? :roll:
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

Noze piekne, ale z tym cieciem szkla bulatami bym nie przesadzal - co najwyzej rysuja. Intryguje mnie jednak, skad oni biora te bulaty - sami je robia, czy jest jakis duzy producent tej stali, u ktorego sie zaopatruja w np. plaskowniki albo klingi?

Rysują szkło bardzo pewnie i głęboko, bez szkody dla siebie. Wszyscy wspomniani w poście mistrzowie bułaty robią sami w wielu gatunkach.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

Nie no, załamka... Dajcie jeszcze jakieś stronki o nożach czeskich, węgierskich, rumuńskich, bułgarskich, mołdawskich, serbskich itp. i przekonamy się w końcu jak marnie Polska wypada w tej dziedzinie... :? :(

Z Bułgarów polecam noże Nikołaja Spasowa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: rosyjskie noże Kizylar

Z Bułgarów polecam noże Nikołaja Spasowa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Nie no, załamka powtórna :? Te są typowo rzekłbym, hm... w bizantyjskim stylu? Ale fajne są.
Eugene - pytanko. Skąd wiesz tyle o nożach "egzotycznych" na naszym rynku? Jakieś specjalne zainteresowania? Pozdro. Ż.W.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024