Skocz do zawartości


Zdjęcie

latareczka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
no właśnie dlatego jej nikt nie wymienił, bo miałem się zmieścić w 200 (maksymalnie) :)


pozdrawiam
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
w sumie to juz kupiłeś, po sprawie , niech sie dobrze sprawuje



[kufa nie piszcie ,że komuś IU oświetla drzewa na dystansie 30 metrów przez 40 godzin - to jawne wprowadzanie w błąd, a w celu ustandaryzowania umówmy się, że oświetlanym drzewem jest brzoza i powiedzmy jako drugie cześć iglasta sosny - wtedy można sobie od biedy wyobrazić jak to świeci]
planując używanie akumulatorów warto sprawdzić czy układ regulujący napięcie poradzi sobie z niższym voltażem [bo bez regulacji w sumie to nie za bardzo wartu - jasność musi spaść]
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
No własnie.
A propos cholernych gumek do Led Lenserów - ma ktoś na zbyciu takową? Bo obydwie już zakatowałem....
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
Niechaj jakowyś szpec wypowie sie na temat tzw. SOCZEWKI OSIOWEJ stosowanej w Led Lenserze V2 3A - czyliż nie taka sama optyczna poezja wystepuje w KL1 SF? Co daje takie rozwiązanie i wogóle kto co wie na ten temat

Na marginesie zakupiłem tydzien temu Azję jakąś wygląda zupełnie jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale jest "napędzana " jedna diodą - sprzedawca twierdzi że to luxeon ale może np. to luxleon albo inny odidos...
W każdym razie DAJE JAK E2e NA ŻARNIKU 60 LUMENOWYM..... zasilana 3xaaa, elektroniki to tu raczej nie ma i na dzieńdobry w porównaniu z SF jakością ustępuje jakies 20~25% ...nie powłoka, tylko lakier proszkowy, gwinty nie tak miód spasowane, wyłącznik nie tak kulturalnie pracuje jak w SF , ALE JASNOŚĆ NASTAJE NA PODWÓRKU JAK Z ÓSMEGO PIĘTRA POCISKAM!!! :)
po mojemu, to niestety wyprzeć musi z rynku amatorskiego drogie USA produkty.
Na codzień taka LAMPA w kieszeni to aż nadto, a w teren, jak to jeszcze trochę Chinczyki dopracują - też styknie. Ja tu widzę tylko wymiane oringów dla pewności na grubsze, bo te chodzą cos zbyt gładko co wzbudza niepokój, i szkło moznaby wsadzić grube a twarde, bo to jest śmiszne.
Jak porobie jakie fotki - to zapodam. narazie nieobiektywne zachwyty tylko moge zaoferować :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka

No własnie.
A propos cholernych gumek do Led Lenserów - ma ktoś na zbyciu takową? Bo obydwie już zakatowałem....

Mnie się udało wydrzeć taką w sklepie prowadzącym L-L i to już po okresie gwarancyjnym, drugiej nie chciał skurczybyk dać.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
kurna nie fanzolcie many o gumkach - dawać jakiś info o tej soczewce osiowej! :twisted:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka

kurna nie fanzolcie many o gumkach - dawać jakiś info o tej soczewce osiowej! :twisted:

No to zapodaj jakąś fotkę albo cuś.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
nie mam cyfrzaka - ale w głowicy KL1 w E2e SF oraz w Led Lenserze jest taka soczewka w centralnej części szybki zamykajacej reflektor. Pytanie - co ona daje, i jak działa? czy skupia wiazke, czy jakoś ją modeluje inaczej ( jedna soczewka to raczej nie skupi - potrzebny układ ) itd.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
Jeżeli chodzi Ci o ten otworek w małych L-L z luxeonem to pełni taką funkcję, że znajdująca się we wgłębieniu soczewka skupia światło, natomiast jeżeli chodzi o dodatkowy kolimator w L-L magic to nie wiem dokładnie jaką funkcje spelnia, ale w połączeniu z zastosowaną w latarce wklęsłą soczewką i zwierciadłem jest naprawde zrębiście skuteczny.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
eeee- że otworek jest to nie wiedziałem... :( a ma ktos z hanysów takiego lensera żeby pooglądać? - no Katowice i okolice...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
Tu masz L-L magic z kombinacją kolimatora na ledzie i wklęsłą soczewką
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A tu jest L-L V Quadrat z Inovą. Na zdjęciu jest widoczny ten otworek.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tak naprawdę to nie jest otworek na wylot, tylko właśnie soczewka odpowiadjąca za skupienie światła. Mogę powiedzieć, że obydwa te rozwiązania całkiem nieźle się spisują.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
nooo - dzieki za fotki - to w lenserze wygląda tak jak w KL1.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego tutaj napiszę (:
W sobote byłem na ognisku w lesie. Ciemny las, zero księżyca, wilki wyją, itp (: Jak szliśmy na to ognicho to jeszcze jasno było i nikt nie pomyslał o drodze powrotnej i nie wzięlismy żadnej latarki. A wracaliśmy około 24. I mi zaświtało w głowie że mam przecież diodę w mojej nowej komórze (Motorola e398). Niby to lampa błyskowa do apartu jest. I kurna! Zapaliłem a tu jasno się zrobiło tak mniej wiecej w promieniu 7 metrów. Ale tak naprawdę jasno - pieknie oświetlało podłoże i krzaki. Trzymałem telefon w ręce podniesionej do góry - kumple śmiali się że wyglądam jak Gandalf w Morii (: i cała grupka bez problemów przeprawiła się przez potoczek, przeszła przez mnóstwo krzorów, wylazła po strowym zboczu i szcześliwie wyszliśmy na leśna drogę.
Dioda ta daje totalnie rozproszone światło ale jak napisałem w ciemnym lesie doskonale oświetla krąg o średnicy mniej wiecej 7 metrów.

Pozdrowionka
  • 0

budo_piotr żbikowski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
Potrzeba jest matką wynalazków :) A ja ostatnio odkryłem, że dioda w platikowej chińkiej zapalniczce kumpla daje prawie takie samo światło jak mój Arc AAA :) któremu nota bene nie mam nic do zarzucenia :)
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka

Niby to lampa błyskowa do apartu jest


... a to co - dało się ciągłe świecenie ustawic?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka
Witam

... a to co - dało się ciągłe świecenie ustawic?


No tak. Bo to własnie tak działa - nie błyska jak normalna lampa błyskowa tylko oświetla ciągłym światłem fotografowany obiekt.
Nie ma efektu czerwonych oczu (((:

Pozdrowionka
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: latareczka

Potrzeba jest matką wynalazków :) A ja ostatnio odkryłem, że dioda w platikowej chińkiej zapalniczce kumpla daje prawie takie samo światło jak mój Arc AAA :) któremu nota bene nie mam nic do zarzucenia :)

Te chińskie plastikowe zapalniczki to wogóle jest fajna sprawa. Koleś w sklepie często liczy sobie więcej za samego leda niż kiosk za zapalniczkę :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024