Skocz do zawartości


Zdjęcie

kurtka całoroczna-co kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

kurtka całoroczna-co kupić?
Szukam kurtki całorocznej.Z modeli militarnych najbardziej podoba mi się model bundeswery od dawna spotykany w Polsce(chodzi mi o model wyposazony w pagony,dlugosc do okolo 1/3 uda,charakterystyczna naszywka na ramieniu z flaga Niemiec,kolor oliwkowy,khaki?) i jak sadze pochodzace z demobilu z zachodnich (wtedy)Niemiec.Nie znam sie na odziezy wojskowej.Wiec nie wiem co warto kupic a co bedzie wyrzuceniem pieniedzy.Kamuflaze mnie nie interesuja.Tylko khaki lub cos oliwkowego,ewentualnie kolory bezowe/pustynne.I zdecydowanie moze byc bez naszywek z flagami czy tez innymi napisami w stylu super rambo,tactical,US Army itp :wink:
Na military znalazlem cos takiego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Czy ktos moze sie wypowiedziec na temat jakosci produktow tej marki?Pamietam ze bylo juz cos na temat butow rothco byly mieszane opinie.Czy ten material to cos na wzor gore-tex lub hydro-tex czy to tylko jakis polyester laminowany(pytam glownie o oddychalnosc takiej tkaniny).Za wszelkie propozycje z gory dziekuje.
Cena do 400PLN,ale jak bedzie z demobilu za np 100PLN to tym lepiej :)
Jak wyglada kwestia rozmiarowki-czy jesli zwyczajowo nosze M to czy w ciemno moge kupowac ten rozmiar czy tez sa jakies istotne roznice i bez przymiarki sie nie obejdzie?No i gdzie ewentualnie moge przymierzyc w Gliwicach/okolicach(Katowice?)
adiblue
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: kurtka całoroczna-co kupić?
Te kurtki to kopie M65 wykonane ze zwykłej tkaniny, co zresztą jasno pisze w ich opisie. Co do nówki gore, to turystyczną bez przeceny za mniej niż 900zł ciężko dostać. Inne mebramy (gorsze) można kupic nieco taniej. Poszukaj na allegro, bo raczej za 400zł ciężko będzie Ci kupić nówkę kurtke wojskową z mebramą (chyba, że jakaś super okazja).
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurtka całoroczna-co kupić?
a te czarne ECWS (czy jakos tam 8) ) goretexowe ? bylo cus juz o nich i ogolnie calkiem fajnie na zdjeciach wygladaly
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: kurtka całoroczna-co kupić?
membrana nie jest konieczna.Chce tylko uniknac kupna "kalosza" ktory bedzie (jak pisza)kroploszczelny,ale odbedzie sie to kosztem oddychalnosci.W koncu zwykla bawelna jest oddychajaca,tkaniny pilyestrowe zreszta tez.Nie szukam wysrubowanych parametrow.Zalezy mi na trwalosci tkaniny oraz na oddychalnosci."Kroploszczelnosc" czy wodoszczelnosc maja drugorzedne znaczenie.Zawsze moge przeciez taka kurtke zaimpregnowac we wlasnym zakresie.Wazny jest dla mnie przedewszystkim kroj,wygoda noszenia oraz pakownosc kieszeni. Wiec jak juz wiem,ze to kopie M65 to nadal nie wiem jak z ich trwaloscia-jakoscia??Nie bede w nich jechal na front,czolgal sie,ani przedzieral przez dzungle.To ma byc kurtka na codzien na miasto.A ,ze lubie ten fason...
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: kurtka całoroczna-co kupić?
ECWCS za 400pln, za 600pln itd, to są perfidne podróby. Orginalne ECWCS'y są w Polsce praktycznie nie do dostania. Już zresztą pisałem o tym.
Za 400pln będzie ciężko wyczesać fajną, całoroczną kurtkę.
Ja bym myślał nad takimi opcjami:
1. Alvika Thor- dobra membrana, twardy materiał zewn, świetnie zaprojektowana. koszt ok 600pln - do tej się przymierzam
2.Alpha M65 - wiadomo- legenda.~450pln
3. jakiś windbloc, można fajne nawet znaleźć ok 400-500pln
4windstopper- działa lepiej niż windbloc, ale jest cieńszy i słabiej grzeje, jest droższy- od 550pln
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: kurtka całoroczna-co kupić?
Ta pierwsza bardzo mnie sie podoba. Trendy, dzezi i w ogole 8)
Do 400zl to nie widze szans na porzadna caloroczna kurtke. Ja dopiero za $300 trafilem cos, co w 99% zaspokaja moje miejskie potrzeby.
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: kurtka całoroczna-co kupić?
1. Alvika Thor - jak najbardziej, ale koleś chce kurtkę militarną, a ja nie pamiętam jak jest z kolorystyką tej kurtki.
2. Miałem orginalną M65 kupiona w lumpexie i była cool oraz trendy, ale wole angielskie kurtki wojskowe. Są wygdoniejsze i bardziej praktyczne.
3. Windstoper jak najbardziej, mam z tego materiału bluze i kamizlekę i jezeli tylko z nieba nie leje się woda strumienaim to jest ok.

Co do impregnacji kurtki dorbym preparatami, to membramy to nie wyprodukuje, ale pozatym będzie ok.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: kurtka całoroczna-co kupić?
Witam

Jeżeli nie militrarne to:

Alvika - Thor - rewelacja - śmigam w niej na rowerku cały czas teraz bo u nas leje jak z cebra prawie cały miesiąc już... Nigdzie nie przemaka, wiatr mnie nie dręczy. A na zime mam Pamira wpinanego do tej kurtki.

Pozdrowionka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024