Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reeve i Strider - klingi stałe, kilka wolnych myśli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reeve i Strider - klingi stałe, kilka wolnych myśli
Nie no Piter, no co Ty? Ja tam nawet śpię w plecaku!
Tylko nie wiem czy ja jestem jakims wyznacznikiem jedynego prawidłowego nożonoszenia i wszechwiedząca wyrocznią plecakową.
Hmh...a tak prawdę mówiąc....ostatnio nawet nie otworzyłem plecaka przez dwa dni. A duzy nóż przeca nie musi być przecież pod reką do wyciągnięcia natentyśmiast.

Ważne żeby było wygodnie i nie przeszkadzało. Szybkość dobycia noża-rąbacza to sprawa drugorzędna tak naprawdę. Jak chodzę z plecakiem to mam przytroczonego gdzieś na wierzchu plecuna. Bez plecuna - poziomo z tyłu na pasku.

I tyla.
  • 0

budo_slow69
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin-puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Reeve i Strider - klingi stałe, kilka wolnych myśli
ja jednak jestem bardziej za mocowaniem noza w bardziej porecznym miejscu, lubie wiedziec ze jeszcze go mam. nie moge powiedziec ze uratowało mi to zycie ale kilka razy naprawde przydało mi sie to ze był pod reką :evil:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Reeve i Strider - klingi stałe, kilka wolnych myśli
To może ja też dorzucę trzy grosze.

Duża kosa przy plecaku to bardzo dobre rozwiązanie, ale zawsze mam jakiś mały nozyk pod ręką, albo fixed na prawym boku "tip-up" ;) , albo folderek w kieszeni i wszystko max 4,5 cala kligi, choć ostatnio takim rozmiarem optymalnym okazało się 3,5. Nawet na szelce plecaka przy cywilnym surwiwalu, to już lekka przesada, mając zawsze jakąś linkę w rękojeści nie lubię jak mi się coś z przodu majta.

A co do pewności, czy nóż jest zawsze przy mnie, to myślę, że dobra pochwa jest podstawą. Jeśli nie mógłbym zaufać jakiemuś rozwiązaniu to bym go nie wybrał. Bo ciągłe macanie czy zerkanie czy nóz jest na swoim miejscu mogłyby mi zepsuć wypoczynek/wypocinek. To samo tyczy się klipsa w folderze i dla tego wolę nosić składaka w pouchu (tylko przy outdoorze).
  • 0

budo_tui
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reeve i Strider - klingi stałe, kilka wolnych myśli
Ja tam preferuje siekierki takie ok 400 gram, uważam że zaden nóż nie równa się z dobrze osadzoną i naostrzoną siekierką na wypadzie a i młotek też zastapi. A za nóz używam amphibiana od Pietra i sobie bardzo chwale. Czasem wezmę finkę swojskiej roboty ale to na ognisko bardziej niz na kilkudniowy wypad. Fakt siekierka troszkę warzy ale przytroczona do plecaka twrz da się błyskawicznie dobyć i poręczniejsza zdecydowanie na ognisko. Jako człowiek z mazur nauczyłem się jednego na ognisku przez całą noc musi być ciepło bo tu nawet w lipcu nad ranem potrafi przykościć a do tego trzeba sporo drewna.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reeve i Strider - klingi stałe, kilka wolnych myśli
A ty wiesz Tui ile razy ja się zmęczony zastanawiałem, żeby taką siekierkę wypieprzyć w cholerę w krzaki? Nawet mały fiskars waży wiecej niż nóż. :)
Ale fakt - siekierka sie przydaje. Ino, że na stacjonarnych wyprawach z krótkimi wypadami w teren. Nie na dłuższą wędrówkę.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Reeve i Strider - klingi stałe, kilka wolnych myśli
wtedy to kukri :)
kukri machete cols steela waży mniej niż siekierka a drewno rąbie miód
tak mi brakuje że chyba na treking MS sobie odkupie

właśnie wysz jak sądzisz jest sens brać siekiere na wypad ?? (ten mój mały toporek)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reeve i Strider - klingi stałe, kilka wolnych myśli
Skoro to ma byc Trekking Magii Stali - to bierz!!! :)
Ja mam juz wystarczajaco duzo żelastwa do targania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024