Skocz do zawartości


Zdjęcie

zjazdy na linie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
oczywiscie kurs fajna rzecz tyle ze widac ze Drg ma problem z kupnem sprzetu co by za drogo nie bylo. a kursik kosztuje. Po za tym to czego sie tam nauczysz to tak naprawde sa podstawy za ktore tak naprawde placic nie musisz (nie mam kursu - uczyl mnie kolega a nie wydaje mi sie ze przez to jestem gorzej przygotowany) po "podstawach" jest jeszcze duuuuzo do nauki. Drg nie znasz nikogo kto by sie wspinal? w brew pozorom to dosc popularny sport a jestes teraz przed majowym ruszeniem na wszelkie skaly i skalki idealna pora zeb sie gdzies wybrac i sie troche pobawic. poszukaj popytaj a noz ktos sie znajdzie i dowiesz sie wszystkiego w praktyce...
  • 0

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
rozgryzłeś mnie rufles w 100%. wiem właśnie, że przez net może być się ciężko nauczyć, ale pytam, a nóż. ze znajomych raczej właśnie nie mam nikogo takiego. dlatego mój plan jest taki, że skompletuję jako taki sprzęt (to co pisałem z allegro, od tego ziomka będzie ok?) i zacznę od jakichś malutkich obiektów, z których może i na początek nie strasznie będzie po prostu skoczyć, a potem wiadomo, jak będzie szło tak będzie. jakby właśnie też na dzień dobry ktoś mi powiedział co i jak, co by mi mogło pomóc, byłaby rewelka i może jakoś to by było.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
Skoro pyta tutaj, to znaczy, ze nie ma nikogo znajomego, kto by bo przeszkolił/doradził. A przez net, to się zjazdu nie nauczy :lol: trochę kasy wydać trzeba, tak jak na dobry sprzęt, jak na kurs. Przecież sam nie pójdzie z tą liną i ósemką w góry, a tak pozna kogoś, porządnie się nauczy. A żeby pójśc na kurs, nie trzeba mieć żadnego własnego sprzętu, oprócz trampek, więc ja bym od tego zaczął.
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
takze wydaje mi sie, ze zabawy ze zjazdami najlepiej zaczac od kursu wspinaczkowego. Wiekszosc instruktorow to bardzo doswiadczeni ludzie i jesli robi sie cos pierwszy raz lepiej zaufac komus, dla kogo te zabawy to chleb powszedni, niz nawet doswiadczonemu znajomemu, ktory wprawdzie sie wspina, ale nigdy nie przekazywal innym tej wiedzy. samotne eksperymenty, nawet na niewielkich wysokosciach, w zgodzie z moim sumieniem bym odradzal i zaczalbym jednak od zdobycia umiejetnosci, wymaganych przez PZA do samodzielnego uprawiania wspinaczki/zjazdow. Plusem kursu jest to, ze czesto dostaje sie na nich rozne przyrzady zjazdowe, w celu dobrania takiego, z ktorym czujesz sie najpewniej, bedziesz mial tez pewne rozeznanie w reszcie sprzetu. Przykladowo ja wielkim fanem osemek nie jestem i wole kubek, moj kolega zas nie znosi kubka i woli osemke, oboje zas nie lubimy plytki bo sie placze i denerwuje czlowieka*

*wszelkie podobienstwo niektorych slow uzytych w tym zdaniu do nickow pewnych uzytkownikow jest calkowicie przypadkowe.
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
eh
pominmy problem zwiazany z tym czy jak ktos pyta na forum to nie moze zapytac w realu kolegi. wiadomo mozna tu dac pytanie i odpowie kilka/kilkanascie osob a w przypadku kupna sprzetu to przynajmniej ja bym wolal znac zdanie kilku osob niz 1 chocby najlepszego kolegi. ale ok nie znasz nikogo. akurat nie mam w domu nic ze sprzetu - zawiozlem koledze z ktorym bede jechal i on to pakuje w autku co by jeszcze 5 osob sie zmiescilo wiec fotek nie porobie co i jak montowac. idz jutro do sklepu wspinaczkowego i zdobadz katalog tam jest duuuzo i to takich rzeczy ze przez net ciezko wytlumaczyc.
problem w tym ze mozesz isc nawet na duzy most z solidna barierka i sobie zjezdzac nie majac wiedzy. ot wystarczy ze jakos zaczepisz line i barierka wytrzyma. gorzej jak trzeba bedzie zalozyc stan z jakis niepewnych punktow. wtedy cala ta samodzielnie zdobyta praktyka moze miec tragiczny final. ogolnie to trudne nie jest chociaz wiedzy wymaga a wiedze to lepiej zdobyc od kogos nie wazne czy zaplacisz za nia i przejdziesz kurs czy tez znajdziesz jakas dobra dusze.

edyta:
napewno we Wroclawiu sa scianki np. przy uczelniach i dzialaja jak sekcja. u nas na akademi medycznej jest scianka. udzial za friko nic tylko korzystac.
  • 0

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
o, jednak się znalazł kolega co ma kolege co się sporo wspinał. ;) z tym, że nie wiem kiedy będę miał z nim kontakt, a temat gorący, a za dwa dni to mi się znowu przypomni, że mam głośniki dokończyć i kupię elementy do zwrotnicy za niewiadomo ile i na sprzęt już nie będzie. dlatego też jutro pójdę gdzieś we wrocławiu po jakichś sklepach alpinistycznych i jak tam mnie zabiją cenami, to to co wcześniej pisałem, z allegro, od tego jednego typa będzie miało sens?
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie

eh. problem w tym ze mozesz isc nawet na duzy most z solidna barierka i sobie zjezdzac nie majac wiedzy. ot wystarczy ze jakos zaczepisz line i barierka wytrzyma.


Przeczytałeś to co sam napisałeś? Bo chyba zapomniałeś dodać " :wink: "
Doradzasz komus kto nigdy w ręku nie miał liny, wpakować się na most i zacząć zabawę w zajzdy? 8O niby jak ma tą linę zaczepić "jakoś" - na supeł zawiązać?
na Twoim miejscu to bym nie mógł spać spokojnie, ze strachu, że się ktos moich rad posłucha... :?
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
Ósemka do długich, szybkich zjazdów średnio się nadaje. Lepsze są rolki:

Dołączona grafika
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
ni!!!!! ja to pisalem zeby wlasnie wybic z glowy ten patent z samo nauka. ze niby na poczatku jakies niskie murki pozniej jak bedzie dobrze szlo to wyzsze a to nie tedy droga.
eh strasznie Ty napastliwy, zamiast wspolnie jakos pomoc to lapiesz za slowka :|
a jesli chodzi o cytat to calosc brzmi tak:
"problem w tym ze mozesz isc nawet na duzy most z solidna barierka i sobie zjezdzac nie majac wiedzy. ot wystarczy ze jakos zaczepisz line i barierka wytrzyma. gorzej jak trzeba bedzie zalozyc stan z jakis niepewnych punktow. wtedy cala ta samodzielnie zdobyta praktyka moze miec tragiczny final"
no offence
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
Ja napastliwy? Sory, nie miałem zamiaru, po prostu w tym cytacie nie znalazłem tego, że cokolwiek wybiajsz z głowy, ale jak tak jest to spoko i z mojej strony koniec. Dajmy spokój. :)
no offence

>>drg
przygotuj się na spore wydatki związane ze sprzętem, bo przy zjeździe to trzyma człowieka przy życiu parę gram metalu i około 10mm liny (średnicy :wink: ) i dobrze jak są one najlepszej jakości, ale baw się dobrze i życzę Ci za@%@$%tych wrażeń...
spośród firm najlepszy jest petzl, ale inne firmy, mniej utytuowane, jak tylko posiadają odpowiednie atesty federacji alpinistycznych, też robią przyzwoite rzeczy...

pozdrawiam
.m.
  • 0

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
mhm i tak jak wspominałem, jutro przejdę się do alpinistycznych i jeżeli tam nie zrobię zakupów, to zrobię je na allegro, też markowy sprzęt. i jednak znalazł się drugi znajomy (grotołaz), który poduczyć może. także dzięki za rady i życzenia ;> i będę informował na bieżąco, bo nieźle podjarany jestem. ale ciii, nie mówice mojej kobiecie, bo w piątek wraca zza nietakdalekiej granicy i jak się dowie znowu będzie sapać, że sobie jakieś chore ,,hobby'' znalazłem. :>
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie

spośród firm najlepszy jest petzl, ale inne firmy, mniej utytuowane, jak tylko posiadają odpowiednie atesty federacji alpinistycznych, też robią przyzwoite rzeczy...


Z tym Petzlem to przesadzasz - w dziesiątkach kg szpeju, który mi z czasów jak się wspinałem zalega mam tylko dwie rzeczy Petzla - grigri i poignee.
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie

ale ciii, nie mówice mojej kobiecie, bo w piątek wraca zza nietakdalekiej granicy i jak się dowie znowu będzie sapać, że sobie jakieś chore ,,hobby'' znalazłem. :>


jakie chore?? żadne chore!! piekny sport, obcowanie z nuturą itp itd...
czy Twoim zdaniem w włażeniu na ściane gdzie Twoje życie lub zdrowie zależy od kawałka aluminium i liny oraz tego czy to wszystko dobrze do kupy połączysz jest nienormalne?? albo wciskanie si to jakiejś wilgotnej, zasranej przez nietoperze jaskini?? albo przechodzenie po moście linowycj na sysokośći kilkunastu/kilkudziesieciu mertów nad ziemią... ja tam niewidze w tym niec nienormalnego... :wink:

Kobiete możesz wziąąć z sobą... może terz jej sie spodoba :)
  • 0

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
dzięki ArbuZ, to powinno ją naprostować, post wydrukowany, przedłożę jej w piątek na biurko. ;-)
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
ciesze sie że mogłem pomóc :)
  • 0

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
wracając jeszcze do uprzęży, to jak myślicie, która będzie lepsza [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ? pomijam kwestie nazwy firmy, bo jakbym miał patrzeć na firmy, to oczywiste, że wybrałbym lhotse, trzeba wspierać polski przemysł. ;->
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
Witam
Wybralbym Lhotse, nie dosc ze tansza to i wygodniejsza (zwroc uwage na tasmy w ktore wkladasz nogi)
po za tym w petzlu masz tylko 1 uchwyt na szpej
sa jeszcze szczegoly typu mocowanie liny (w Lhotse o wiele solidniejsze)
ogolnie piszac o Petzlu - mala lekka co by duzo miejsca nie zajmowala idealna tam gdzie pelni role asekuracji w awaryjnych sytuacjach. do zjazdow nie polecam. za to tego Lhotse sam posiadam i sobie chwale.
  • 0

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
chciałem taką odpowiedź usłyszeć, bo wcześniej już zamówiłem lhotse. ;) a propo, to może byście polecili jakieś książki gonde uwagi (chociaż pewnie w każdej się znajdzie coś ciekawego), z których bym się dowiedział paru rzeczy i wiedziałbym o co pytać znajomych, którzy by to i to pokazywali, wiadomo, przygotowanie teoretyczne też się przydaje. może ktoś by chciał sprzedać jakąś taką książkę, albo jeszcze lepiej, pożyczyć?
  • 0

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
ha, zakupiłem wszystko co kupić miałem, dzisiaj sobie trochę pozjeżdżałem. i mieliście racje, potrzeba kogoś, kto to wszystko pokaże. tak jak ja to widziałem i chciałem tak zjeżdżać, to podejrzewam, że długo bym nie pozjeżdżał, za to koleś dzisiaj właśnie pokazał pierwszy zjazd na malutkiej wysokości, potłumaczył co i jak i było bardzo, ale to bardzo wporzo. potem sobie poszedł, to z kolesiem poćwiczyliśmy troszkę i znaleźliśmy nieco większy obiekt. ooj, czuję, że się ostro wkręcę. ba, już się wkręciłem.
  • 0

budo_arbuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zjazdy na linie
no to sie ciesze :)

dobrze że znalazłeś kogoć kto Ci to pokaże.... bo samemy to troche niebardzo... mógł byś mieć problem z nauką na właśnych błedach....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024