Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój herbertz....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Mój herbertz....
Nożami interesuje się od dziecka (mam 20 lat) oczywiście standardowo i tradycyjnie zaczynałem od noży (które były nimi z wyglądu) takimi za 9 zł u skośnookiego na giełdzie, ostrza był chyba wykonane ze stali do puszek na konserwy :) zastrugałem ołówek i ostrze się tępiło jak bym strugał tarczę ścierną, od jakiegoś czasu sporo czytam na Internecie (ukłon dla Budo) oraz guns.com.pl także artykuły na łamach Survivalu, Komandosa i Strzału. Postanowiłem wreszcie kupić pierwszy nóż, któy jest jak dla mnie takim z "prawdziwego zdarzenia" poszedłem do sklepu z bronią (mieszkam 20 km od Stalowej Woli) i tam sie udałem do sklepu z bronią, jest to dośc długo istniejący sklep (około 10 lat) ze wszystkim, od noży przez proce po broń myśliwską. Położyłem sprzedawcy przed nosem 60 zł, powiedziałem żeby mi dał dobry, składany nóż, który oczywiście nie będzie przekraczał magicznej sumy 60 zł :) zobaczyłem kilka, od razu wpadł mi w oko Herbertz AISI 240 No. 265813 jest to typowy składany nożyk z drewnianymi okładzinami, dla niektórych jest to pewnie śmieszny sprzęt...ale dla mnie to jak dla posiadacza malucha nowy OPEL ;) , nożyk kosztował mnie 55 zł, wiem że to mało jeśli się myśli o dobrym nożu, jednak ja jestem jak najbardziej zadowolony, wychowany jak dotąd na chińskiej tandedzie z rynku, dla mnie ta kosa jest jak narazie szczytem marzeń hehehe. Wiele nie będę pisał, po prostu trzyma ostrze, gładko się otwiera, jest wygodny, no i ten otwieracz z piłką do drewna.......... :D


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....
Ładny kawałek klasyki :wink:
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....
Ojeja... przypomina mi moj pierwszy skladany noz, az sie lezka w oku kreci... oczywiscie byl noname, ale podobny.
lepiej niz golmen nie potrafie podsumowac :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....
dzizas a ile radochy :)
super :-)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....

no i ten otwieracz z piłką do drewna.......... :D


To nie piłka do drewna, to przyrząd do skrobania ryb z łusek :-) wraz z tzw uwalniaczem, czyli przyrządem do wyczepiania haczyka z pyska ryby. To nóż wędkarski, też taki miałem, ale utopił się w jeziorze :(
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....

no i ten otwieracz z piłką do drewna.......... :D


To nie piłka do drewna, to przyrząd do skrobania ryb z łusek :-) wraz z tzw uwalniaczem, czyli przyrządem do wyczepiania haczyka z pyska ryby. To nóż wędkarski, też taki miałem, ale utopił się w jeziorze :(


Stary, rozwalasz jego swiatopoglad! wstydz sie :-)
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....

Stary, rozwalasz jego swiatopoglad! wstydz sie :-)

eTam. Prawdopodobnie bedzie w druga strone - jezdzil chlopak na ryby i biadolil, ze nie moze uzyc swojego nowego noza, bo zamiast skrobaczki ma pilke do drewna... a tak - wszystko jasne i jest radosc :lol:
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....
Poniżej dodaje kilka innych fotek, nie zgrywam specjalisty, co widac po mojej "wpadce" z >piłą do drewna< :D :D:D wiem że w oczach specYjalistów przepadłem na samo dno lamerów i leszczy w tej dziedzinie, jednak podoba mi sie to Forum, ze względu na charakter jak i przyjaznośc nawet dla takich jak ja :) pozdro i dzieki wszystkim za jakies uwagi :) ))))


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....
co tam piła czy nie piła, ważne że jest otwieracz... i ten pikny clip point, jak ja lubie taki kształt. Czym robiłeś zdjęcia?
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....
Wlasnie, o aparacie mow, a nie o jakichstam nozach :)

Co do przyjaznosci na VB, to uwazaj. Zaraz ktos przyjdzie i zacznie rzucac kurwami, zeby na koniec Ci powiedziec, ze w sumie to noz spoko i w ogole :)

BTW, nie podoba mi sie ostatnie zdjecie. Ale to tylko moje wrazenia estetyczne wyrabiane przez chore gusta z plfoto, wiec sie nie przejmuj :)
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....
A jak z blokada w tym nozu?

Nie lubie firmy Herbertz odkad kupilem se dzentelmens knife, dosc ladny i dobrze tnacy (mimo kiepskiej stali). Nie spodziewalem sie zbyt wiele ale ogledziny w sklepie wskazywaly, ze jest ok. Pozniej sie okazalo ze blokada (liner lock) w ogole nie trzyma i mozna noz zlozyc jak chinski scyzoryk za 5 zl, nie zwalniajac blokady. Teraz uzywam go do krojenia bananow, a fakt, ze ma dobrze zaprojektowane ostrze tylko powieksza moje wkurwienie.
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....
Fotki robiłem aparatem Sony DSC-P52, jeśli chodzi o blokade, to noża używam codziennie (wiele razy składając i rozkładając) od ponad miesiąca, jak narazie nic niepokojącego i szczególnego nie zauważyłem :wink: druga sprawa że fotki są jakie są, ja także mam troche zjarane gusta fotograficzne portalem PLfoto :D ale myśle że nóż pokazałem jak sie tylko dało :D
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....

Fotki robiłem aparatem Sony DSC-P52


no to sprzedaj aparat będziesz miał na drugi nóż :)
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mój herbertz....
co do przyjaznosci forum:
:bad-words: jak mogles wbic noz w zywe drzewo :?: :!: :wink: :)

no to sprzedaj aparat będziesz miał na drugi nóż :)

narazie pomysl wyda Ci sie zapewne glupi ale zobaczysz... juz niedlugo :wink: :)

a tak wogole to Witamy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024