Skocz do zawartości


Zdjęcie

Produkcja miecza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_blancik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbki

Napisano Ponad rok temu

Produkcja miecza
Tyle się tu słyszy o własnoręcznej produkcji broni białej,więc chciałem poprosić o jakieś materiały o produkcji katany(jak zrobić pochwę,z jakiego drewna,jakimetal do tego pasuje,wzory mieczy itp.)
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Produkcja miecza
Nie obraź się, ale może zacznij od czegoś prostszego.
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Produkcja miecza
Tak, raczej potrenuj narazie pracę z pilnikiem, brzeszczotem, papierem ściernym itd. Nawet jesli masz wprawę i zdolności techniczne, a nie robiłeś noży, to potrenuj. Zobaczysz jak zachowuje sie stal pod pilnikiem, jak drewno reaguje na papier... "Ostukaj" sie z tematem najpierw - tyle moge powiedziec ze swojego (mizernego narazie) doswiadczenia.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Produkcja miecza
Blancik, a probowales czytac lub przeszukac to forum o raz "miecz i walka mieczem"
mysle ze podobne tematy juz kilka razy sie tu przewijaly
a z nas takie buraki ze jak cos juz bylo to drugi(lub co gorsza 28y) raz nikt nie bedzie tego znowu pisal :wink:
PS
i jeszcze zajzyj na "newbie"
tam sie dowiesz jak obslugiwac sie wyszukiwarka na ten przyklad
edyta
a jesli juz chcesz odpowiedzi na pytania to musza byc konkretne pytania, a nie wlazles na forum "robienie nozy" i pytasz sie "jak zrobic noz?"
lepiej powiedz co to ma byc za noz/miecz, jakie jego przeznaczenie, jakie masz doswiadczenie w temacie, mozliwosci warsztatowe itd
znowu edyta
oraz sie razem pisze ale nei chce mi sie poprawiac
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Produkcja miecza

Blancik, a probowales czytac lub przeszukac to forum o raz "miecz i walka mieczem"
mysle ze podobne tematy juz kilka razy sie tu przewijaly
a z nas takie buraki ze jak cos juz bylo to drugi(lub co gorsza 28y) raz nikt nie bedzie tego znowu pisal :wink:
PS
i jeszcze zajzyj na "newbie"
tam sie dowiesz jak obslugiwac sie wyszukiwarka na ten przyklad
edyta
a jesli juz chcesz odpowiedzi na pytania to musza byc konkretne pytania, a nie wlazles na forum "robienie nozy" i pytasz sie "jak zrobic noz?"
lepiej powiedz co to ma byc za noz/miecz, jakie jego przeznaczenie, jakie masz doswiadczenie w temacie, mozliwosci warsztatowe itd
znowu edyta
oraz sie razem pisze ale nei chce mi sie poprawiac


NO!
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Produkcja miecza
i nie zrazaj sie ani nie obrazaj bo tutaj tak naprawde wszyscy sa mili i chetnie Ci pomoga choc czasami Cie rowniez zjebia a i sami nieraz sie kloca i po sobie jada
ale to wszystko to jest KONSTRUKTYWNA krytyka :wink:
tak wiec wal smialo z pytaniami :twisted:
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Produkcja miecza
juz walnal do mnie i troche odpowiedzi dostal.
  • 0

budo_molot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Produkcja miecza
Guldan, byłbym zobowiązany gdybyś ten dialog tu wkleił... Nie chcę zadawać tych samych pytań, skoro już padły i uzyskały odpowiedź. A coby nie mówić, ten wątek jest najłatwiejszym do znalezienia jeśli chodzi o robienie mieczy.

Mnie szczególnie interesuje oprawa miecza - tak katany (i krewniaków), jak i "europejczyków"... Konkretnie - mocowanie rękojeści by całość się nie rozpadła po mocniejszym walnięciu oraz wykonanie pochwy... Poza tym "typowe" rękojeści maczety jakoś mi nie leżą... może warto by było wymienić na "mieczową", choćby dla mojego samopoczucia...

PS na stali się nie znam, a co do drewna to całkiem nieźle chyba ;) Za to o łączeniu drewna i stali nie wiem prawie nic (no dobra, gwoździe umiem wbijać :P ale nie o to chodzi)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024