Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zerwane więzadło a bjj?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamo0
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zerwane więzadło a bjj?
Zerwane więzadło a bjj?
No właśnie. Chciałbym rozpocząć treningi bjj ale nie wiem czy ta kontucja mnie nie wyklucza. Więzadło krzyżowe zostało mi całkowicie wycięte- nie przeszedłem jeszcze rekonstrukcji. Czy w takim przypadku mogę zaczać ćwiczyć bjj czy inny sport walki? Czy może to być zbyt niebezpieczne dla mojego zdrowia (kontuzje, dalsze urazy kolana)??
Proszę o odpowieź.
Pozdrawiam
adamo0
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadło a bjj?
uhh, stary, moje wyrazy wpolczucia!!

wiesz, kontuzje kolan w takich sportach jak bjj, judo i zapasy to niestety czesta przypadlosc, podobno istnieje nawet elitarny klub dla budowiczow :wink: z rozpieprzonymi kolanami wlasnie staram sie o czlonkostwo!! :)

ktore wiazadlo miales wyciete? nie rozumiem jak masz czekac na rekonstrukcje, bo przy wycinaniu powinni ci juz to jakos zespolic?! mozesz wogole normalnie chodzic??

jezeli chodzi o dalsze trenowanie SW to mozesz zaczac o tym myslec o tym dopiero po zabiegu i porzadnej rehabilitacji!! w zadnym wypadku nie spiesz sie!! po takich kontuzjach bardzo roznie bywa a pospiechem mozesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzic.

narazie powinienes wstrzymac sie z treningami, nie zaszodzi pogadac z lekarzem ktory cie prowadzi! nie spiesz sie i nie szalej!

Zycze Ci powodzenia i pozdrawiam MH!
  • 0

budo_krecik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KMK

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadło a bjj?
Ja na szczescie mialem tylko lekkie skrecenie (tydzien w gipsie) po 3 tyg dalej pobolewa. Podsumowujac ewidentnie popieram przedmowce kontuzjowane kolano to raczej nie na BJJ
  • 0

budo_adamo0
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadło a bjj?
Tylko ja narazie jeszcze wogole nie ćwiczyłem - chciałbym dopiero zacząć. Wycięli mi więzadło krzyżowe- nie zrobili mi jeszcze zabiegu rekonstrukcji ponieważ mam dopiero 17 lat i w tym wieku można jeszcze urosnąć, a to nowe więzadło nie będzie rosnąc wraz ze mną. Czyli jeżeli by mi to zrobili a ja bym urósł to znowu by się zzerwało... Ale jestem dobrej myśli- w te wakacje możliwe, że przejde zabieg i po rehabilitacji może wkońcu zaczne ćwiczyć bjj.
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadło a bjj?
Mi właśnie prawie minął tydzień w gipsie jeszcze tylko(aż) 2 tygodnie.... Na szczęście u mnie "tylko" naderwane i nie krzyżowe tylko boczne - szczęście w nieszczęsciu, ale to i tak razem z rehablilitacją z 2 miechy bez treningów :? Z kolanami nie ma co ryzykować. Ja bym na Twoim miejscu sie głęboko zastanowił czy zacząć treningi.
  • 0

budo_adamo0
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zerwane więzadło a bjj?
Nie rozmawialem jeszcze z lekarzem, ale czytałem w internecie artykół pewnego znanego ortopedy. Był to artykół właśnie na temat rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Podobno po operacji i przejsciu rehabilitacji (ok. 6 miesięcy) można powrócić do rekreacyjnego a nawet zawodowego! Czyli może mam jednak jakąś szansę, że kiedyśzaczne ćwiczyć bjj...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024