Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_tobiaxor
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
.) zna ktos dobre miejsce coby sobie nozem porzucac w Warszawie? :) bo wlasnie zem sie sprowadzil i nikt mi nic poradzic nie moze a w dodatku podobno rzucanie nozem to wykroczenie czy cos i nie mozna tam gdzie sie duzo milicjantow paleta...
najchetniej gdzies bliko ochoty lub stacji metra, wszelkie sugestie mile widziane :)
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)

a w dodatku podobno rzucanie nozem to wykroczenie czy cos


Nie, nie jest to wykroczenie. O ile nie rzucasz nożem do kogoś spotkanego na peronie metra, w drzewo rosnące obok ulicy, itp. itd.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
Idz do lasu gdzie nie ma ludzi.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
Kilka desek na klej ,ważne żeby na krzyż kleić i zero gwożdzi . Kierunek piwnica lub suszarnia i załatwione.

PS- klej powinien być sprężysty (butaprem itp ) ,żadnych żywic ,bo za twarde .
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
rzucanie w rosnace drzewka podpada niestety pod dewastacje zieleni i tego typu ekologiczne popierdolki.. wiec uwazac i sie dobrze kryc - bo moze jakas stara dewotka zadzwonic po policje i bedziecie sie gesto tlumaczyc.. (osobiste doswiadczenia sprzed paru dlugich lat)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)

najchetniej gdzies bliko ochoty lub stacji metra, wszelkie sugestie mile widziane :)

Ostatnia stacja metra - Kabaty, potem 5 minut spacerkiem do lasu. Na pewno znajdziesz jakies martwe drzewo...
  • 0

budo_tobiaxor
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
dzieki, wyglada na to ze ostanie na kabatach :)
bo piwnicy raczej nie znajde :(
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
Młociny i lasek bielański. Ewentualnie można zrobić "survivalowy" wypad do kampinosu.
  • 0

budo_www
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
Witam,
Jestem tu nowy i przy okazji tozmowy o nożach do rzucania to jak myślicie jaki nóż jest najlepszy i względnie tani ? ( mam kłopot z wyborem ). Zastanawiałem się nad [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Znacie jakiś dobry sklep ?
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
Wpisz w googla"nóż OSA" , poszukaj najtańszej , kup , rzucaj i ciesz się przyzwoitym knypkiem do wszystkiego . A do tego tanim i łatwym do ostrzenia , jak już przeostrzysz ją po swojemu .
  • 0

budo_piotr żbikowski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
A napisz coś więcej o przeostrzeniu OSY :) Mi się to tęponose bydlę za diabła nie chciało wbijać :)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
HA ! Tu mnie zagiąłeś, z wbijaniem w drewno nigdy nie miałem kłopotów ( bez różnicy , czy z obrotem czy z łapy ) 8O . A z przeostrzeniem to chodziło mi o to ,że fabryczna Osa jest owszem ostra ,ale szału nie ma . Żeby używać jej jako EDC :oops: musiałem nieco przeszlifować krawędź (miała tendencje do klinowania się w kiełbasie :wink: ,a marchewę to łupała nie cięła ! ) Teraz mam już drugą Osę i nie narzekam .Idealne narzędzie do ogródka . Może żle rzucasz ?
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
Mnie osobiscie OSĄ się rzucało średniawo - jak na moj gust ma za krótkie ostrze w stosunku do rękojeści (albo generalnie za krótkie), co bardzo utrudnia rzut na pół obrotu z większej odległości. Ja rzucam przewaznie na pol lub na wielokrotnosc polowy, czyli trzymajac ostrze w lapie. No i jest za krotkie zeby rzucac na wielokrotnosc, bo trudno go tak dokladnie zlapac.
  • 0

budo_piotr żbikowski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
Najprawdopodobniej :) Chociaż innymi wychodzi lepiej :) Lubię OSĘ za jej prostotę i solidność :) No i można zamocować na kiju i pójść na dzika, jak głód w terenie dopadnie :)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
No ..dzik to jest argument za ... :wink:

Ja rzucałem z bliska z łapy bez obrotu , z dalszej odległości na obrót 180 stopni . Z daleka to zawsze była loteria z przewagą " gdzie się to k... .odbiło" .

Zasadniczą zaletą jest jednak to ,że OSA nie łamie się przy nieudanych rzutach.
  • 0

budo_piotr żbikowski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
No złamać to się rzeczywiście nie da :) Tylko właśnie tyłek ma za ciężki i jak się idealnie prosto nie wbije to bezwładność odwłoka rzuca nią na wszystkie strony :)
  • 0

budo_piotr żbikowski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
A z OSĄ to rzeczywiście jest tak, że nieważne czy się wbije czy nie :) I tak zabije :)
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
Jest taki wynalazek jak NDR (pewnie jak mi moje IQ 70 pozwala rozszyfrować ten skrót to Nóż Do Rzucania) jakieś 12 lat tym se rzucam i nigdy nic nie uszczerbiłem. W ogóle to piękne ma proporcje. Kupiłem go w 93 roku i chyba wtedy się do tego lepiej przykładano...W ogóle to ma wybite logo Sharg ....znanej wszystkim firmy - co to chciała zostać rekinem, tylko pisownie pomylili.
Ale w temacie - tym sie bardzo dobrze rzuca. Masa jest proporcjomalna do długości noża - a co za tym idzie - da sie tym nieźle zamachnąć (stosunkowo niezły moment obrotowy) co daje nożowi pokaźną początkową energie kinetyczną - czego brak np. Osie - bo jest krótka....no i z racji profilu ostrza NDR b.dobrze sie wbija.

I DOBRA RADA - NIE UCZ SIĘ (JEŚLI TO TWOJE POCZĄTKI) NA B.KRÓTKICH DYSTANSACH -MNIEJSZYCH NIŻ 3m BO MOZESZ NIE ZDĄŻYĆ Z UNIKIEM JAK NÓŻ SIĘ ODBIJE ....i trafisz do gazet :) :) :)
  • 0

budo_www
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)
W rzucanie nożami nie jestem początkujący :) , co innego w zakupie :D .
Potrafi ktoś z odległości 5m po przewrocie wprzód wyjmując nuż z za pasa rzucić w cel trafiając tak aby nóż się wbił ?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejsce do rzucania nozem w Wawie :)

Potrafi ktoś z odległości 5m po przewrocie wprzód wyjmując nuż z za pasa rzucić w cel trafiając tak aby nóż się wbił ?


A po co? 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024