Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shidokan w Polsce zupełnie do dupy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Shidokan w Polsce zupełnie do dupy?
Panie i Panowie, co myslicie o tym?

http://www.forum-kul...ndpost&p=868379

pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w Polsce zupełnie do dupy?
wydaje mi sie Adam, ze biorac pod uwage nastawienie działu do MRadlińskiego opinie moga byc hmm.. rozne. :roll:
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w Polsce zupełnie do dupy?
Duzo zalezy od trenera. Sam Shidokan uwazam za bardzo sensowny.

Co do sekcji w Warszawie, to nie mialem niestety jeszcze przyjemnosci przekonac sie osobiscie, jednak slyszalem same dobre opinie. A samego prowadzacego zajecia, po wypowiedziach na tym forum, uwazam za czlowieka kompetentnego i rozsadnego.

Ot moje zdanie.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w Polsce zupełnie do dupy?

shidokan niestety w polskim wydaniu nie jest najlepszy

Cóż, różne głupoty na forum się klepie. Bywa.
No chyba że "najlepszy" traktować dosłownie - to owszem, ale wtedy praktycznie nic u nas nie jest najlepsze :)

Koncepcja Shidokanu - bardzo ciekawa. Po prostu mix, z karate mający niewiele wspólnego.

Na treningi w Wawie uczęszcza bliska mi osoba i z tego co od niej słyszę - rewelacja. Świetny trener i świetny materiał.

Jedyne co budzi moje wątpliwości, to liczba treningów w tygodniu (2, 3 lub 4 tygodniowo).
Zakres technik jest ogromny (więcej lub mniej elementów boksu, muay thai, judo, bjj, zapasów) i ćwiczący musi sobie zdawać sprawę, że przy dwóch treningach w tygodniu będzie musiał baaaaardzo długo czekać na efekty. Bo jak robić postępy jeśli np. trening bokserski ma się raz na dwa tygodnie?
Wg mnie trening w takiej formule robi się naprawdę sensowny dopiero przy 4 treningach (szczególnie dla osób nowych, które wszystkiego uczą się od podstaw).

P.S.
Czy ktokolwiek napisał że "Shidokan w Polsce zupełnie do dupy"?
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w Polsce zupełnie do dupy?

Jedyne co budzi moje wątpliwości, to liczba treningów w tygodniu (2, 3 lub 4 tygodniowo).
Zakres technik jest ogromny (więcej lub mniej elementów boksu, muay thai, judo, bjj, zapasów) i ćwiczący musi sobie zdawać sprawę, że przy dwóch treningach w tygodniu będzie musiał baaaaardzo długo czekać na efekty. Bo jak robić postępy jeśli np. trening bokserski ma się raz na dwa tygodnie?


i tu sie niestety musze zgodzic. Tak naprawde 3x w tygodniu to w Shidokanie zupelne minimum. Szczegolnie, jesli ktos zaczyna od zera. Zreszta jesli z zalozenia ktos pojawia sie dwa razy w tygodniu, to i tak czasem ten jeden czy dwa treningi w miesiacu zdarzy mu sie z roznych powodow opuscic, wiec wychodzi jeszcze mniej.
Mix to jest wszechstronnosc, ale jest i rozproszenie. Ci ktorzy cwicza 4 x w tygodniu po paru miesiacach zaczynaja calkiem fajnie sie poruszac, natomiast ci ktorzy przychodza rzadko, opuszczaja, wyjezdzaja po pare razy w roku itd. miewaja trudnosci z "przegladem" tego, co w ogole robimy. To jest problem w cwiczeniu kazdej MA, ale przy tak obszernym materiale jak w Shidokanie to widac szczegolnie dobrze.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan w Polsce zupełnie do dupy?
A tu jeszcze wyjasnilem pare watpliwosci:
http://www.forum-kul...ndpost&p=868861

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024