Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miejski fixed EDC.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Macałem ostatnio Bm Rant i Gamer. Rant jest ok, ale Gamer mi zupełnie w łapie nie chce się układać. Becker Necker jest super nożykiem, przede wszystkim tani jest jak barszcz, ale ja zachorowałem na BK10 (wściekła ergonomia). Na Twoim miejscu wybierałbym spośród tych dwóch noży, ew. jeszcze BK2.
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Mam pytanie a propos Beckera Neckera. Jak mozna go (poza noszeniem na szyi ;-) ) nosic tylko przy pomocy tego Kydexu co go do niego dodaja? Chodzi mi o rozne konfiguracje noszenia na pasku, typu poziomo, rekojescia w dol itp.
Ostatnio powaznie zastanawiam sie nad zanabyciem jakiegos malego fixeda do miasta, tudziez w lekki teren i powiem, ze poki co Necker to chyba moj faworyt :-)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
becker necker + oplot
co do noszenia
nie musisz mieć tec locka
wystarczy przez dziurki w pochwie przewlec kawałęk linki lub nawet sznurówki
możesz nosić w poziomie, pionie, IBW - cokolwiek
4 dziurki w kaburze plus linka plus ciut wyobraźni i można nosić w wielu pozycjach - sam sie keidyś zdziwiłem ile to można wykombinować sposobów noszenia z kawaka sznurka.
No i jak to dobrze pokombinujesz to wyjątkowo płaskie i "tajniackie" to jest.
Bardziej płaskie od tek locka
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.

4 dziurki w kaburze plus linka plus ciut wyobraźni i można nosić w wielu pozycjach

Albo pogrzebanie w galerii i magii stali, albo Ga3eD, albo warhead chyba kiedys wrzucali tu fotki pochwy z oplotem ;)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Płasko faktycznie bardzo , jednak tec-lock cholera świetny jest jak się przebierasz lub zmieniasz miejsce noża na pasku(nie trzeba odpinać paska) , no i oczywiście zdjęcie noża w celu schowania np: w plecaku lub danie komuś na przechowanie, przed załatwieniem czegoś w urzędzie z bramką trwa sekundę !

Wygoda, psze Panów przedewszystkiem . :wink:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
linke przekłądasz pod paskiem, w dziurkę i związujesz 2 linki na węzeł refowy na zew. stronie kaburki
jak chcesz zdjąć to jedno pociągnięcie i rozwiązujesz linke i zdejmujesz kaburke
kilka sekund roboty
tyle trwa co trafienie na zastrzask tek locka
oczywiście to tylko półśrodek
jakbym mial tek locka to pewnei bym go wolał
ale to mówie tak w ramach "zastępnika" czy inszej ciekawostki.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Taaaak.. ,jednak jak miałem wiązanie i ściągałem pochwę to potem nigdy nie mogłem znależć
miejsca w ,którym walnąłem linkę i ciąłem nowy kawałek . :(

:-)
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Jedna praktyczna uwaga: do tej pochwy pasuje jedynie mały teklock,który wchodzi tylko na paski o szer. do 3,5cm, a to oznacza, że nie wejdzie na typowy szeroki wojskowy lub policyjny pas. Ale wtedy mozna go oczywiście przytroczyć za pomocą kawałka linki w dowolnej pozycji.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.

Jedna praktyczna uwaga: do tej pochwy pasuje jedynie mały teklock,który wchodzi tylko na paski o szer. do 3,5cm, a to oznacza, że nie wejdzie na typowy szeroki wojskowy lub policyjny pas. Ale wtedy mozna go oczywiście przytroczyć za pomocą kawałka linki w dowolnej pozycji.



Wszystko da się zrobić ! Chwytamy jedną śrubą z dużego teclocka , następnie nawiercamy mały otworek w kydexie i pakujemy przycięty na wymiar wkręt . I już każda pochwa siedzi na dużym i to mocno. Oczywiście opcja wiaze się z ingerencją w samą pochwę , niestety nie ma róży bez kolców .
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.

Wszystko da się zrobić !

Jasne! Tylko, że duży teklock jest naprawdę dość duży i po pierwsze nóż poważnie odstaje np. przy noszeniu poziomo na plecach, poza tym teklock jest niewiele mniejszy od pochwy. Kwestia preferencji użytkownika. Ja w tym wypadku wolę kawałek linki,w poziomie na pasku praktycznie w ogóle ginie,maskuje go szerokośc pasa.Wystarczy narzucić podkoszulek i nawet przy schylaniu nic nie widać.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Jasne ! Potwierdziłem tylko znaną maksymę : POLAK POTRAFI! :twisted:

Przy okazji wpadłem na jeszcze jeden (niestety nie sprawdzony )pomysł .
Wycięcie dwóch otworków w pasie + takie śruby jak w teklocku i mamy pochwę prawie zcaloną z pasem. Niestety utrudni to wyciąganie pasa ze spodni , ale za to będzie pewnie trzymało.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
http://www.forum-kul...showtopic=72149(kufa co mi się tu włącza jakieś utrudnienia przy linkowaniu

bitte
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024