Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miejski fixed EDC.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Jesli mogę coś wtrącić to polecałbym Activatora, o ile nie za mały, albo Fixed Resistor.

Bill Moran Spyderco ma moim zdaniem zbyt małą rękojeść.

A może Tichbourn K2 z kydeksem by PiterM.
Moze byś się zmieścił?
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.

Jakbym miał kupować miejskie fixed EDC do 500 to wybrałbym sobie najmniejszego kutego kuchenniaka od Victorinoxa (najlepiej z rękojeścia z palisandru). Do tego custom kydex od Pitera.

Nie żartuję - sam się nad czyms takim zastanawiam.


Podpisuje sie pod postem Wysza- kuty Vicek z 4" ostrzem to bardzo porządny nóż. Kydex od Pitera i teklok załatwia sprawę bez niepotrzebnego wpieprzania sie w koszty. Dodatkowo- polecam Spyderco Bill Moran Drop Point. Tam już jest wszystko co chciałeś- czyli płaski szlif; łatwy w ostrzeniu, super funkcjonalny użytkowo; rękojeść z zytelu z wstawkami z kratonu(dla mnie bardzo wygodna, ale powinieneś to sam sprawdzić), dobra jakościowo stal(VG10)...i oczywiście znakomita pochwa z kydexu z teklokiem w standardzie. Długość klingi to niecałe 4", chyba 3,85"...Myślę że możesz spokojnie wziąć ten nóż pod rozwagę. Mały Nimrawus jest też niezły ale Spyderco ma lepszą pochwę i jakieś takie bardziej bezproblemowe jest..ale to wszystko kwestia gustu. Z Moranem zmieścisz się spokojnie w zakładanej kwocie przez zakup w sieci. W Warszawie jest koszmarna drożyzna, popatrz raczej na sklepy internetowe
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
A czemu o tym cacku nikt nie pomyślał ? Plus kydex i tek-lock , prawie idealny i mieści się w cenie !
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A do tego piękny i spokojny design (nie budzi paniki)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
a moze kto wkleic zdjecie tego kutego victorinoxa? i jaka ma grubosc? bo na razie to przed oczami widze noz do masla... :wink:
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Jak na złość, tych które były w Świecie Nozy nie mogę znaleźć w necie.

Tu jest podobny:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Utility.
4 cale, full tang, kuty, jest też wersja w rosewood i w hardwood. Kąśliwy, wąski i ostry sukinkot. Nieprzegadany i bez bajerów. Czego wiecej chcieć od taniego urban fixed? Kydex i wio.

Dla mnie rewelacja.

EDIT: Na fotce tego nie widac, ale on ma naprawdę dość grube ostrze.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Albo taki

Dołączona grafika
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Mam F1 od ponad roku i używam go, a co zatym idzie i ostrzę. Nie jest to takie trudne jak mi sie na początku wydawało. Gdzieś na stronach BUDO widziałem chyba instrukcję. Ja przyjąłem taką taktykę, że podostrzam dość często co pozwala mi trzymać go wciąż w dobrej kondycji, a poza tym to lubię :D . Polecam go z wielu względów użytkowych, a także z takiego że kiedyś jeden z WIELKICH z budo powiedział mi, że jest on niezłą alternatywą do wielu nożyków tej grupy użytkowej tylko o wiele droższych. Dla mnie jest on idealnym EDC, nawet cytryny kroiłem w cienkie plasterki, nie mówiąc o sprawianiu ryb, czy np. cieciu gałęzi na ognisko. Jest on pośrednim z trzech Fallknivenów które mam: S1, F1, WM. F1 jest po środku tak wiec można nim robić parę rzeczy przypisanych dłuższym klingom, a także pare drobniejszych. Polecam :!:
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
wysz i naprawde bys nosil takiego kuchenniaka po miescie??
A jakby trzeba bylo go wyjac wsrod ludzi??

Sorry, ale jak dla mnie to totalne nieporozumienie uzywac kuchenniaka jako miejski EDC




PS. to tylko moj poglad rzecz jasna
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.

Sorry, ale jak dla mnie to totalne nieporozumienie uzywac kuchenniaka jako miejski EDC


I tu właśnie muszę się z kolegą zgodzić... Jakoś tak ... No dziwnie no... ;)

Adam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.

Zastanowilbym sie raczej nad IWB.


kolejny argument przemawiajacy za Fixed Resistorem :)
Pochwa ma w standardzie mocowanie IWB
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Shadow tez :) Fotki w bazarze ;)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Przylaczam sie do panow. Taki full-kuchanniak to masakra jakby wyjmowac przy ludziach 8O Ło matulu...co innego tactical-kitchen Tichbourne'a czy Rinaldiego, tam przynajmniej estetyka lagodzi drapiezne/kuchenne ksztaly wiec przy ludziach nie wstyd...
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
A to wy wyjmujecie na mieście fixed przy ludziach? 8O
:)

A te małe kuchenniaki sa naprawdę fajne.
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
panowie
powiedzcie- noże do używania czy pokazywania? Męska biżuteria czy przydatne narzędzie? Moran też nie do ludzi bo zytel i kraton...Fallkniwen ma "zapas mocy"(trendi hasełko)- juz jest lepiej...Moran i victor to jakoś tak wieśniacko mi wyszło, sorry. Ale żeby pokazac ludziom nóż to ile xxxUSD trzeba wydać? Bo np. jakość wykonania Victora nie ustępuje a może i nawet przewyższa niektóre customy, np. Tichbournea(którego bardzo cenię). Nie mówiąc o zytelowych Spyderco.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Chodzi raczej o pokazanie noza ludziom "nie w klimacie"... Co innego wyjac przypadkowo przy kims "finke" ( ;) ), a co innego kuchenniak... to by chyba nie przeszlo. Widzac psychola z kuchenniakiem za pazucha, kazdy sznujacy sie obywatel powiadomilby wladze ;) :)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Dokladnie Akme!

Tu nie chodzi o wydawanie grubej kasy na customy tylko jak to ma byc EDC, to niechze bedzie traktowany wlasnie jako czesc meskiej bizuterii...uzytkowej ale bizuterii tak jak zegarek (i to wlasciwie wszystko na co spoleczne konwenanse nam przyzwalaja zeby nie byc smiesznym).

Czysta uzytkowosc - ok ale w terenie nie w miescie. Poza tym duzo jest propozycji laczenia formy z funkcja, czasem ktos kladzie nacisk na taktycznosc czasem na eleganckosc tu juz kwestia gustu i wyczucia sytuacji...Nie ukrywajmy, czarny nimravus (na pewno juz wersja large) niespecjalnie pasuje do biura czy na uczelnie...
  • 0

budo_ghostek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Osobiście najbardziej skłaniałbym się ku opcji Kangoo Ownera. A co do kuchenniaka, to wyobraziłem sobie wyciągnięcie czegoś takiego przy ... właściwie kimkolwiek
- po co ci to ?
- to mój edc ?
- e.. co ?
- no nóż codziennego użytku
- aha ... to ja już pójdę
:)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Wujen, ja swoje convexy ostrzę na trianglu. Jestem zawsze zadowolony z efektu ostrzenia nie dopuszczam tylko do poważniejszego stępienia :!: . Są tu jednak więksi znawcy, może któryś coś dopowie odnośnie F1 i ostrzenia :wink:
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.
Becker Necker. Nie wzbudza sensacji, kydeks z otworami pod małego tekloka. płaski przez co idealnie nosi się z tyłu w poziomie. Noszę jako EDC w ten sposób, zajebiście się sprawdza.Jeżeli Ci się chwyt wydaje mało wygodny, mozna dodać oplot, co uż kilka osób na formum (włącznie ze mną) zrobiło. Dużą zaletą jest cena.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miejski fixed EDC.

Becker Necker.


Aż głupio, że o nim wczesniej nie pomyślałem.
Spełnia wszystkie postawione warunki i jak sie doda oplot jest naprawdę fajnym nożem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024