Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ podbija Chiny.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

BJJ podbija Chiny.
Również do chin dotarła normalność, kończy się czas nieefektywnych systemów treningowych a nastaje czas pobierania nauk od zawodników BJJ :)
Jest to początek MMA w CHRL i dowód na to że MMA jako formuła rywalizacji zdaje się mieć przed sobą dalszy dynamiczny rozwój.
Filmy z pierwszej imprezy MMA w ChRL, HL i dwa zwyciestwa zawodnikow Bjj nad Chinczykami z kung-fu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

MMA rozwija się także na tajwanie już wkrótce tamtejsi adepci BJJ mają zorganizować pierwszy turniej MMA.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.
Po pierwsze impreza jest z 2003 roku i od tej pory odbyło się tam przynajmniej jeszcze jedno takie spotkanie. Po drugie, to jest klub w którym ćwiczą głównie cudzoziemcy, ponieważ na warunki chińskie jest tam po prostu upiornie drogo, a zainteresowanie za strony Chińczyków jest jakby to powiedzieć... żadne :)
Po trzecie - przynajmniej na pierwszym filmiku to nie jest pan "z kungfu" tylko sportowy sandziarz. Walka nota bene słabiutka i chyba nie jest najlepszą reklamą BJJ ;)
I wreszcie po czwarte - tuż po wejściu na stronę klubu dowiedziałem się, ze zatrudnili właśnie nowego instruktora, specjalistę nie od bjj, czy MT, czy choćby kickboxingu, ale od... Tong Bei Quan :)
To tak dla pełniejszego obrazu, żeby się komuś po poście zorro nie wydawało, że są szanse, że się Chiny zmienią w jakąś Mekkę dla zawodników i trenerów MMA, czy też że BJJ przeżywa jakiś niesamowity boom w Chinach ;)

K.

PS. Tomek, to jest ten klub, gdzie chcieli Cię skasować na jakieś niebotyczne pieniądze za chęć uczestnictwa w sparringach? ;)

K.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.
krzyst pisze:

Po drugie, to jest klub w którym ćwiczą głównie cudzoziemcy, ponieważ na warunki chińskie jest tam po prostu upiornie drogo, a zainteresowanie za strony Chińczyków jest jakby to powiedzieć... żadne

jak byś tego nie zauważył to na 4 zawodników na tych filmikach 3 to chińczycy a kibice też jakby mają skośne oczka

Po trzecie - przynajmniej na pierwszym filmiku to nie jest pan "z kungfu" tylko sportowy sandziarz. Walka nota bene słabiutka i chyba nie jest najlepszą reklamą BJJ

na zawodnika kung fu sportowego (nie mówiąc już o reprezentantach tradycyjnego kung fu) w zupełności tacy początkujacy adepci BJJ wystarczą

wreszcie po czwarte - tuż po wejściu na stronę klubu dowiedziałem się, ze zatrudnili właśnie nowego instruktora, specjalistę nie od bjj, czy MT, czy choćby kickboxingu, ale od... Tong Bei Quan

jako że jak sam powiedziałeś w klubie tym ćwiczy też sporo cudzoziemców to trza im folklor zapewnić :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.
A może wypowiedziałby się ktoś, kto ma blade pojęcie, jak wygląda sytuacja w Chinach, a nie opiera się tylko na tym, co mu się wydaje? Ja czekam na wypowiedź Tomka, bo on jest tu moim zdaniem najbardziej wiarygodny.
Inni, którzy byli i widzieli też się mogą wypowiedzieć :)
Opinie siecowych ekspertów są tu jakby to powiedzieć mało miarodajne.

K.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.

A może wypowiedziałby się ktoś, kto ma blade pojęcie, jak wygląda sytuacja w Chinach

jak czyjeś pojęcie jest raczej blade to może niech się nie wypowiada

a nie opiera się tylko na tym, co mu się wydaje

nikomu nic się nie wydaje bo wszyscy mają oczy i mogą sobie filmiki zobaczyć

Ja czekam na wypowiedź Tomka

to może weź do niego zadzwoń bo czekając tu do rana będziesz jutro nie wyspany

bo on jest tu moim zdaniem najbardziej wiarygodny

twoje zdanie wybacz ale mało mnie interesuje

Inni, którzy byli i widzieli też się mogą wypowiedzieć

jak byłeś i widziałeś te walki to mów na temat zamiast opowiadać co popadnie

Opinie siecowych ekspertów są tu jakby to powiedzieć mało miarodajne.

i tak też są traktowane twoje wypowiedzi
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.
Ważne:
Prosze się ze mna kontaktować jedynie za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Prosze nie pisać do mnie wiadomości prywatnych ponieważ ciągle mam zablokowaną skrzynkę.
Jak ktoś nie ma w profilu podanego numeru gg ani też maila to niestety nie mogę mu odpowiedzieć.
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.

Również do chin dotarła normalność, kończy się czas nieefektywnych systemów treningowych a nastaje czas pobierania nauk od zawodników BJJ :)
Jest to początek MMA w CHRL i dowód na to że MMA jako formuła rywalizacji zdaje się mieć przed sobą dalszy dynamiczny rozwój.
Filmy z pierwszej imprezy MMA w ChRL, HL i dwa zwyciestwa zawodnikow Bjj nad Chinczykami z kung-fu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

MMA rozwija się także na tajwanie już wkrótce tamtejsi adepci BJJ mają zorganizować pierwszy turniej MMA.


Zorro Ty chyba sam siebie nie czytasz - to odnośnie pierwszej czesci wypowiedzi bo co do reszty to trudno pwoiedzieć jak to sie potoczy.
  • 0

budo_mask of sanity
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z tego czego sie boisz

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.
Skoro gala MMA była już robiona w seulu a w najbliższym Pride bierze udział jeden koreańczyk to nie ma sie co dziwić że i w Chinach zaczyna się coś dziać.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.

na zawodnika kung fu sportowego (nie mówiąc już o reprezentantach tradycyjnego kung fu) w zupełności tacy początkujacy adepci BJJ wystarczą


WOW... już kiedyś proponowałem Ci sparing ale nie chciałeś skorzystac... czyżbyś nie był nawet taki początkujący ? ;)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.
A tak poważnie to myśle że i w Chinach nastąpi booom na Bjj...

Teraz albo "prawdziwi" mistrzowie im dokopią (w co szczerze wątpię), albo jak to chinole - znajdą i na Bjj "lekarstwo" prędzej czy później (albo i nie :) )
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.

albo jak to chinole - znajdą i na Bjj "lekarstwo" prędzej czy później (albo i nie :) )


Tak zrobia podrobki i rozprowadza tanszym kosztem :) :)
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.

A tak poważnie to myśle że i w Chinach nastąpi booom na Bjj...

Teraz albo "prawdziwi" mistrzowie im dokopią (w co szczerze wątpię), albo jak to chinole - znajdą i na Bjj "lekarstwo" prędzej czy później (albo i nie )

nie wydaje mi się by chcieli znaleźć ale jak mówie "nie wydaje mi się", w tym klubie są też zajęcia kick boxingu, zapasów itp. po prostu wydaje się że chińczycy idą w tym kierunku co wszyscy idą w kierunku mixowania ale mixowania raczej sportów walki niż systemów tradycyjnych.
Na Tajwanie BJJ rozwija sie również i jak to już pisałem będzie tam też przez środowisko BJJ organizowany turniej MMA z prawdziwego zdarzenia nie jak te dwie walki które zamieściłem wyżej ale prawdziwy turniej.
tsailifo pisze:



WOW... już kiedyś proponowałem Ci sparing ale nie chciałeś skorzystac... czyżbyś nie był nawet taki początkujący ?


dobrze że powiedziałeś to z przymróżeniem oka bo obaj wiemy kto wtedzy stwierdził że już go to nie interesuje :) :twisted: :wink:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.
No i na skale światową... w małych ilościach po 5-6 mln
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.

[dobrze że powiedziałeś to z przymróżeniem oka bo obaj wiemy kto wtedzy stwierdził że już go to nie interesuje :) :twisted: :wink:


Pamiętam :D Żałowałeś kasy na przyjazd :)
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.
Taaaaa ale jak ktoś wyzywa to może on się mógł wtedy pofatygować.
Poza tym nie róbcie tu off topica bo zrobi się bydło i zlikwidują mi go tak jak bardzo ciekawy topic w Cross Budo tydzień temu, ciekawe kto za tym stał :evil:
więc żeby zostać w temacie to nie z Chin i trochę stare, ale może nie wszyscy widzieli:

Walka Johna Marscha, purpurowego pasa Bjj z Seanem Scottem, sifu stylu Tsoi li ho FutHung Gar kung fu (2001 r).
[http] :twisted:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.
Tsoi li ho Fut Hung Gar kung fu
taki styl nie istnieje !!! To jakaś krzyżówka choy li fut i hung gar, ale nikt ich nie zna... w stanach pojawili się nie wiadomo skąd... powoływali się na różnych masterów... poczym równie szybko znikneli... kolejna KASSZANA made in USA
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.

Taaaaa ale jak ktoś wyzywa to może on się mógł wtedy pofatygować.
Poza tym nie róbcie tu off topica bo zrobi się bydło i zlikwidują mi go tak jak bardzo ciekawy topic w Cross Budo tydzień temu, ciekawe kto za tym stał :evil:


Ach chciałem Ci za przejazd zwrócić (ale tylko wtedy gdybyś wygrał :) )

Off-topic - no trzeba uwazać ;)

Cross budo... sam jestem ciekaw :) ja tam nie mam na szczeście władzy :)
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.

Tsoi li ho Fut Hung Gar kung fu
taki styl nie istnieje !!!

taaaaaaaaaaaa to ciekawe kto tam kończy ze złamaną ręką żółw ninja?? :)

To jakaś krzyżówka choy li fut i hung gar

uuuuuuu to gość od ciebie z tym że jak by to powiedzieć nierasowy bo bez rodowodu taki mieszaniec wciry straszne dostał :)

kolejna KASSZANA

samokrytycyzm może być konstruktywny :)

Off-topic - no trzeba uwazać

idź ty lepiej spowrotem do swojego działu na tym forum bo jak ja i jeszcze paru się tam pojawi to będzie bajzel jakich mało i znowu jakiś psychicznie nie wytrzymie i będzie listki pożegnalne na forum pisał :evil: :) :splat:

nie wyszło mi wrzucenie filmiku więc mała poprawka:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.

Ach chciałem Ci za przejazd zwrócić (ale tylko wtedy gdybyś wygrał )

mówisz jak bym wygrał tak ?
czym byś wtedy zwracał jak byś łapki w gipsie na wyciągach trzymał :) :wink:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ podbija Chiny.
zorro nie wkurwiaj... to tak jaky sie pojawij gość z Brazilian Kara Kempo Ju Aikido... dostałby w pieerdol, a ja bym powiedział że Bjj dostało smary... pomyśl czasem...

To że jeżdże Fiatem a twierdze ze jazdze mercedesem to nie znaczy ze mój fiat faktycznie jest mercedesem...

Znajdź mi gdzieś w necie info o stylu Tsoi li ho FutHung Gar kung fu... nie ma ? no popatrz... o Brazilian Kara Kempo Ju Aikido też nic nie ma
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024