Skocz do zawartości


Zdjęcie

Medical Detectives...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Medical Detectives...
...calkiem przypadkowo obejrzalem kawalek na VOXie.

Normalnie tego programu unikam raczej, ale sobie akurat zapping uprawialem, zeby znalezc cos weselszego po dokumencie o stalinowskich mordach na arte - i zajrzalem i tam.

Co to ma wspolnego z nozami... Ano tyle, ze akurat trafilem na przypadek, gdzie jakis student w Sad Diego zabil swojego rowiesnika w kompletnie bezsensownej sprzeczce na ulicy... Endura.

Spyderedge. Jedno jedyne pchniecie na cala dlugosc klingi w klatke, przebil aorte, wsiadl do auta i pojechal dalej, reszte sobie mozna dospiewac

Zanim przyjechalo pogotowie, to ten drugi juz sie wykrwawil.

Dostal za to 20 lat.

To se humor poprawilem Dołączona grafika
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medical Detectives...
Uwielbiam ten program, a tego odcinka nie widziałem . Szkoda i jeszcze z Endurą w tle :( .

P.S. - winnych zawsze łapią !
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medical Detectives...
Jest podobny serial :CSI tez na VOXie leci,tam ktos kogos zastrzelil i wydlubal kule jakims nozem.Po analizie ksztaltu rany doszli do wniosku ze to albo (sory zapomnialem firmy)-pokazali jakies zdjecie typowego bowie albo...recon tanto :)
Tak bardzo podobne ostrza ze mozna sie bylo pomylic :wink:
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Medical Detectives...
CSI jest znane w Polsce jako "Kryminalne zagadki Las Vegas" i ma lecieć od niedzieli na AXN. Świetny serial :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Medical Detectives...
"Kryminalne zagadki Las Vegas" to świetny serial, niemniej jednak jako naukowego źródła wiedzy z dziedziny kryminalistyki bym go nie traktował. Kiedyś był odcinek, jak identyfikowali ostrze sztyletu, którym gościa zabito, robiąc odlew wewnątrz rany silikonem czy czymś podobnym. Tak... No ale to tylko film. Mój znajomy obronił niedawno pracę magoisterską w mojej katedrze pt. "Nóż jako narzędzie przestęstwa przeciwko życiu". Bardzo ciekawa praca, czytałem ją dwa razy, było sporo z zakresu medycyny sądowej i identyfikacji indywidualnej i grupowej narzędzia. Wniosek jeden: na podstawie rany można wnioskować o rodzaju użytego noża, czasem nawet o koknretnym egzemplarza, ale bardzo ostrożnie. Nieczęsto opinia ma charakter kategoryczny. Czy zadano ranę bowiem czy tanto, jkaim długim i szerokim itd może niekiedy być niemożliwe do ustalenia.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Medical Detectives...
chętnie bym poczytał prace
może kolega by sie zgodził gdzieś na sieci udostępnić albo coś
byłbym zainteresowany poczytaniem
spytaj go jak masz kontakt prosze
pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Medical Detectives...
O taaak, zdecydowanie tak.

Kolega może zostać naszym bohaterem ;)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Medical Detectives...
Tak, ja już mu wspominałem, że na VB praca wywołałaby duże zainteresowanie... Podałem mu adres internetowy, bo wcześniej go nie znał. Cóż, do tej pory się na forum nie ujawnił, nie wiem, czy życzyłby sobie, żebym ja podał jego nazwisko. W końcu tematyka dość specyficzna.... Jak go spotkam (co może być trudne, bo pisał pracę w Poznaniu, a mieszka we Wrocławiu..), to mu przypomnę... Praca broniona w Katedrze Kryminalistyki UAM. Fajne fotki tam zamieścił... (w tym rozdziale medycznym :D ) Co można zrobić z człowiekiem przy pomocy noża, to się w pale nie mieści. Ja zaś widziałem ciekawe "eksponaty" w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu.
Mają tam spreparowane narządy wewnętrzne ludzi zabitych nożem, dłonie z charakterystycznymi ranami obronnymi. Przeważnie zwykłym kuchenniakiem, choć widziałem na pewno kilka ran kłutych zadanych nożem dwusiecznym (sztyletem) albo takim z bardzo wyraźnym fałszywym ostrzem. No ale dość tej makabry, polecam tylko uwadze wymienioną pracę i w ogóle medycynę sądową, to naprawdę ciekawe.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medical Detectives...
khe khe, chcecie wiedziec jak "tuszowac" ksztalt klingi ? :wink:
tez bym bardzo chetnie przegladnal ta prace 8)
w celach czysto naukowych oczywiscie
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Medical Detectives...
[smilie wzdycha]

A ja chcialem sie tylko swoim letkim przygnebieniem podzielic...



Kiedys juz bylo - co prawda, spreparowanych truposzy tam nie ma, ale troche innych ciekawych rzeczy na ten temat, jak ktos zna niemiecki, to sobie moze poczytac to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Albo chociaz obrazki poogladac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024