Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak się robi takie coś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Jak się robi takie coś?
Zastanawiam się jak się robi takie rzeczy (może mi ktoś dość łopatologicznie wyjaśnić, lub podać miejsca gdzie znajdę info na ten temat?)

Dołączona grafika
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
Mrozik... wydaje mi sie ze to zwykle trawienie kwasowe... tylko ze bardzo glebokie. Bo chyba nie jest to grawerka?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
Nazywa sie to engraving , i wykonuje sie 2 typami narzedzi : tzw air graver ( tu numer 1 to narzedzia od Steva Lindseya , w cenie okolo 900$ bez kompresora ) ,jest to taki maly "dzieciol" o zasilaniu pneumatycznym z regulacja uderzen do chyba 32 000 / min.
Tu masz moja ulubiona strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ( jest to strona Lyndseya , znajdziesz tam 2 podstrony )
To bardzo prefesionalne , semi -profi to firmy MAgna Graver , GRavemeister czy Foredom , tu za cene 500 -800 masz powiekszonego demela.
Dremel spredaje tez engraving add-on za cene chyba 40 $ , ale nie wiem jak to sie sprawdza.
Oczywiscie mozna tez dlubac recznie urzywajac mini dlutek z high speed steel ( cos okolo 6- 8 $ ) , o roznistych ksztaltach.
Engraving jest bardzo popularny w US i Kanadzie jezeli chodzi o zdobienia nozy i oczywiscie pistoletow i broni dlugiej.
Poszukaj pod engraving lub steel carving , przypuszczam ze jest duzo materialow.
  • 0

budo_psychiatrist
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
grawerke znajdziesz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
psychiatrist
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
Ta dremelowska przystawka sprawdza się średnio. Nabyłem to cudo jakiś rok temu i nadaje się chyba tylko, do robienia przerębli na Wiśle. Brak regulacyi. Jak masz czas i ochotę, to chyba lepiej samodzielnie rylcami. Efekt jest znacznie bardziej "dopieszczony". Na 100% to nie jest trawione, to było ryte.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
Takie zeczy mozna uzyskac jeszcze na dwa inne sposoby, jeden to odlew na wirowce ale tylko w przypadku metali miekkich jak srebro mosiadz(czyli tu odpada). Ale niestety zmartwie wszystkich najdoskonalsza metoda to rylec grawerski, pobijak i wprawna reka. By uzyskac taka lub zblizona jakosc wykonania minimum 3 lata cwiczen. Przyczym to zaprezentowane tu to marna jakosc wykonania taka powiedzmy rzemieslnicza hautura rylce daja naprawde wielkie mozliwosci i nieslychana precyzje. Zobaczcie tutaj

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
Sorry ,ale ktos cos zajebal???
Graff , czy miales w reku takie narzedzie ?
Zapraszam do graverki w SS z mlotkiem z pobijakiem ( nie znam terminologi polskiej ) .

Przyczym to zaprezentowane tu to marna jakosc wykonania taka powiedzmy rzemieslnicza hautura rylce daja naprawde wielkie mozliwosci i nieslychana precyzje. Zobaczcie tutaj

Troszke przesadziles , a nawet nie troszke , jezeli orientujesz sie w technologi wykonia to wiesz o czym pisze
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
Grawerunku uczylem sie kilka lat i dopiero teraz uznaje ze wychodzi mi nienajgorzej. Porownalem poziom tej pracy do swoich umiejetnosci, niestety listki sa wyciete dosc sztywno i wszystko jest strasznie plaskie. Fakt material pewnie byl bardzo twardy ale to srednia robota. Grawerunem ma w sobie sporo z rysunku naprzyklad tuszem i widac, ze osoba robiaca ten relief nie byla obeznana z rysowaniem bo zupelnie zmienia sie myslenie plastyczne gdy czlowiek zarowno maluje jak i potrafi grawerowac.
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
No to mi grawerowanie nie grozi - do odręcznego rysunku to ja mam 2 lewe ręce.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
OK zwracam honor i ordery, po prostu nie zrozumialem ciebie.
Jednak nie wiem czy miales mozliwosc grawerowania w takiej np 154 CM czy 440 C , to nie to samo co mosiadz czy srebro.JA po prostu sobie odpuscilem , robota w niklo- srebrze czy mosiadzu to jak plastelina w porownaniu z SS , no przynajmniej nie dla moich amatorkich umiejetnosci.
  • 0

budo_alber
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
takie znalazlem o tym jak sie robi:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się robi takie coś?
Ładna robota, jednak bolstery są zwykle robione z jnnego materiału niż klinga. Nie można porównywać grawerowania w niklo srebrze, do grawerowania w stali.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024