Skocz do zawartości


Zdjęcie

Custom...Alternatywa dla BM Activatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom...Alternatywa dla BM Activatora
Eee... no, Panowie.

Ja w żadnym wypadku nie kupiłem Loco żeby się bronić.

Dla mnie to on wisi na szyji (i nie próbuje jej wyrwać, ani odciąć od pleców) na wypadek gdybym musiał coś przeciąć (nie wiem; sznurek, żyłkę, może naostrzyć ołówek) w przypadku kiedy nie miałbym nic innego, lub sytuacja zmusiałby mnie do pozostawienia rozsądnych rozmiarów ostrza w domu (np. spining w t-shircie i kąpielówkach w upalny dzień).

To tylko taki backup, ale podkreślam nie taktyczny, bojowy czy do samoobrony. A że rozmiary pozwalają go nosić na karku bez uczucia dyskomfortu, to wolę takie maleństwo, niż wieszać jakiegoś klocka, który i tak pod koszulką sterczałby jak ....nabrzmiały sutek chociażby.

A oprócz tych aspektów, małe noże strasznie mi się podobają, jak wiele innych niewielkich gadgetów (latarki, kompasiki, scyzoryczki, microtoole,....).
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom...Alternatywa dla BM Activatora
uwak, na prawdę wielu z nas nosi nóż do czegoś innego niż zadźganie kogoś czy zrąbanie drzewa.

A co do użytkowości takiego noża... cóż, ja wiem, że sznurek można przegryść, taką plastikową zaciskaną opaskę czy szycie, na którym wisi metka przy skarpetach też. Taśmę na paczce można nieźle rozpruć lekko podhodowanym paznokciem, a skórkę z pomarańczy po prostu zedrzeć "na chama" łyżeczką od herbaty. Tylko k.... po co??? A nie zawsze można przypiąć do pasa 15 czy 20 cm ostrza...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom...Alternatywa dla BM Activatora

Taśmę na paczce można nieźle rozpruć lekko podhodowanym paznokciem,

PiterM, nie przy kolacji, plizz...

A poza tym - temat zamkniety ;)
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom...Alternatywa dla BM Activatora
olowek dobrze naostrzony nosze czesto w kieszeni i bardzo lubie jak tam jest
ale nie krotszy niz 10 cm - zeby wlasnie go moc trzymac dobrze np przy pisaniu .....chodzi mi jedynie o to ze jak ktos zauwazyl istnieje granica w sensownosci miniaturyzacji takiego narzedzia jak nóz - po przekroczeniu ktorej jego funkcjonalnosc - w jakimkolwiek aspekcie staje sie na tyle mala ze noszenie/posiadanie takiego noza argumentowane jako EDC przestaje miec sens - sztuka dla sztuki oczywiscie i nic tu do zarzucenia - po prostu czysto logiczny rachunek - CZY JA TYM OBIORE POMARANCZA I ROZETNE ZAGIEL OD SPODU W W WODZIE ALBO UKLUJE BANDYTE W DUPE ......czy wisiorek zajebisty

pozdro
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom...Alternatywa dla BM Activatora
[quote name="uwak"] jak ktos zauwazyl istnieje granica w sensownosci miniaturyzacji takiego narzedzia jak nóz - po przekroczeniu ktorej jego funkcjonalnosc - w jakimkolwiek aspekcie staje sie na tyle mala ze noszenie/posiadanie takiego noza argumentowane jako EDC przestaje miec sens - sztuka dla sztuki oczywiscie i nic tu do zarzucenia - po prostu czysto logiczny rachunek


autorem tych slow jestem ja :? ale jeszcze raz powtarzam,ze ani ja ani Wojtek nie wspominali o uzywaniu tego typu sprzetu jako edc!!!!
Masz jak byk-"potrzebowalem noza z dobrej stali o ktorym moglbym zapomniec noszac go na szyi i ktorym moge przeciac kable,linki,rozcinac worki z polyethylenem,folie PE,otwierac listy czy docinac precyzyjnie arkusze papieru" i tekst Wojtka "Dokładnie tego samego oczekuję od necka.
Do "normalnej" pracy zawsze jest jakieś inne ostrze pod ręką."
Gdzie tu masz cos o uzywaniu takich nozy jako edc???
No ale nie po to pisze by bawic sie w jakies przepychanki slowne.Masz wlasne zdanie i nie zamierzam cie na sile przekonywac.Natomiast prosze o nie wkladanie w moje usta wlow ktorych nie wypowiedzialem.
A nawiazujac do wielkosci noza-wymiarami jest bardzo podobny do...jestera/lady bug spyderco.Czy ten noz tez jest sztuka dla sztuki?
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom...Alternatywa dla BM Activatora
ale aby nie byc goloslownym uzywalem tego nozyka przez kilka dni w pracy.I byl to drugi noz jaki mialem przy sobie.I rzadko korzystalem z wiekszego ostrza-nozyk naprawde duzo pracowal i robilem nim rzeczy o ktorych nawet wczesniej nie myslalem w kontekscie tak malego ostrza.A do mandarynek i pomaranczek taki noz jest najlepszy i basta.Sprobuj obrac pomaranczke skirmishem :wink: da sie ,nie powiem,ale czy to wygodne?Wlasnie male ostrza sa do tego o wiele wygodniejsze.
Stal i obrobka termiczna pokazaly klase.Nozyk raz naostrzony cial bez sprzeciwu duzo twardych materialow z plastiku,tasmy montazowe,tasmy do wiazek elektrycznych(sprobuj rozciac taka tasme z twardego plastiku laczaca gruba wiazke cienkich przewodow uzywajac np military i zrob to tak by nie uszkodzic zadnego kabelka :? ),duuuuza ilosc workow z poliethylenu,folie,kartony i mimo ostrzenia na 30' po tych kilku dniach nozyk nadal nie wymagal ostrzenia.A na potrzeby intensywnej eksploatacji wykonalem jednak oplot na rekojesci.Fotki wrzuce niebawem.Nie wyobrazam sobie lepszych narzedzi do strugania olowkow,obierania owocow jak wlasnie nieduze ostrza.Docelowo nozyk i tak wroci na miejsce ostrza zapasowego,ale przekonalem sie ze w razie potrzeby nie jest to FAJNY WOSIOREK czy SZTUKA DLA SZTUKI.Nozyk bedzie wisial naostrzony na brzytwe i czekal na ten jeden moment kiedy moj edc(ostrze 3,5')okaze sie do czegos za duzy lub poprostu sie stepi.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom...Alternatywa dla BM Activatora
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom...Alternatywa dla BM Activatora
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom...Alternatywa dla BM Activatora
Trochę w temacie małych noży.

Zawsze noszę Activatora i bardzo często mam przy sobie jeszcze dużego woła roboczego, ale nie zawsze dobrze widziane jest posługiwanie się nożem kojażącym się z narzędziem do krzywdzenia ludzi. :cry:
Smutne, ale prawdziwe.

Drugi przykład. Na przyjęciu, czy oficjalnym spotkaniu po prostu nie wypada nosić wielkich kos. A często zachodzi potrzeba rozpakowania CD, korespondencji czy odcięcia wiszącej nitki i wtedy wyciąganie dużego noża budzi niepotrzebną sensację. A rozrywanie folii w towarzystwie łapami, czy odgryzanie nitki jest nie na miejscu.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom...Alternatywa dla BM Activatora
taki dziwaczny troche.
guldan takie lubi ;)

ale idea konstrukcyjna mi cos przypomina... hmm, ciekawe co?

Dołączona grafika

sam an podobny pomysl wpadlem...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024