Skocz do zawartości


Zdjęcie

równowaga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

równowaga
znacie jakieś dobre ćwiczenia lub sekwencje na ćwiczenie odpowiedniej równowagi i rozkładania ciężaru ciała w roda? chodzi mi o akcje typu esquiva baixa (np. na prawo) - cadeira - finta armada (w lewo).

chodzi mi raczej o cos pomocnego do utrzymywania odpowiedniej postawy w wiekszosci sytuacji w roda
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga
Głupio to zabrzmi ale lustro... :) :) Stajesz przed lustrem i robisz co ci do głowy przyjdzie i poprawiasz postawę.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga
na rownowage fajne sa np. takie: stajesz w bazie (cadeira) - wyskok z dwoch nog z obrotem o 360st - spadasz na dwie nogi w to samo miejsce - od razu robisz au - i tak przez dlugosc sali (+na druga strone)

aramada kopana z rekami trzymanymi za plecami. w ogole kopniecia z rekami za plecami (takie, przy ktorych nie uzywa sie rak ;) )

martelo rotado + armada
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga
aramada kopana z rekami trzymanymi za plecami. w ogole kopniecia z rekami za plecami (takie, przy ktorych nie uzywa sie rak  )

A nie wyrabia to nawyku nie zasłaniania twarzy przy kopnięciach???
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga
A czy skakanie na skakance nie wyrabia zlych nawykow do skakania w dal ?? :roll: No kaman.... Poza tym mysle, ze trzymanie gardy to nie powinien byc poprostu nawyk, tylko kontrolowana czynnosc :wink:
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga
No rany tak się tylko zapytałem...


Poza tym mysle, ze trzymanie gardy to nie powinien byc poprostu nawyk, tylko kontrolowana czynnosc


Oj nie wiem, nie wiem...

Pozatym zrozumiałem że Uirapuru chodzi raczej o podstawy, bazę i utrzymanie właściwej pozycji... Ginga nisko plecy proste itp. w każdej sytuacji...

chodzi mi raczej o cos pomocnego do utrzymywania odpowiedniej postawy w wiekszosci sytuacji w roda


  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga
hmm Irek - czyżby jakieś nowe kompleksy :?: :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga
Nie, poprostu zastanawiam się, jak poprawic sobie złe nawyki, ot choćby "uciekania" do tyłu przy kopaniuczy po obrotowym "lecenia" na boki. Wbrew pozorom to bardzo niebezpieczne nawyki.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga

Nie, poprostu zastanawiam się, jak poprawic sobie złe nawyki, ot choćby "uciekania" do tyłu przy kopaniuczy po obrotowym "lecenia" na boki. Wbrew pozorom to bardzo niebezpieczne nawyki.

no to wlasnie armada kopana z rekami trzymanymi z tylu bardzo pomaga.
jak sie dolozy potem rece dla stabilizacji to nic cie nie przesunie :)
  • 0

budo_wagabund
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Camangula Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga
balansuj rekami i tylna noga, tzn sporo do utrzymania rownowagi (przynajmniej u mnie) ma reka nie trzymajaca gardy w pozycji ginga, mozna nia dosc swobodnie operowac, cz jest ona bardziej lub mniej wystawiona w bok i od tego moze zalezec, czy Cie gibnie na bok czy nie.
co do nogi, to po kopnieciu i wyladowaniu w pozycji ugnij ja ile sie da, a korpus wez troche do pionu - obnizona pozycja jest stabilniejsza przy wychodzeniu z obrotu
  • 0

budo_yennefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga

A czy skakanie na skakance nie wyrabia zlych nawykow do skakania w dal ?? :roll: No kaman.... Poza tym mysle, ze trzymanie gardy to nie powinien byc poprostu nawyk, tylko kontrolowana czynnosc :wink:


nie zgadzam sie
w takim wypadku mozesz o gardzie zapomniec np w stresujacych momentach, albo np przy wyjsciu z unikow itd

garda to powinna byc rzecz, wpojona, powinienes nie myslec o tym ze ja trzymasz, ona po prostu musi byc
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: równowaga
Teraz trenuje Taekwondo ale wcześniej trenowałem Capoeire przez 1/2 roku i teraz i wcześniej równowagi uczę się przez powolne , bardzo powolne wykonywanie danych technik.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024