Skocz do zawartości


Zdjęcie

zrób to sam :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
przyczym tak naprawde jest potrzebny inteligentny uklad sterowania - dajacy odpowiednio wypelniony przebieg - krotkie szpilli o prawie natychmiast opadajacym zboczu .......i wtedy sie ani nie spali ani nie przegrzeje ......
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
....do pewnej granicy .......jednak wzrost "jasnosci" jest baaardzo zauwazalny
- tak jak przy iredach wzrost zasiegu - wunikajacy bezposrednio z mocy emitowanego sygnalu ..... i tyle
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Na potwierdzenie tego co pisze Uwak pozwalam sobie być nudny i zacytować text z książki Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz D. Nuhrmanna wydanej jeszcze w 1985r.

Prąd ciągły diody świecącej nie powinien przekraczać 20mA. Dozwolone są impulsy krótkotrwałe prądu o wartości szczytowej do 1A. Taka praca impulsowa zapewnia w przypadku prostych urządzeń alarmowych eliminacje zakłóceń wywołanych światłem o stałym natężeniu. Oprócz tego dolna granica częstotliwości sygnału świetlnego odbieranego przez odbiornik może być tak wybrana, aby sygnały zakłócające o częstotliwości w zakresie 50 - 100 Hz (światło emitowane przez świetlówki) były silnie tłumione. Opisywane tu urządzenie alarmowe, działa poprawnie przy odległości dochodzącej do 100m.



Zabawka, którą zaprojektował autor powstała wtedy, kiedy diody o wysokiej emisji były tyklo marzeniem. Ja robiłem ten układ na pierwszych dostępnych u nas w handlu diodach jasno świecących i zaręczam Wam, że nieprzyjemnie było się popatrzeć w wylot tego :D :D :D Takie coś jest w istocie innego rodzaju latareczką. Cholera musiałem strych przekopać za knigą :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Mój przykład opierał się na nieprzekraczaniu wartości granicznych - bezpiecznych dla diod, w innym wypadku następuje zniszczenie diody. Hmmm nie wiem co mógłbym jeszcze dodać, ale polecam zapoznać się odrobinę z literaturą i przede wszystkim poeksperymentować, to jest najlepsza zabawa...
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Mój przykład opierał się na nieprzekraczaniu wartości granicznych - bezpiecznych dla diod, w innym wypadku następuje zniszczenie diody. Hmmm nie wiem co mógłbym jeszcze dodać, ale polecam zapoznać się odrobinę z literaturą i przede wszystkim poeksperymentować, to jest najlepsza zabawa...
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Mój przykład opierał się na nieprzekraczaniu wartości granicznych - bezpiecznych dla diod, w innym wypadku następuje zniszczenie diody. Hmmm nie wiem co mógłbym jeszcze dodać, ale polecam zapoznać się odrobinę z literaturą i przede wszystkim poeksperymentować, to jest najlepsza zabawa...
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
- hehe cassini - ta kniga stoji wciaz na polce wsrod 2 wydan anatomi pc i ukladow logicznych ............swoja droga jest tam pare prostych i ciekawych rzeczy - bagnet polecam poczytac ( bez zlosci - tam jest pare zabawek na ledach jak zegarki kostki 1-6 pseudo losowe itd ...)
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
pozatym ZALOZE sie z toba - bagnet - ze w jednej - lub wiecej SUPER TACTICAL led fonarkach - typu gerber photon arcAAA jest na 100% zasilanie impulsowe - nie STALE ......
nie mam czasu szukac teraz ...ale sprawdze - chyba ze ktos ma pozyczyc po jednym egzemplarzu i oscylloskop :) - wtedy moge udowodnic ....
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Co do zabawy z ledami, napsułem tego no nie wiem, ze 100 szt - może 200 - nie pamiętam? A zabawek narobiłem mnóstwo, z reguły to były termometry, kostki, wyświetlacze wysterowania wejść wzmacniaczy, jeszcze za czasów magnetofonów Kasprzaka ale i inne pierdółki. A o diodach uczyłem się i w technikum elektornicznym i na studiach więc sam rozumiesz, że doświadczenie jako takie mam.

Co prawda nie robiłem "latarek impulsowych" bo jak ostatnio trzymałem lutownice w jednym ręku i leda w drugim, to jeszcze nikt nie marzył o luxeonach i wysokowydajnych diodach świecących, ale jako-takie podstwy teoretyczne to mi zostały
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
mi z technikum tez - dlatego sie kluce - bo irde robilem na dyplom .....i na modulowanym szpilkami zasieg byl wiekszy :twisted: [/list]
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
duzo wiekszy - zamiast 1,5 metra cos do 5 ..... ino dekoder - odbiornik musi wtedy probkowac do dekodowania a leniwi bylismy z qmplem .....wiec statycznie zostalo - 0 swieci 1 - ciemno (odrotnie jest w rs-232c ...... )
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
co do tego preparatu do klejenia sciezek, to niestety jesli chodzi o baterie to sie nie sprawdzil. Na 4 testowane baterie tylko w jednej było napięcie na kabelkach. Niestety ten preparat słabo prąd przewodzi.
heh, to szukam dlaje czegoś, bo znowu kupiłem te "lepsze" baterie :)

pozdrawiam
  • 0

budo_uspcomp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warmia

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Dzięki Borsoock!
Myślę, że,masz racje, znalezienie samego body głowicy raczej nie wyjdzie,co prawda nie omieszkam zapytać BJ :D .Pozostaje mi zakup głowicy SF, co prawda bardziej zależy mi na zastosowaniach taktycznych gdzie moc światła ma znaczenie decydujące, ale jak się nie ma, co się lubi.....W naszej rzeczywistości koszty są najważniejsze, choć kto zabroni biednemu bogato myśleć.
Pozdrawiam i myślę, że jeszcze nie raz się spotkamy na forum
Janusz
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
mich ... cassini - feryty w drodze ....
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
ja tez przed chwila puscilem Ci diodki na poczcie :)

pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Dzięki :D :D :D
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Od: Agnieszka Utnik


Szanowny Panie Pawle,
Przesyłam ceny na poszczególne produkty oraz informuje, ze minimalna ilość
każdego z nich wynosi 1 szt.
Do przesyłki doliczamy 65 zł netto za transport z zagranicy. Podane ceny to
ceny netto.
Paczkę wysyłamy za zaliczeniem pocztowym.
> > LXHL-MWEC - 32,50 zł
> > LXHL-NWE8 - 44,20 zł
> > LXHL-MW1D - 32,50 zł
> > LXHL-FW1C - 32,50 zł
> > LXHL-BW02 - 30,94 zł
> > LXHL-PW01 - 30,94 zł
> > LXHL-DW01 - 30,94 zł
> > LXHL-PW09 - 44,20 zł
> > LXHL-DW09 - 44,20 zł
> > LXHL-LW3C - 45,50 zł
> > LXHL-FW3C - 45,50 zł
> > LXHL-LW6C - 104,05 zł
> > LXHL-PW03 -100,10 zł
> > LXHL-DW03 - 100,10 zł
> > LXHL-FW6C - 104,05 zł
> > LXHL-NX05 - 7,80 zł

Pozdrawiam
Agnieszka Utnik



to jest odpowiedź od detalisty, ktoś chętny słać meile do agniechy

pozdro
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Rdzenie właśnie doszły.
Dziękuję.
Faktycznie one są maciopkie, ale jakby się jakiś odpowiedni drut na uzwojenia znalazł.... :D
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
o ja pier.... :) wlasnie wyciagnalem list ze skrzynki.
hehe, maciupkie cipeczki :)
chyba zatrudnie jakies krasnale do nawijania :)

pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Znalazłem ten schemat przetwornicy do zasilania białych ledów. Jest to układ do zasialania z niższego napięcia latareczki na 8-miu ledach oparty na układzie LT1615 będącym kilkukrotnym podwajaczem napięcia, z 2,5V-4,5V pozwala na osiągnięcie nawet 29V. Można podłączyć 8 diod led białych lub innych wysokowydajnych szeregowo. Rozwiązanie gwarantuje stabilny przepływ prądu przez każdą diodę led bez względu na różnice fabryczne w wyprodukowanych diodach. W układzie zastosowano szybkie diody Schottkyego oraz dławik 4,7uH. :D :D
Dołączona grafika
Kość jest do nabycia tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Niestety kosztuje koło 19zł. :evil: :evil: :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024