Skocz do zawartości


Zdjęcie

zrób to sam :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
jak to się mówi ? ...
polak potrafi :) ...
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
lol melonmelon - thx - jak cos zmodze to pokaze :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Odnośnie prostych układów do zasilania LEDA z baterii 1.5 V to podaję dwa linki. Pierwszy schemat jest sprawdzony przez kolesia i działa :-)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Drugi jest niesprawdzony ale też powinien pracować

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czasami trzeba pokombinować z uzwojeniami ze względu na parametry posiadanego ferrytu, niestety tu już należy poeksperymentować i nie zniechęcać się :wink:
Jak znajde to mogę zapodać linka do firmy gdzie mozna zamówić małe przetwornice elektroniczne do wysterowywania ledów z napięcia 1.5V
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
dokladnie o tego typu ukladzie myslalem - feryty mam "fi" ponizej 1 mm - ze starej maszyny do liczenia - element pmieci.....
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
właśnie odkryłem że do baterii nie można sobie tak bezkarnie kabelków przylutowywać :)

pozdrawiam
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
mi raz pizdla duracelka
od tej pory kleje klejem do uzupelniania sciezek grzewczych na szybie
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
co to za klej??? może jakaś nazwa? nie używałem czegoś takiego.
mi nie pizdła ale się minimalnie rozlazła, gorzej łączy, pojawił się jakiś minimalny opór na stykach i niestety światło już mniejsze wrrrrr
A właśnie dzisiaj kupiłem diody 12000mcd białe 5mm :)
i chciałem se wymienić ehhhhh i nowe baterie kupiłem panasonica i popsułem :cry:

pozdrawiam
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Uwak - Luxeon 1W bez radiatora to 40 pln + wysyłka 5pln, a latarkę z Luxeonem 3W dostaniesz za 170 pln - więc zostaje tylko zadowolenie z tworzenia nowych konstrukcji... :)
  • 0

budo_trumfel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
a gdzie kupiłeś te diody 12000 i gdfzie ten sklep?? :roll:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
w lublinie na miłej. Początkowo myślałem, że mnie gościo w ch... robi. Ale wziąłem. Przychodze do domu i sprawdzam:
względem 2000mcd - wymiata, potem sprawdziłem względem 5000mcd i szok, też wymiata. I ksztują tylko 3 zeta :)

Ponawiam pytanie o ten klej, co to jest za klej?????

pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Też ciekaw jestem co to za klej.

A co wy na to???

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ta diodka wydaje się być przydatna w amatorskich konstrukcjach pod warunkiem zbudowania przetwornicy zasilającej ją impulsowo prądem 70 mA. Oczywiście luxeon to nie jest, ale cana tego czegoś jest przystępna, ponadto w małych konstrukcjach liczy się czas świecenia latareczki, luxeon jest raczej żarłoczny :wink:
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
latarka z 3 watowym luxeonem ??? 8O dzie jak jaka ???
hmmm klej - qrcze - to ojciec qpowal na stacji benzynowej kidys - szukac na stacjach
i w sklepach z motoryzacyjnymi szmelcami i czesciami - mala fiolka/tubka w srdoku srebrne jest - w podobnej kiedys cyjanopan wystepowal - to jest wlasciwie nie klej ale substancja DO UZUPELNIANIA PRZPALONYCH/PRZERWANYCH SCIEZEK GRZEJNYCH NA SZYBIE SAMOCHODOWEJ - i oto pytac nalezy, produkcji naszej ... nie trzyma to jakos super ale AA z doklejonymi kabelkami obciagnieta termoskurczka trzymala sie swietnie swego czasu .........a jak wam se nie chce "jebac" - poszukajcie magazynkoiw na jedna lub dwie AAA czy AA - w wawie mozna qpic na wolumenie lub w sklepach z rtv czasem
LATARKA Z 3 WATOWYM LuXEONEM ZA 170 ??? dzie jaka u kogo ???

mi pizdla duracelka - poniewaz za slaba kolbe mialem - 40 - to postanowilem ja lekko podgrzac malym plnikiem gazowym zeby cyna lapala - dobrze ze sie spodziewalem ze cus sie moze stac - nie radze eksperymentowac .... :evil:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
aaaaaaaaa, już czaję o co chodzi z tym klejem, dzieki :)
Niestety jeśli chodzi o koszyki to nie wszędzie się zmieszczą :twisted:
i dlatego popsułem już kilka bateri :)
Co do jednej rzeczy jeszcze. Przetwornice przetwornicami, ja jakoś jeszcze nie myślełem o tym, ale jeśli mówimi o małej ilości miejsca na baterie przy jednoczesnym podnoszeniu napięcia to polecam kombinowanie :)

Mozna owinac czyms baterie 12V i ją wcisnąć w miejsce zwykłego paluszka :)
A oto kilka paluszków 12V ten najmniejszy, to szczerze - chyba pierwszy raz takiego mam. Myślę że jakby poszukać to znalazło by sie jeszcze coś mniejszego :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
widzisz z tym kombinowaniem z przetwornicami chodzi o to zeby wlasnie nie trzeba byl zadnych innych baterii .....uzasadnie to moze tak - jade dzies i nie bede bral jednej 12 jednej aaa i jednej aa
tylko najchetniej 2x4pak aaa ( bo na takie chodzi moj mp3 plajer ) i bedee je wciskal do niego do inovy (mimo ze na aa chodzi) i do magsolitaira z przetwornica np i dioda i do czegos tam jeszcze - jedne ogniwa - do tego tanie - mniej problemow
super taktyczne latarki chlopakow ktore zzeraja 20 pln w 1,5 h w ogole mnie nie jaza - ze wzgledu na ich cene - baterii .....
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
te ktore pokazales - znam - wlasnie taka mam w magsolitaire razem z dioda
ale ciezko je qpic na zadupiu .....typu wies mazury itd

a jedno pytanie - moglbys mi wyslac jedna taka diode po 12000mcd poczta ?
podesle ci kase ......
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
oki nie ma sprawy
dziala Ci priv???

pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Słuchaj Mich z tymi przetwornicami to jest tak, że jeżeli zrobisz to umiejętnie to całość zmieści Ci sie w oprawce od żarówki, jeżeli nie to możesz zrobić to na tzw. pająka, czyli polutować drucikami i poprzyklejeć do odbłyśnika latarki. Należy tu pamiętać o fakcie, że można dostać paluszki litowe, które są pojemne niezawodne i działają w każdej temperaturze. Dodatkową zaletą odpowiednio zbudowanej przetwornicy jest fakt, że zasila ona LEDA prądem impulsowym, który jest znacznie wyższy od dopuszczalnego co powoduje, że sam led świeci jaśniej. Nie zachodzi przy tym obawa o spalenie go, gdyż średni prąd podany na diodę wynosi od 15 do 20 mA (led się nie grzeje) w zależności od wykonania przetwornicy. :-)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
heh, czaje, już widziałem coś takiego na jakiejś stronie. Całkiem ciekawe, rzeczywiście jeśli sie przebywa m miejscach gdzie jest dostęp do podstawowych typów baterii to jak najbardziej spox.
Chyba też pomyślę o takim rozwiązaniu.
Moja latareczka to taka miastowa :) i przypuszczam że baterie szybciej od leżenia się wyczerpią niż od faktycznego świecenia. tak przynajmniej jest z ty breloczkiem :) jeszcze w nim baterii nie wymieniałem chociaż uzywam go już hohoho :) już nawet nie pamiętam :)

Co do tych przetwornic to jeszcze pytanko: czy ktoś z Was już takie cuś robił???

pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
Robił mój kolega, to był układ jaki podałem w pierwszym linku w jednym z postów. Widziałem efekt, moim zdaniem był wielce zadawalający a całość zmieściła się w oprawce od żarówki:) Ja sam robiłem podobny, jednak był większy, na rdzeniu kubkowym i służył do zasilania świetlówki za baterii. Robiłem tyż kiedyś podobny (oczywiście znacznie silniejszy) układ do zapłonu w maluchu wiele lat temu. Co do samej latareczki to muszę Ci powiedzieć, że udało nam się zaświecić leda przy pomocy zasilania zrobionego z silniczka od starego twardego dysku :) :)
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: zrób to sam :)
eeee no spoko - to krokowy jest - z zalozenia wali szpilkami :)
priv - nie wiem - chyba tak jakby co pisz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024