Skocz do zawartości


Zdjęcie

Knockout


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout

Nie rozumiem, jak wreszcie ktoś podaje przykłady, że Capoeira to sztuka gdzie się faktycznie walczy trafia i dostaje, to się burzycie 8O

Ja w sumie tez nie rozumiem... tak zle i tak niedobrze ;]
  • 0

budo_krislee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout

Ale chyba nikt nigdy nie kwestionowal tego, ze Capoeira to sztuka walki, gdzie tez sie trafia i dostaje ? :?


No jak to, przecież wszyscy oprócz ćwiczących Capoeira to kwestionują :)

A teraz W KOŃCU mają konkretne przykłady, ze jednak w Capoeira zadaje się prawdziwe ciosy i się dostaje.

Z pośród przeczytanych na tym forum postów to jeszcze nie znalazłem tak konkretnych przykładów jak tutaj.

A u was (Capoeirstas (niektórych) ) jakaś dziwna reakcja - prawie, że alergiczna ;) na słowa, knockout, realna walka, a zaraz zaczynają się objawy alergii "kichanie i duszenie się":
"...co za debilny temat...",
''...moderator, zamknij temat..."
Jak sobie ćwiczysz Capoeira bo lubisz fikołki to sobie ćwicz.
Jak ćwiczysz bo lubisz muzykę i taniec to ćwicz.
Jak ćwiczysz bo lubisz grę lub kulturę brazylijską to ćwicz.
Ale nie blokuj i nie krytykuj kogoś za to, że ćwiczy Capoeirę bo lubi walkę 8O
Ktoś się chcę pochwalić jak stosuje Capoeirę, a tu zaraz inny chce mu 'zamknąć temat' - trochę to samolubne 8O
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
Zaraz zaraz... Ale problem polega na tym że autor tematu wysunął tezę że martelo to nie kopnięcie z capoeira.

Zacytuje jeszcze raz...

Chodzi mi tutaj o techniki czysto z capoeiry ktore sa w tej sw od wielu lat...
Nie brane sa pod uwage techniki typu lowkick lub highkick czy tam frontkick ... np martlelo

Bardziej piszcie o technikach kopanych np. parafuzo, armada, Meia Lua de Compasso, Martelo Rotado



Naprawde dużo rzadziej się zdarza wsadzenie komuś parafuso niż martelo czy frontkicka (ponteira albo bencao zawsze mylę). Jeśli o mnie chodzi to tylko to mi się nie spodobało...
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
I pointera i bencao to frontale tyle ze pointera jest punktowa a bencao odpychajace :P

A mysle ze jesli chodzi o kopniecia ktore sa od wielu lat to wczesniej bylo martelo i bencao anizeli najbardziej chyba kojarzone z capoeira parafuso wiec tutaj przyznam przedmowcy racje :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
na moj gust pytanie o skutecznosc capoeira, ktorej pozbawiamy technik skutecznych jest troche bez sensu :D

czy sprzedajac martelo na twarz na ulicy bronię się za pomocą Capoeira? :)

dawno dawno temu Veneno znokałtował kolesia za pomocą Mortalo Chutado. Nie wiem, kto miał wiecej szczescia - Veneno, któremu się udało znokałtować, czy koleś, któremu udało się zostać znokałtowanym.

Bosz, bzdurny temat :D
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
Czy Martelo Chutado to to samo co Martelo Rotado (czyli po obrocie z wyskokiem)??
Jesli tak, to Veneno rzeczywiscie mial dużo szczescia, że nokautowany miał słabą głowę:]
  • 0

budo_krislee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
Pozwolę sobie na komentarz co do kopnięć :)
Dyskusje czy kopnięcie okrężne (roundhouse kick,dollyo,mawashi,martello) jest specyficzne/należy do jakiegoś konkretnego stylu to jak twierdzić, że cios z tzw. "liścia" też jest własnością jakiegoś stylu.
Przecież takie podstawowe kopnięcia, a w szczególności front kick to człowiek wykonuje pewnie już od prehistorycznych czasów kiedy nie znano sztuk walki :) - najprostsze kopnięcie jakie może być, wezmę jakiegoś bobasa co już umie mówić i zacznę się z nim bić, to pewnie odruchowo jakieś kopnięcie przednie będzie robił :)Tak samo okrężne.
Jedyne różnice jakie zauważam to szczegóły techniczne wykonania techniki, które wprowadził jakiś mistrz który znał już "fizykę ludzkiego ciała" i zaczął wymyślać jak to kopnąć żeby uzyskać maksimum siły,szybkości, ekonomiki z danego kopnięcia.
Np. w Taekwon-Do w kopnięciu okrężnym w momencie trafienia ciało powinno być ułożone w jednej lini - żeby po pierwsze jak najdalej oddalić swoją głowę od przeciwnika i nie narazić się na tfrafienie, a po drugie żeby maksymalnie wykorzystać do wygenerowania siły biodra.
Podczas gdy w Capoeira to kopnięcie wykonuje się bardzie w pozycji 'skulonej,zgarbionej' (?) (nie zagłębiałem się dlaczego - być może dla lepszego utrzymania równowagi).Chociaż w przypadku Capoeiry, to co grupa to innaczej, a nawet mówiąc trochę zgryźliwie - co lokalny trener prowadzący grupę to innaczej - a jeszcze zgryźliwiej - co poziom rozciągnięcia danego prowadzącego to innaczej :)

P.S. Wybaczcie zgryźliwości ;)
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
Wybaczam.... :wink:


Byl dobry temat w ktorym, walka Capoeira byla opisana i przedstawiona...Byl to temat, o sparingu -pewie wszyscy pamietaja- ale on tez mimo swych zalozen i bardzo ciekawych postow poszedl, sie za przeproszeniem jebac, bo pare osob chcialo sie pomadrzyc... Tu tez nie wroze niczego innego... Niestety :?
  • 0

budo_haze
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
a ja sie zgodze z krissem lee ze kopniecia sa w pewnym sensie suma jakiejs tam wiedzy z zakresy ergonomii i fizyki ludzkiego ciala i w zasadzie ciezko utstalic przynaleznosc do danej SW. btw ciekawe zagadnienie dla jakisch etnologow - "geneza pierdolniecia z buta"
ale zdrugiej strony sa little diffrences i o to sie wszystko rozbija.
ale temat jest o skutecznosci i dalej uwazam ze bezsensu :roll: ;]

pzdr
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
BOŻE UIRAPURU :idea: :idea: :idea: 8O - jak już kompletnie nie wiesz jak sie pisze to chociaz napisz folha secca...
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
hehehehe a ja na temat coś napisze... Widziałem knock out po trafieniu au sem mao de frente :) oraz po salto mortal ... Niestety obie techniki dostali ... widzowie przez przypadek :wink:
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout

hehehehe a ja na temat coś napisze... Widziałem knock out po trafieniu au sem mao de frente :) oraz po salto mortal ... Niestety obie techniki dostali ... widzowie przez przypadek :wink:

niestety na tym forum sa osoby nadpobudliwe wiec lepiej szykuj filmik z tego bo nikt Ci nie uwierzy :) :) :)

pozdro
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
Wierze ale nie nazwal bym tego au sem mao, bo tak wlasciwie to sie wykonuje na jednej rece. Au sem mao w przod mozna by nazwac saltem w przod. To tylko szczegol. Technika jest niezla na ukaranie w rodzie nadpobudliwego kolesia. Jak sie nie odsunie, to dostale w glowe lub przy odrobinie szczescia w plecy. Skutecznosc tej techniki widzialem juz kilka razy.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout

Wierze ale nie nazwal bym tego au sem mao, bo tak wlasciwie to sie wykonuje na jednej rece.

tak?od kiedy w au sem mao doklada sie rece? 8O 8O
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
Wojtt chyba nizbyt dobrze sie wczytales w posta. Radze przeczytac jeszcze raz.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout

Wierze ale nie nazwal bym tego au sem mao, bo tak wlasciwie to sie wykonuje na jednej rece

dla mnie to brzmi jednoznacznie no ale moze jednak o cos innego chodzilo :wink: nie wnikajac zostawmy to juz tak i nie robmy OT :D :D

pozdro
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
biorac pod uwage ze jedna techniak w 10 roznych grupach moze sie nazywac na 10 sposobow to mozecie sie klocic dosc dlugo
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
Nikt sie niechce klucic.
A co do techniki to napisalem ze nie nazwalbym tego au sem mao, prawda? Zreszta i tak niewiem jak ta technika sie nazywa ale skuteczna jest.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout

Zreszta i tak niewiem jak ta technika sie nazywa ale skuteczna jest.

to ja chyba nie wiem jak ona wyglada :) :) :)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockout
jakubie ale jest skuteczna! ot co! 8) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024