Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witam & niepokojacy objaw w Stormie II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
Jako, ze na poczatek wypada sie przywitac, tak tez wlasnie zrobie: witam! :-)

Niedawno stalem sie bardzo szczesliwym posiadaczem Kershawa Storm II. Pare dni temu zauwazylem cos co mnie niepokoi - mianowicie przy otwieraniu i zamykaniu slychac niemily dzwiek. To metal trze o metal. Po krotkich ogledzinach zlokalizowalem to miejsce. Ostrze trze od wewnatrz o lewa czesc rekojesci. Zaznaczam, ze nie mam pojecia, czemu tak sie stalo, to znaczy nie robilem nim wczesniej nic, co by go moglo doprowadzic do takiego stanu. Poprostu ktoregos razu wyjalem go z kieszeni, otworzylem i uslyszalem owy zgrzyt. Na ostrzu w kilku miejcach widac delikatne ryski od tego obcierania.
No i pytanie: czy juz cos popsulem? :-) W blizej niewyjasnionych okolicznosciach pogialem cos do tego stopnia, ze juz sie nie da naprawic? A moze mam za to winic moja dziewczyne, ktora siedziala mi na kolanach gdy noz byl w kieszeni? ;-)
Mam kilka fotek dla lepszego zobrazowania sytuacji. Wybaczcie ich jakosc, ale raz: nie ida na zadna wystawe, dwa: chcialem jak najszybciej napisac, bo martwie sie o mojego Storma... ;-)

Tu wyraznie widac, ze gdy noz jest zamkniety ostrze jest zdecydowanie blizej lewej czesci rekojesci:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Hmm, jakby to opisac... Ociera na wysokosci tego wybrzuszenia w rekojesci na ktorym odczas nomrlanego chwytu znajduja sie palce: srodkowy i serdeczny.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dzieki wielkie za odpowiedzi, pozdrawiam
Kajk
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
ja to bym stawial na to ze
albo poluzowala sie srubka/os
albo noz jest ..skrzywiony
pierwsze latwo naprawic, drugie... :(
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
Spoko, niczym sie nie przejmuj.
Kapnij kropelke jakiegos lubrykanta (najlepiej militec) na os i w jej okolice.
Bo na moj gust to dziwiek jest wydawany przez kulke w blokadzie ktora odpowiada za utrzymywanie otrza w pozycji zamknietej.

Pewnie skonczylo sie smarowanie i stalowa kulka lozyskowa trze po ostrzu.

A skrzywienie mozesz sprobowac zlikwidowac przez regulacje sruba osi glownej, chocaz patrzac na te fotki widze ze nie ma sie czym przejmowac - takie skrzywienie to jest pikuś. W wielu drozszych nozach sie to zdarza. Po prostu framlock mocno dociska i wywoluje skret zamknietego ostrza na osi
  • 0

budo_zdzisiek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
dokręć śrubę osi
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
KKamiLL, tak jak napisalem - dzwiek na 100% jest wydawany przez ostrze trace o rekojesc, bo to raz: widac, dwa: w tym miejscu na ostrzu sa niewielkie rysy.

A srubka zaraz sprobuje sie pobawic :-)

I jeszcze jedno pytanie: gdzie kupic male torxy do rozkrecenia calego noza? Jednego mam w domu, ale on do tarcz hamulcowych, wiec wiekszy :-)
Na allegro sa takie komplety. Nadadza sie?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II

I jeszcze jedno pytanie: gdzie kupic male torxy do rozkrecenia calego noza? Jednego mam w domu, ale on do tarcz hamulcowych, wiec wiekszy


W praktikerze dostaniesz dobrej jakosci ale i drogie (np. stanley) 10-30zl. za sztuke, benchmade sprzedaje maly set-tool z kluczami torx, ale z tego co slyszalem, nie sa one najwyzszej jakosci.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
Pogadaj z tymi co naprawiają komputery. Powinni mieć takich różnych torksów mnóstwo. Do wyboru do koloru:)
Ach! przepraszam! Tobie chodzi o klucze, a ja mówiłem o śróbkach:)
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
Udalo sie :-) Chodzi co prawda troche ciezej, ale juz nie obciera. Bawilem sie juz wczesniej ta srubka, ale nie przynioslo to jednak pozadanego rezultatu :-)
Musze sie teraz udac jeszcze po jakis stosowne mazidlo zeby nasmarowac gada :-) Mam nadzieje, ze nie nazwiecie mnie heretykiem, ale moze nadalby sie jakis smar do lancuchow rowerowych...? ;-)
Dzieki wielkie za pomoc!

Pozdrawiam,
Kajk
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
W OBI też są w cenie takiej jak podał Vince.
Podaruj sobie natomiast zestawiki z Geanta , taniocha ale żaden nie był na tyle wykończony by gdziekolwiek pasować . :evil:

Edit
Spróbuj smaru do golarek lub strzyżarek , u mnie działa.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
ciekawe - ja mam malego storma .....wlasnie 10 minut temu skonczylem go skladac do kupy po rozebraniu i czyszczeniu - papu i "kurz" z bawelnianych kieszeni od noszenia
bez smaru - skrecony na tip top elegancko
i zadnych takich akcji - typu niesymetryczne prowadzenie ostrza
- sugeruje rozlozyc zlozyc i skrecic - sprawdzic wtedy
ja zaczynam (nie wiem czy to dobrze ale skutecznie napewno) zawsze skladac noze i skrecac od osi glownej - lekko - potem reszta konstrukcji - czyli okladziny i na koncu dokrecam os glowna - zawsze jest ok w m-18 vaporze II i stormie - nawet w kerambicie Mtech'a

chyba ze go zgiales gdzies .....ale to wymaga zdolnosci ....
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II

benchmade sprzedaje maly set-tool z kluczami torx, ale z tego co slyszalem, nie sa one najwyzszej jakosci.

Chcialem niedawno kupic, kolega-dealer mi odradzil.

Problem jest ponoc taki, jak i z polo, czy bejsbolowkami - robi to firma XYZ Ltd. & Co., BM daje swoje logo. Nie warto.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
lojezu potwornie drogie te torxy w praktikerze
ja kupilem na tamce - sklep z elektro narzedziami - format standartowy - literka L mieszczacy sie do pudelka od zapalek - 4 pln :)
a swoja droga magiczna kulka ze srubokretami - ze SWIATA NOZY - ta zolta taka - jest swietna ale torxy w niej - niech chuj je strzeli :( ......to delikatnie mowiac nieprawda co jest w jej opisie wrzuconym przez SN ze torxy pasuja do wiekszosci markowych nozy .......ten torx mi zniszczyl prawie sruby w 2 markowych nozach.......
te z tamki sa naprawde dobre twarde i dobrze wykonczone ....nie wiem jakiej firmy.....do smarowania to albo militec albo zwykla oliwa maszynowa - tylko KROPLE - jedna !!! max ......
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II
moim zdaniem
rozkręć, nasmaruj, skręć
ja torxy kupiłem w narzędziowym
nawet nei klucze a same końcówki do wymiany - podczepiam do multitoola i wszystkie pięknei pasuje i działa
płaciłem coś koło 2 pln za torxa
oczywiście końcówki, a śrubokręt na końcówki takie czy toola to każdy gdzieś znajdzie.
dokręcam nimi mocno, odkręcam
czyszcze często i są idealnie wykończone.
mi wystarczyło do noża 2 - czyli koszt 4 pln
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Witam & niepokojacy objaw w Stormie II

Musze sie teraz udac jeszcze po jakis stosowne mazidlo zeby nasmarowac gada :-) Mam nadzieje, ze nie nazwiecie mnie heretykiem, ale moze nadalby sie jakis smar do lancuchow rowerowych...? ;-)


Dobre oleje do łańcuchów rowerowych, np. Teflon-Plus albo Cross Country (firmy Finish Line) powinny się nadać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024