Skocz do zawartości


Zdjęcie

there is no punches in bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

there is no punches in bjj

No ale uderzenia są w KAŻDYM stylu walki, nawet w judo i aikido. Także w bjj.


nie dawno czytalem na forum jak ktos z rodziny zalozycieli (nie pamietam jak sie pisze Gracie ? ) wypowiadal sie ze there is no punches in bjj !
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: there is no punches in bjj


No ale uderzenia są w KAŻDYM stylu walki, nawet w judo i aikido. Także w bjj.


nie dawno czytalem na forum jak ktos z rodziny zalozycieli (nie pamietam jak sie pisze Gracie ? ) wypowiadal sie ze there is no punches in bjj !

A co on tam może wiedzieć? :)
Przeczytaj mojego posta dokładniej. Chodzi o bjj sportowe, w bjj samoobronie (czyli tej niesportowej na ulicę) raczej używają uderzeń - ktoś wspominał o jakichś kasetach samoobrony Gracie'ch. Ponadto przypominam że to jest brazylijskie jiu jitsu.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: there is no punches in bjj

nawet w judo i aikido

w aikido sa atemi ktore nie pelnia funkci uderzen sensu stricte, w judo nie wiem, podobno od czarnego pasa w teorii cos sie naucza natomiast w bjj NIE MA uderzen- bylo juz 100x - to slowa Royca sa one zapozyczane z thaia.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: there is no punches in bjj

nawet w judo i aikido

w aikido sa atemi ktore nie pelnia funkci uderzen sensu stricte, w judo nie wiem, podobno od czarnego pasa w teorii cos sie naucza natomiast w bjj NIE MA uderzen- bylo juz 100x - to slowa Royca sa one zapozyczane z thaia.

Takie postawienie sprawy jest dla mnie OK. Nie będę zaśmiecał tego tematu takimi bzdurnymi rozważaniami ;)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: there is no punches in bjj

nawet w judo i aikido

w aikido sa atemi ktore nie pelnia funkci uderzen sensu stricte, w judo nie wiem, podobno od czarnego pasa w teorii cos sie naucza natomiast w bjj NIE MA uderzen- bylo juz 100x - to slowa Royca sa one zapozyczane z thaia.

W aikido uderzenia pełnią funkcję raczej pomocniczą (odwrócenie uwagi atakującego, zamknięcie pozycji etc) ale w sumie zależy to od szkoły... W judo teoretycznie były uderzenia, ale teraz w 90% szkół ćwiczy się tylko pod zawody, więc wsółcześnie raczej ich nie ma...

A pamiętam jak w jakimś wywiadzie Royce Gracie (albo inny na "R" już nie pamiętam... :wink: ) chwalił się, że sporty walki (boks, karate) są ograniczone przez zasady sportowe i dlatego przegrywają z BJJ, które jest sztuką walki, więc zawiera i uderzenia i chwyty...
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: there is no punches in bjj
Cała ta dyskusja wydaje mi się bez sensu. Wszak nie w tym rzecz czy w bjj są uderzenia czy nie, tylko na jakim poziomie są one nauczane. A patrząc chociażby na walkę Royce'a z Sakurabą, gardę rojsa i jego błyskawiczne uderzenia można stwierdzić że raczej poziom jest hooyowy. Jesli ktos występujący jako zawodnik bjj ma dobre uderzenia w stójce to zazwyczaj jest to wynikiem długiego romansu z boksem albo muay thai.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: there is no punches in bjj
wlasnie sie skapnolem ze ktos wykopal mojego posta na topic a jest blad bo powinno byc there are no punches chyba :> -> whatever :)
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: there is no punches in bjj
w sumie tak, ale ja pomyślałem ze cytujesz jakiegoś brazylijczyka a oni w większości kaleczą angielski. Mogłeś się nie przyznawać :lol:
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: there is no punches in bjj
bo cytowalem ^_^
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024