Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanka o plecionke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanka o plecionke
Sa kimonka - takie jak Keiko Raca czy Koral (wlasnie - uzywal ktos z Was Koral??) ktorych bluza zrobiona jest w calosci z plecionki - jej dol tez. W "zwyklych" dol bluzy nie jest plecionka
pytanka mam dwa
1) czy to ma znaczenie tylko estetyczne, czy jakos sie sprawdza w uzywaniu (plecionka po sam dol)
2) ktore jeszcze gi sa cale z plecionki? gameness? v&m/mkimonos?

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke
Zachowam sie schizofrenicznie i sam sobie odpowiem po 2 dniach poszukiwan na necie. Okazuje sie, ze lepsze sa gi z plecionki az po sam dol - poprostu mniejsza szansa strzepienia, porwania, oslabienia materialu itd itp. z tego co wyszukalem sa to np Keiko, Dragao (Arm Lock) MKimonos (w wiekszosci choc nie wszystkie) i chyba HCK.
A tu znalazlem ankiete dotyczaca najbardziej i najmniej lubianych gi
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

A tu znalazlem ankiete dotyczaca najbardziej i najmniej lubianych gi


Ha-ha! Atama rulez. Zawsze to powtarzam. :)
Co się zaś tyczy strzępienia plecionek, to moim zdaniem nie ma to większego znaczenia. Akurat od pasa w dół to ta góra od plecionki nie jest jakoś szczególnie maltretowana i bardzo rzadko coś się tam zaczyna pruć. Znacznie większą uwagę przywiązywałbym do spodni - przede wszystkim chodzi o szwy i wzmocnienia na kolanach. Spodnie zawsze rozlatują się pierwsze. Druga ważna sprawa, to rozmiar, krój i gramatura kimona, jednak tu już wiele zależy od indywidualnych preferencji. W każdym razie jeśli to ma być nasze pierwsze kimono, to nie warto brać jakiś "egzotyków", w których nikt w sekcji nie ćwiczy - zbyt duże prawdopodobieństwo że nie trafimy w odpowiedni krój i rozmiar. W przypadku czarnych i niebieskich gi warto popatrzeć sobie po innych i zaobserwować czy kolorek bardzo nie blaknie oraz czy kimonko za bardzo nie farbuje (koledzy w białych kimonach będą nam za to bardzo wdzięczni :P ).
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

Ha-ha! Atama rulez. Zawsze to powtarzam. :)

Jako własciciel trzech, czarnej białej i niebieskiej. :) :) Ale z drugiej strony pamietajmy o Atama Boyzz. :) :wink:
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na 176 cm i 65-70(?)kg jaki to będzie rozmiar?
A3 :?:

czyli wyszło by 312 zł + koszt przesyłki jaki?? + podatek jakiś hmm razem = ??. Jeżeli do 500 zł by wyszło to ok. papieros

Jak ktoś potrafi powiedzieć ile by te gi kosztowało w sumie (bo np. zamawiał te kimono) to proszę o relację.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Duzo lepsze ceny.
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke
To ja mam taki pedantyczny problem z Atama. Mianowicie brudzi mi sie cholernie, tak ze nie da sie tego sprac. tworza sie male czarne kuleczki i wygladam jak brudas. Z innymi kimonkami tak sie nie dzieje. Ale ogolnie kimonko wygodne. A jak wyglada jego wytrzymalosc na scieranie na szorstkiej macie to pytanie tylko...
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

tworza sie male czarne kuleczki i wygladam jak brudas


Mam to samo :( za cholere nie iwem jak sie tego pozbyc, jedyne co mozna to rekami to zciagnac ale by mnie chyba szlak trafil :)

Ma ktos rade jak sie tego pozbyc ??
  • 0

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

Na 176 cm i 65-70(?)kg jaki to będzie rozmiar?
A3 :?:


Raczej A2...

Rozmiar A3 pasuje idealnie na mnie - 181 cm i 87 kg.

czyli wyszło by 312 zł + koszt przesyłki jaki?? + podatek jakiś hmm razem = ??. Jeżeli do 500 zł by wyszło to ok.


Weź pod uwagę, że jak płacisz kartą, to bank potrąci Ci trochę więcej za dolara, niż wynika to z aktualnych kursów. Np. kiedy dolar był po 3,05 zł, bank liczył nam po 3,20... :X
A ile wyjdzie przesyłka, to sam sobie zobacz - wejdź na stronę, wybierz kimonko, kliknij "buy now", potem "Actual shipping..." (link na dole strony), wybierz Poland, wpisz swój kod pocztowy (koniecznie), później "Continue" - i pod "International Priority/Express" będziesz miał całkowity koszt wysyłki do Polski.
Goście przesyłają paczkę jako "gift", więc nie ma żadnych podatków ani opłat celnych.
  • 0

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

http://www.brazilcombat.com/
Duzo lepsze ceny.


A to ciekawe... 8O

Brazil Combat:

Atama Kimono "Single Weave" - White: 88.99$
Atama Kimono "Single Weave" - Blue: 97.79$
Atama Kimono "Gold Weave" - White: 95.59$
Atama Kimono "Gold Weave" - Blue: 104.39$

Atama Kimonos:

Atama Kimono "Single Weave" - White: 69$
Atama Kimono "Single Weave" - Blue: 74$
Atama Kimono "Gold Weave" - White: 79$
Atama Kimono "Gold Weave" - Blue: 84$
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke
Mam jeszcze jedno pytanie. Który kolor wybrać? Chodzi oczywiście o to żeby gi wyglądało po jakimś czasie estetycznie. Jak ćwiczyłem na macie w białym(nie do bjj, firmy Hunter ) to raczej się nie brudziło... nawet paprochów nie przyjmowało... ale z czasem pewnie zżółknie. Który kolor lepiej będzie wyglądał po dłuższym użytkowaniu :?: - to właściwie pytanie skierowane do mkimur`y bo on posiada wszystkie trzy kimona Atama.

P.S. Dzięki za rady szczególnie Drow`owi poklon za instrukcje. Przesyłka wychodzi Express: $33.00. Więc wszystko razem 137 $ czyli 450 zł przy zawyżonym przeliczeniu dolara przez bank.
  • 0

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

Który kolor lepiej będzie wyglądał po dłuższym użytkowaniu :?: - to właściwie pytanie skierowane do mkimur`y bo on posiada wszystkie trzy kimona Atama.


Kimur mówił o mnie... :)
Po dłuższym użytkowaniu najlepiej będzie wyglądał kolor biały. Każde kolorowe kimono wyblaknie, prędzej czy później. Ale ja mimo to najbardziej polecałbym niebieskie: nie farbuje tak bardzo jak czarne i nie widać na nim brudu (a przede wszystkim - krwi) tak bardzo jak na białym. Nie bez znaczenia jest również fakt, że na większości zawodów BJJ dozwolone są tylko białe i niebieskie kimona. A jeśli niebieskie kimonko nam trochę wyblaknie to nawet dobrze, bo ten intensywny, smerfowy kolorek wygląda jednak nieco obciachowo... :)
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

A to ciekawe... 8O


Jak porownasz te same modele, to juz takiej duzej roznicy nie bedzie, ale faktycznie na stronie Atamy jest taniej, ale np. Keiko jest duzo tansze.
  • 0

budo_barth.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

A jeśli niebieskie kimonko nam trochę wyblaknie to nawet dobrze, bo ten intensywny, smerfowy kolorek wygląda jednak nieco obciachowo... :)


smerfowo to wygląda jak do niebieskiego gi ubierzesz niebieski pasek
:wink:

z białym paskiem wygląda kul 8)
  • 0

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

smerfowo to wygląda jak do niebieskiego gi ubierzesz niebieski pasek


Oł jeee? A jakie kolory mają Smurfy?
Niebieski pasek Atamy ma specjalnie jaśniejszy odcień, żeby się od kimona odcinał (warto pomyśleć przyszłościowo i dokupić... :P )
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

To ja mam taki pedantyczny problem z Atama. Mianowicie brudzi mi sie cholernie, tak ze nie da sie tego sprac. tworza sie male czarne kuleczki i wygladam jak brudas. Z innymi kimonkami tak sie nie dzieje. Ale ogolnie kimonko wygodne. A jak wyglada jego wytrzymalosc na scieranie na szorstkiej macie to pytanie tylko...


Pewnie masz Atamę Mundial. Ona faktycznie ma tendencje do mechacenia. Single, Double czy Gold wykonane są z innego splotu i ten problem nie występuje. Ale Animek np. ma również mundiala i wygląda jakby był szczęśliwszy w tym własnie gi.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke
Jak pierzecie niebieski gi w niskich temperaturach to zmywa wam sie krew ?
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke
Czy ktoś oddawał do pralni swoje zakrwawione gi? I skąd u was ta krew na kimonach przestraszony :?:
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke

I skąd u was ta krew na kimonach przestraszony :?:


złamane nosy, rozwalone łuki brwiowe... trochę tego jest na treningach - przynajmniej w Krakowie

8)
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanka o plecionke
sorry za podwójnego posta - coś mi sie z netem spieprzyło
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024