Skocz do zawartości


Zdjęcie

Led Lenser V2 (7737)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_jake
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Led Lenser V2 (7737)
Od środy jestem (jakże szczęśliwym) posiadaczym ww. ustrojstwa. Muszę pochwalić sklep Togo - w poniedziałek złożyłem zamówienie, w środę przyszła paczka - super.
W bardzo eleganckim, czarnym pudełku poza latarką była linka, karabińczyk i futerał do paska.
Latarka jest świetna, katuję ją na bateriach od czwartku non-stop i jeszcze świeci (choć wyraźnie słabiej). Jedyne zastrzeżenia dotyczą bardzo bazarowego futerału - fuj! paskudny!

Zasięg jest bardzo przyzwoity, skupienie dobre (jak ktoś chce silniej skupiony strumień światła to polecam model 7739).

Porównywałem ją z moim starym, dobrym Maglitem RX1019 i wypadła zadziwiająco dobrze (światła mniej, jednak znacznie bielsze (chyba, że mi się aku w Maglicie rozładował :) )), zwłaszcza jeśli porównać gabaryty obu latarek. Bardzo dobra latarka, świetna na EDC (Maglite raczzej tylko dla maniaków :twisted: ).
Może kiedyś dorzucę zdjęcia.
PZDR.
  • 0

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)

Latarka jest świetna, katuję ją na bateriach od czwartku non-stop i jeszcze świeci (choć wyraźnie słabiej). Jedyne zastrzeżenia dotyczą bardzo bazarowego futerału - fuj! paskudny!


Czy latarka ma wyraźny spadek jasności świecenia w czasie użytkowania ? Na wykresie zamieszczonym przez J_A_R_O w tym wątku: http://www.budo.net....er=asc&start=15 widać, że jasność świecenia znacznie spada w czasie. Ten szybki spadek jasności był główym powodem, przez który zrezygnowałem z zakupu tej latarki.


Porównywałem ją z moim starym, dobrym Maglitem RX1019 i wypadła zadziwiająco dobrze (światła mniej, jednak znacznie bielsze (chyba, że mi się aku w Maglicie rozładował :) )), zwłaszcza jeśli porównać gabaryty obu latarek.


O ile słabiej świeciła ta latarka od RX1019 (z świeżo naładowanym akumulatorem) ?
  • 0

budo_jake
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
Niestety, spadek jasności jest zauważalny i po całej nocy świecenia (7h) latarka świeciła hmmm... słabiutko :( (zmierzyłem baterie - 1.06V).

Jeśli zamierzasz długo korzystać z latarki, weź zapasowe baterie lub wybierz innego producenta.
Mi szkoda było pieniędzy na np. Inove X0, tylko z powodu wolniejszego spadku jasności (poza tym, wedle wykresów już po 3h obie latarki świecą słabiutko :) )

Pyt2.: W pomieszczeniu nie ma DUŻEJ różnicy (oczywiście MagLite świeci mocniej, za to światło V2 jest bardziej białe niż halogen Maga). Na zewnątrz przewaga Maga jest całkiem spora (ale te rozmiary :-( ).

Uważam, że na EDC V2 zdecydowanie się nadaje, będąc rozsądnym kompromisem pomiędzy światłem, ceną i gabarytami.
Kolejnym plusem jest korzystanie przez V2 a baterii AAA - można stosować akumulatorki, a w razie potrzeby kupić te baterie praktycznie wszędzie.

W teren na pewno lepiej zabrać wielkiego Maga (dodatkowo ma on swój klimat i można się nim skutecznie bronić) :)
  • 0

budo_jake
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
Aha, poza tym sorry za błędne podany model Maga. Nie "rx1019", lecz "rx 4019e". :oops:
  • 0

budo_jake
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
Czy wie ktoś, ile LL V2 ma lumenów?

Szukam, znaleźć nie mogę, frustracja mnie bierze :X
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
Mam tego V Quadrat i bawię się nim od jakieś półtora miesiąca. Ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne, jednak nie radziłbym z tym pływać... Jakkolwiek dziura w soczewce tak naprawdę jest dalekozasięgowym układem optycznym i wody nie przepuszcza, to jak rozkręcicie latarkę zobaczycie w środku w komorze baterii dwa otworki. Po dmuchnięciu w korpus okaże się, że powietrze przechodzi przez nie do otworów bocznych przy głowicy z LUXEONEM, co oznacza, że przy pływaniu do komory z bateriami mogła by się przedostać woda. Oczywiście mogłem dostać felerną latareczkę, ale nie sądzę... Myślę, że tak właśnie rozwiązane jest chłodzenie LUXEONA :
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
show it .....
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
Jak wróci moja cyfra to postaram sie zamieścić zdjęcie detalu, o który mi chodzi
  • 0

budo_kostek.ok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
dmuchałem i powietrze wychodzi tak jak u cassiniego i troche prądu toto ciągnie ale należy pamiętać że 3 x AAA = 1 x AA jeśli chodzi o pojemność w mAh a moc i zasięg toto ma zbliżony albo i lepszy od T1 czy X0 no i cena akceptowalna jak dla kogo tylko trzeba sprawić sobie akumulatorki i szybką ładowarke a wodą bym się nie przejmował
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
No i wstawiam fotkę wnętrza latareczki. Jak wcześniej pisałem widoczne są tam dwa otworki, które prawdopodobnie łączą się z otworami w głowicy z LEDEM.

Dołączona grafika
  • 0

budo_kostek.ok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
T :roll: e otworki moim zdaniem służą do wykręcania tego ustrojstwa ze środka bo tam jest gwint
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
Może i tak, jednak jest przez nie przedmuch "na zewnątrz" :cry: co zostało sprawdzine empirycznie.
  • 0

budo_kostek.ok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
kąpałem V2 i na głębokości około 12 cm więcej sie nie dało bo się woda wylewała ze zlewu :) i stwierdzam że było ok dopuki nie zacząłem dmuchać :) woda wdmuchała się pod szkiełko sama tam by nie wleciała ale pod ciśnieniem tak teraz suszę ją na kaloryferze wrazie czego bedzie taktyczna lufka :) 10 G spoko wejdzie :) pewnie nikt więcej jej nie kupi :) to tyle mega testu wodoszczelności zdjęcia są ale musicie uwierzyć na słowo pozdrawiam kostek
  • 0

budo_kostek.ok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
woda wyparowała i wsio ok :) jak by ktoś chciał się pozbyć 7736 lub 7737 w rozsądnej cenie bo przecież ta latarka jest do bani to dajcie znać mój ojciec nie nurkuje :) pozdrawiam kostek
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
A kto mówi, że one są do bani ?? Ja bym się swoją za inove t1, którą ma mój sąsiad nie zamienił :) :)
Są na tyle dobre, że w zeszłym tygodniu nabyłem następną zabaweczkę led lensera, tyko troszeczkę większą (7448). Jak się nią pobawię to na jej temat coś naskrobie :) :) :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
Czy ktoś praktycznie testował dłuższy czas świecenie tegoz ustrojstwa na akumulatorkach ?? Zauważyłem, że się latareczka trochę od tego nagrzewa.
  • 0

budo_kostek.ok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
też to zauwarzyłem grzeje się troche ale nic sęsownego na ten temat nie napisze dzieje się tak jak są akumulatorki naładowane na full później to coraz mniej może ktoś inny nas oświeci
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Led Lenser V2 (7737)
Dolaczego zjawisko występuje to to akurat wydaje się być jasne, akumulatorki mają większą wydajność prądową od baterii, zresztą na nowiuśkich bateriach to on tyż robi się cieplutki, ale chyba troszkę mniej niż na akumulatorkach. Dobrze by ktoś, kto świeci dłuższy czas na aku oświecił nas, czy niema to wpływu na sprzęt.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024