Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noże Kopromed


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Noże Kopromed
Chciałbym podzielić się pewnymi spostrzeżeniami na temat tych noży a jednoczesnie prosić o opinie uzytkowników, którzy mają bądź mieli te noże w rękach. Otóż na stronie producenta [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są do nabycia te noże (m inn. modele od 1 do 6) w cenie od 130 do 145zł. Noże, wg producenta, są wykonane se stali 440c i, uwaga, kute co jest rzadkością. Natomiast ma stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] są do nabcia te same (?) noże w cenie od 70$ wzwyż. W związku z tym nasuwa mi się kilka pytań:

1. Sprzedawane na worldknives noże to inne, lepsze wersje
"eksportowe"
2. To te same noże co sprzedawane w Polsce, tylko cena jest
dostosowana do realiów amerykańskich.
3. Jezeli punkt 2 jest prawdą, to znaczy, że polskie noze nie
odbiegaja jakością od firmowych amerykańskich noży, które
można nabyć już od 40$ w amerykańskich sklepach
wysyłkowych
4. Jeżli punkt 3 jest prawdą, można wysnuc wniosek, że ceny
amerykańskich noży sa mocno wyśrubowane, nieadekwatne do
kosztów materiałów i kosztów wytworzenia tych noży.

Zapraszam do dyskusji na ten temat i prosze o opinie na temat tych polskich noży mysliwskich
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
już kiedyś był topic o voo-doo w przedmiotach zbytkowych
ja niestety zauważyłem też to samo w sprzęcie audio i foto

pozdro
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
meonmelon: jesteś absolutnie pewien, że piszesz na temat?
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Mysle ze to te same noze tyle ze cenami dostosowane do realiow amerykanskich. 100$ dla przecietnie zarabiajacego Amerykanina i 100$ dla przecietnie zarabiajacego polaka to zupelnie rozne wartosci nabywcze.
Poza tym produkt zbyt tani, pomimo ze dobrej jakosci a nieznanej marki budzic bedzie zawsze pewne podejrzenia u potencjalnego nabywcy, zwlaszca na tak bogatym rynku jak amerykanski. Z drugiej strony do produktuw europejskich dolacza sie w USA cala ta otoczke prestizowosci z racji ich europejskiego pochodzenia (chociazby Mercedes, Volvo itd.). Podobnie jest wiec z nozami, chociazby Fallkniven-srednio 50% drozszy niz w Polsce.
Zreszta doskonale wiemy, jak to wyglada rowniez w druga strone i dlaczego wielu userow tego forum sprowadza samodzielnie noze z USA.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
to są te same noże, ale wcale nie są tak samo dobre jak amerykańskie (co nie znacyz że w stanach nie robi sie złych noży w ogóle). one w ogóle NIE są dobre. :?
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
wydaje mi się ze wiem
jak wpisano wyżej
nikt nie kupi produktu który odstaje ceną od innych - w dół się znaczy, bo bedzie myslał, że to sprzęt niższej jakości
społeczeństwo jest uczone przez speców od reklamy i marketingu (a w usa tam jest to opanowane do perfekcji) ze dobry towar musi dużo kosztować, co niekoniecznie idzie w parze z rzeczywistośćią

pozdro
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
A co do kopromedu to ich noze sa ok. Za tę cenę w polsce trudno znaleźć coś równie dobrego. Mam jeden taki nóż i jestem zadowolony. Stal nie budzi podejrzeń.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Punkt 3 i 4 to zbyt daleko idące wnioski.
Ale kopromed - jak za cenę "polską" nie jest taki zły. Wolę to niż Muele w tej samej cenie. Mam trzy ich noże, jeden jest totalnym badziewiem - jest to kopia bryrtyjskiego sztyletu Fairbarna, reszta ok. trzymanie ostrości nie jest może powalające, ale jednego używam do prac biwakowych od 6 lat i - jak za 70 PLN - jestem zdowolony.
  • 0

budo_laserdance
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Mam nóż ich producji i nie narzekam - wiadomo,ze to nie to co "amerykańce" ale nie ma czego opluwać. Nie jest to moim zdaniem jakiś wybitny sprzęt. On jest po prostu dobry i tyle. Nie żałuję kasy wydanej na niego.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Hej! Ale w Kopromedzie ceny poszły niemożebnie w górę! W ciągu 2 miesięcy! Niedawno kupowałem (w paździrniku) wz.27M i płaciłem za niego coś około 70 zł, a teraz patrzę i 102 zł! 8O
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Być może ceny poszły w górę, dlatego, że (przynajmniej niektóre moedele) zaczęto produkować ze stali 440C. Wcześiej, tzn. kilka miesięcy temu chyba było inaczej a przynajmniej producent nie zadeklarował, że jakikolwiek nóz jest produkowany właśnie z tej stali.
Widać, że Koprpmed albo próbuje dociągnąć, przynajmniej w pewnym stopniu, do standardów w produkcji noży albo po prostu zaczął stosować profesonalny marketing i chwali się dobrą stalą, z której robi noże
  • 0

budo_fogger
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
A widzieliście w sklepie internetowym KOPROMED-u [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zakładkę "artykuły prasowe" - szczególnie z prasy amerykańskiej?
Nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Oni już dawno na Blade Show bywają. Chyba to prawda, że "cudze chwalicie, swego nie znacie"!!!
Co o tym sądzicie?
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Jestem pod wrazeniem :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Moze , wiedza ze amerykanie to debile i daja takie ceny?
Bo jak za sama cene transportu tego na stany to i tak przywalone.
Ja np. mam z bazaru taki srebrny automacik "Ming-sheng" ....z orzelkiem, pelno tego jest ......cena jakies 12zl.........w us sklepie.......60$ 8O
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Mam dwa noże kopromedu jeden to stara wersja modelu 6 ze skamieniałością na rękojeści (ma już około 6lat), drugi to model 9. Szóstki obecnie nie używam (rękojeść nie daje zbyt pewnego chwytu) 9 pracuje stale. Ostrza w obu nie są trudne w utrzymaniu i dobrze trzymają ostrość. Uważam, że są dobrze zaprojektowane i wykonane.
Ceny na rynku amerykańskim są dostosowane do konkurencji. Każda firma nawet zagraniczna może zostać oskarżona o politykę zaniżania cen, co grozi usunięciem z rynku. Dla klienta w USA nóż za 70- 100 $ jest tani, również noże innych firm mają tam ceny wyższe niż u nas (przelicznik podobny) więc przypuszczam, że taka jest specyfika tamtego rynku
  • 0

budo_bataki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed

Być może ceny poszły w górę, dlatego, że (przynajmniej niektóre moedele) zaczęto produkować ze stali 440C. Wcześiej, tzn. kilka miesięcy temu chyba było inaczej a przynajmniej producent nie zadeklarował, że jakikolwiek nóz jest produkowany właśnie z tej stali.
Widać, że Koprpmed albo próbuje dociągnąć, przynajmniej w pewnym stopniu, do standardów w produkcji noży albo po prostu zaczął stosować profesonalny marketing i chwali się dobrą stalą, z której robi noże


Nie chcę się chwalić bo zasługi nie są duże (a może to w ogóle jest zbieg okoliczności) ale moim zdaniem profesjonalny marketing w wykonaniu Kopromedu to moja zasługa. Mniej więcej rok temu rozpocząłem korespondencję mailową z właścicielem Kopromedu panem Czajką właśnie w tej sprawie. Przeczytałem gdzieś na innym forum artykuł autorstwa znanego większościz nas Michała Ogórka na temat myśliwskich noży Kopromedu, że są wykonane z H18 - czyli ze stali bardzo podobnej do 440C. W tym czasie na BUDO większość "znawców" źle pisała o nożach Kopromedu. Sam miałem już dwa noże tej firmy - wz. 8 i wz. 10 i nic nie miałem im do zarzucenia a na pewno były doskonałe jeśli wziąć pod uwagę relację właściwości/cena. Zapytałem więc pana Czajkę dlaczego nie chwali się rodzajem stali z jakiej zrobione są noże Kopromedu. Po pierwsze nie ma się czego wstydzić, po drugie, jakby poczytał sobie dyskusje o nożach na BUDO toby zrozumiał, że dla takich jak my rodzaj stali i jej obróbka ma bardzo istotne znaczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Pogadaliśmy sobie trochę i w końcu pan Czajka napisał, że w przyszłości weźmie moje propozycje pod uwagę. Co jak widać nastąpiło. Całą korespondencję mailową w tej sprawie mam zachowaną więc jakby potrzebne były dowody to służę.

Zależy mi na powodzeniu polskich producentów noży i stąd te próby pokierowania sposobem myślenia właściciela i.... myślę, że niemała zasługa jest w tym nas wszystkich. Sądzę, że pan Czajka zagląda na nasze forum.

Pozdrawiam BUDOwiczów i, specjalnie, całą załogę Kopromedu. :D


Bataki
  • 0

budo_bataki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Przepraszam - autorem artykułu o nożach Kopromed jest Marcin Ogórek a nie Michał Ogórek - ten ostatni pisał w Gazecie Wyborczej. Zainteresowanych przepraszam a artykuł jest dostępny na stronie Kopromedu.

Bataki
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Ładne noże... i ceny nie powiem - przyzwoite.
Nawiasem mówiąc - to drugi producent rodzimy, któremu się przyglądam i... my mamy jakąś nadprodukcję poroża jeleniego? :-) Obydwa pierony do okładzin to stosują. NAwet bazarowe podróbki mają plastiki stylizowane na te biedne kości (?)

Co do cen na rynku amerykańskim - szkoda, że skoro nasi zawyżają wysyłając tam, to tamci nie zaniżają sprzedając u nas ;-)
No, ale świat idealny nawet Architektowi sie zawieszał ;-)
  • 0

budo_parthagas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mława

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże Kopromed
Mam od jesieni 10 Kopromedu i uważam go za bardzo dobry, poręczny nóż. Otrzymałem go jako nagrodę za opis Opinela w "Survivalu".
Od tej pory stale towarzyszy mi w terenie, a Muela 17 E leży sobie w szufladzie (też na nią nie narzekam, zwłaszcza teraz :wink: ). Swoją drogą forum zainspirowało mnie do produkcji własnych narzędzi tnących, zdjęcia i opisy wkrótce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024