Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy uzytkownik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_theli
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Nowy uzytkownik
Witam forumowiczow. Jestem nowy w tym dziale i zadam kilka, standardowych pewnie, pytan. Otoz sprezentowalem szanownemu Rodzicielowi na gwiazdke Cold Steela Nigth Force;a z zabkowanym ostrzem. Z tego co czytalem jest zrobiony ze stali sub zero 440 (or sth :) ). Podobno jest to dosyc miekka stal. Czy to prawda? Czy mozecie mi dac linki, gdzie prezentowane sa jakies podstawy walki nozem? Jakies postawy podstawowe itp. I wreszcie ostatnia sprawa, dla mnie najwazniejsza: jak to cholerstwo ostrzyc? Chodzi mi o prorady dotyczac tego konkretnego modelu. Czy mozecie polecic jakas konkretna ostrzalke do tego noza? Slyszalem cos o ostrzalkach diamentowych. POlecacie takie rozwiazania?
Z gory dziekuje za pomoc.
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik
rozejrzyj sie!
  • 0

budo_theli
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik
Dzieki Desmo za pomoc :) Jakbym cos znalazl konkretnego to bym Wam glowy nie zawracal. A jesli Ty cos masz to prosze o link.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik

Dzieki Desmo za pomoc :) Jakbym cos znalazl konkretnego to bym Wam glowy nie zawracal. A jesli Ty cos masz to prosze o link.


Taki moze byc?

http://www.fabrykasily.pl/search.php

Mnie wyskoczyly 233 wyniki. A Tobie ile? ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik
A tak serio, to - cierpliwosci... ;)

Na pewno sie ktos znajdzie chetny do pomocy.
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik
zacznij od topikow na gorze listy z logiem "i" w niebieskim kolku. znajdziesz tam sporo.
te topic'ki sa wlasnie dla poczatkujacych - zeby pomoc sie rozkrecic.

a pozniej pytaj juz precyzyjniej.

Co do walki... coz jest osobny dzial a tam, podobna historia.
napewno po odrobieniu pracy domowej szybciej uzyskasz odpowiedzi bo pytania bedziesz mial bardziej konkretne.

Powodzenia.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik

Witam forumowiczow. Jestem nowy w tym dziale i zadam kilka, standardowych pewnie, pytan. Otoz sprezentowalem szanownemu Rodzicielowi na gwiazdke Cold Steela Nigth Force;a z zabkowanym ostrzem. Z tego co czytalem jest zrobiony ze stali sub zero 440 (or sth :) ). Podobno jest to dosyc miekka stal. Czy to prawda? Czy mozecie mi dac linki, gdzie prezentowane sa jakies podstawy walki nozem? Jakies postawy podstawowe itp. I wreszcie ostatnia sprawa, dla mnie najwazniejsza: jak to cholerstwo ostrzyc? Chodzi mi o prorady dotyczac tego konkretnego modelu. Czy mozecie polecic jakas konkretna ostrzalke do tego noza? Slyszalem cos o ostrzalkach diamentowych. POlecacie takie rozwiazania?
Z gory dziekuje za pomoc.


Mimo wszystko proponuję - jak już proponowali koledzy - SIĘ-ROZEJRZEĆ 8)
BTW...Tak się składa, że mam NightForce'a (ale plain, żadnych ząbków ku.wa fix!) i nie ostrzy się go w żaden nadzwyczajny sposób ani za pomocą wyjątkowych narzędzi, w każdym razie nie potrzeba wiedzieć więcej niż to zebrano tu: http://www.forum-kul...showtopic=67088 Ostrzenie wersji w calości ząbkowanej będzie nieco bardziej upierdliwe, ale skoro wybrałeś ten model, musiałeś mieć ku temu ważny powód :wink: . W w.w. linku znajdzież też coś o tym, pilniczki, kanciaste osełki itd.itp. Miłej zabawy 8) .

Stal... 440A-SubZero żadna rewelacja, ale i tak nieco lepiej niż ostrza scyzoryków Victorinox czy klingi z AUS6 od CRKT. Nie jest to nóż, którym można długo ciąć kable czy twardy plastik, ale przy świeżym drewnie, tekturze i zadaniach kuchennych nie powinien zbyt często prosić o randevouz z osełką. Oczywiście dużo zależy od tego JAK naostrzysz, mój np. lepiej trzyma ostrość niż pewien bardzo-ch.jowo-fabrycznie naostrzony Native z S30V, którym kiedyś miałem przyjemność się zająć.
Wracając do CS NightForce - zalety to mocna konstrukcja (zytel+stalowe linersy), świetna geometria głowni (niemal pełny, wysoki płaski szlif+wydatny brzuszek+fałszywe ostrze), brak luzów/blade-play i pewna, głęboko zachodząca blokada z linerem o przekroju kątownika (większa sztywność i powierzchnia przylegania, zwykle blokuje cieńszy lub grubszy "płaskownik") A! Mój ma jeszcze tę zaletę, że kupiłem go za 150zł :wink: , bo "sklepowych" czterech stówek napewno wart nie jest... Sporą wadą natomiast jest rękojeść, która leży w miarę dobrze tylko w jednym chwycie i to pod warunkiem, że łapa ci pasuje do tych wycięć na paluchy.

Pozdrawiam wszystkich!

cierpiący ostatnio na chroniczny brak czasu
(z wrodzonym talentem do braku organizacji)
Heimdall
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik
Ja proponuje ... uciekac!
Trafiles w straszne miejsce.
To jest jak kazdy inny narkotyk [podobno - nie probowalem].
Wydaje ci sie ze jest super, ze noze sa cudowne i nagle sprzedajesz telewizor bo nie masz na socoma...

ps. UCIEKAJ! Mowilem to juz ?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik

Wydaje ci sie ze jest super, ze noze sa cudowne i nagle sprzedajesz telewizor bo nie masz na socoma...


O ja durny nie pomyslalem o tym!! TELEWIZOR! Ja glupi! i socom ELITE 2004 bedzie moj wreszcie! :)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik


Wydaje ci sie ze jest super, ze noze sa cudowne i nagle sprzedajesz telewizor bo nie masz na socoma...


O ja durny nie pomyslalem o tym!! TELEWIZOR! Ja glupi! i socom ELITE 2004 bedzie moj wreszcie! :)

nie ma jak mały debecik ;-) Tnx krzywilk (Buck Strider Tarani) :twisted:

Ale żeby Theli się coś dowiedział:
do ostrzenia polecam Gatco Tri-Seps - na nóż takiej wielkości wystarczy, a jest bardzo uniwersalna - to z małych podręcznych oraz (podobno - nie posiadam) król ostrzałek do wszystkiego (Q/P) Spyderco Tri-Angle.

Pozdrawiam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik
Witam,

jak napisali koledzy, w kwestii ostrzenia polecam rozejrzec sie po przyklejonych tematach:

http://www.forum-kul...showtopic=67088
  • 0

budo_theli
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik
Panowie, wielkie dzieki za pomoc (w imieniu swoim i Taty ;) ) Chyba zgodze sie z Gab3d: minely dwa tygodnie od zakupu Night Force'a a ja juz planuje co sobie kupic :) Pozdrawiam i milego weekendu.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik

Chyba zgodze sie z Gab3d: minely dwa tygodnie od zakupu Night Force'a a ja juz planuje co sobie kupic :) Pozdrawiam i milego weekendu.

No to do szybkiego zobaczenia ;)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik
....u psychiatry :rofl: :rofl:

ps. wlansie obliczam ile czasu musze nie jesc, zeby kupic szlifierke :)
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik

nie pomyslalem o tym!! TELEWIZOR! Ja glupi! i socom ELITE 2004 bedzie moj wreszcie! :)


Cynik..

TY NIE MASZ PONO telewizora....:wink:

fraktal0
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik
fraktal0, no teraz juz napewno nie :)

P.S. Zreszta u niego zadna strata, jeszcze go przed telewizorem nigdy nie widzialam.

P.S. Gab, swiete slowa, zastanwiam sie wlasnie nad sprzedaniem teleskopa-mamy needs a new Socom :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik
fraktal a gdzie ja napisalem o sprzedawaniu MOJEGO telewizora? :lol:
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy uzytkownik

fraktal a gdzie ja napisalem o sprzedawaniu MOJEGO telewizora? :lol:


Fakt, nigdzie ...jak tak to dołóż DVD ... :)

(sorry za OT nie mogłem się powstrzymać :oops: )

fraktal0
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024