Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stary / nowy Cub??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Stary / nowy Cub??
Se sprawilem drugi egzemplarz Cuba, bo mnie nozyk ow bardzo przypadl do serca - tym razem zebaty ;)

Pochwy niestety obie do doopy som, jedna taka, jak u Pitera na stronce, druga ta calkiem nowa - niestety tej "calej kydexowej", jak np. w recenzji Freda Perrina na fotkach, nie udalo mi sie dostac na razie. Macalem jakis czas temu taka pochwe od normalnego Nimravusa i bije obie pozostale na glowe.

Ale nie o tym chcialem.

Plain jest starenki z ATS34, combo juz ze 154CM.

Rekojesc tego nowszego ma mniejsza grubosc niz starego i to wyraznie - czy to normalka, zeby pasowalo do tej nowej paskudnej plastikowej pochwy, czy jakis "Montagsmesser" mi sie trafil?

Wie ktos? Nie to, zeby mi to jakos bardzo przeszkadzalo, bo oba leza mi w reku bardzo wygodnie, ale jestem ciekaw.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??
kiedy to było jak pisałeś, że lista twoich zakupów jest zamknięta, a fundusze ograniczone.... :) teraz to już nawet stare i nowe wersje posiadasz :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??

kiedy to było jak pisałeś, że lista twoich zakupów jest zamknięta, a fundusze ograniczone.... :) teraz to już nawet stare i nowe wersje posiadasz :wink:

A cos o tych okladzinach moze...?

O liscie zakupow to bylo na zeszly rok, teraz mamy nowy 8)
Poza tym Ty tak wierzysz we wszystko co przeczytasz...?

A noza juz nie produkuja, to sie trzeba zaopatrzyc ;)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??
no fakt nowy rok mamy... Tak się czepiam bo sobie obiecałem, że jak Falcona by Greco nie kupie (nie ma go już w sprzedaży) to narazie koniec zakupów :twisted: . W sumie to dobry sposób na wyjście z nałogu :oops: . Sorry za offtopic. :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??

no fakt nowy rok mamy... Tak się czepiam bo sobie obiecałem, że jak Falcona by Greco nie kupie (nie ma go już w sprzedaży) to narazie koniec zakupów :twisted: . W sumie to dobry sposób na wyjście z nałogu :oops: . Sorry za offtopic. :wink:

Ale tam - ze nei ma w sklepie, to jeszcze nie znaczy, ze sie kupic nie da.

Na ebayu patrzyles? Albo na jakim bladeforums, czy knifeforums? Na pewno sie znajdzie ktos chetny do rozstania ze swoim, tylko chciec ;)


Haallöööö - prawie dwiescie wyswietlen i nikt nic nie wie?
Jest mi smutno... :(
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??
Rybak możesz coś więcej napisać o tych różnych rękojeściach w zależności od wersji noża.
A przy okazji czym się kierowałeś wybierając Cub , a nie pełnowymiarowego Nimravusa.
pozdr.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??
Okladziny w nowym maja mniejsza grubosc niz w starym - i tyle ;)

Troche wyzszy jest tez w nowym szlif, ale to inna bajka.

Kupujac Cuba kierowalem sie pospiechem, bo juz go nie produkuja :) a chcialem miec jakis dobry maly fixed - i czemu "zamiast"?

To juz duzego sobie nie mozna rownoczesnie sprawic? ;)
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??
Zapytałem dlaczego wybrałeś ten model, bo nie sądziłem że będziesz posiadał obie wersje (140 i 145). :)
Po prostu szukam noża ze stałą rękojeścią , który będzie przydatny tam gdzie folder będzie za delikatny lub nieporęczny.
Akurat Nimravus bardzo mi sie podoba (obie wersje), ale nie wiem na którą się zdecydować, czy dłuższy Nimravus czy mniejszy Cub.
Zobaczymy :D
pozdr.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??

Pochwy niestety obie do doopy som, jedna taka, jak u Pitera na stronce, druga ta calkiem nowa - niestety tej "calej kydexowej", jak np. w recenzji Freda Perrina na fotkach, nie udalo mi sie dostac na razie.

Jakby co, to daj znać... daleko nie jest w sumie (dla poczty). Ostatnio robiłem dwie do nowych małych Nimravusów ale nie mam fotek.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??

Zapytałem dlaczego wybrałeś ten model, bo nie sądziłem że będziesz posiadał obie wersje (140 i 145). :)

:)

Po prostu szukam noża ze stałą rękojeścią , który będzie przydatny tam gdzie folder będzie za delikatny lub nieporęczny.

To byl powod, dla ktorego sobie go sprawilem. Dokladnie ;)

Akurat Nimravus bardzo mi sie podoba (obie wersje), ale nie wiem na którą się zdecydować, czy dłuższy Nimravus czy mniejszy Cub.
Zobaczymy :D
pozdr.

Standardowa odpowiedz brzmi: take both! ;)

Cub to takie male "cos" do czyszczenia paznokci ;) a zwykly to juz pelnowymiarowy NOZ ;) Mozna nim juz cos nie za grubego nawet przerabac.

Jesli chcesz Cuba, to sie spiesz, bo niedlugo beda juz tylko na ebayu - a duzy sobie zamowilem z M2 ofkors. Pare dolcow wiecej, a roznica do 154CM jest - sprawdzone na 710 i innych moich nozykach.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??

Pochwy niestety obie do doopy som, jedna taka, jak u Pitera na stronce, druga ta calkiem nowa - niestety tej "calej kydexowej", jak np. w recenzji Freda Perrina na fotkach, nie udalo mi sie dostac na razie.

Jakby co, to daj znać... daleko nie jest w sumie (dla poczty). Ostatnio robiłem dwie do nowych małych Nimravusów ale nie mam fotek.

O Tobie tez juz myslalem ;)

Jutro powinienem miec namiary na moich okolicznych kydexorobow (a zdaje sie nawet jeden z moich znajomych robi), to sie zastanowie - ale na razie bedzie to zastanawianie sie dosc abstrakcyjne, bo ostatnio... mialem troche wydatkow :)

Bede pamietal w kazdym razie, dzieki.

A o tych grubosciach okladzin cos mozesz powiedziec? Bo wyglada na to, ze to rzeczywiscie jest standard.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??

bo ostatnio... mialem troche wydatkow :)

eee... zartujesz chyba :)
A ten Cubik to fajna rzecz... myslalem o nim dlugo, ale Shadow pokonal go zdecydowanie ;)
Rybak... musisz jeszcze zapolowac na Real Tree - jesli jeszcze gdzies trafisz ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??

bo ostatnio... mialem troche wydatkow :)

eee... zartujesz chyba :)

Ale naprawde... :(

8)

A ten Cubik to fajna rzecz... myslalem o nim dlugo, ale Shadow pokonal go zdecydowanie ;)

Spoko - najpierw musze sobie ponosic takie malenstwo nieskladane, pouzywac... i pomyslimy, czy cos wiecej potrzeba ;)

A ma ten Shadow jakiegos motylka na klindze?

Rybak... musisz jeszcze zapolowac na Real Tree - jesli jeszcze gdzies trafisz ;)

A tam musisz - moglem kupic, nie spodobal mi sie jakos specjalnie.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??

A ma ten Shadow jakiegos motylka na klindze?

No kurde szukam, ale nie widze - czyli jest spalony? ;)
Widze tylko piekna CeeRke :)

Aaa... juz wiem - ma zamaskowanego motylka... w ksztalcie pochwy ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary / nowy Cub??

A ma ten Shadow jakiegos motylka na klindze?

No kurde szukam, ale nie widze - czyli jest spalony? ;)

Taaa, Panie... Nie nadaje sie... :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024