Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_mlody369
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Macie jakies plakaty o tematyce nozowej-gdzie da sie je kupic?? ewentualnie jakiej rozdzielczosci powinno byc zdjecie by mozna bylo je odbic w duzym formacie 24cm x ..
i skad takie zdjeica mozna sciagnac
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Obadaj całą Galerię Broni . Wybierz co Ci pasuje i wal na priv do autorów napewno sie dogadasz !
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Czasem fajne plakaty są w takim czasopiśmie "Tactical knives", ale w "Empiku", to czasopismo kosztuje 45 zł 8O
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Trzeba panowie zajac sie prawdziwa fotografia :) A nie cyfrzakami :) [ew. konkretnymi cyfrzakami] wtedy nie bedzi eproblemu z plakatami :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Zdjęcia z galerii + wydruk na ploterze wielkoformatowym na papierze gloss z rozdziałką 720 dpi i możesz robić bannery na ulicę.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek

Zdjęcia z galerii + wydruk na ploterze wielkoformatowym na papierze gloss z rozdziałką 720 dpi i możesz robić bannery na ulicę.


Nie zapomnijmy o prawach autorskich . :wink:

Od niedawna "legalny" i poprawny politycznie K.O.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
się składa, że akurat przez rok na studiach pracowałem przy wydrukach dużych formatów (HP DJ 500) i według mnie człowiek z odległości metra nie jest w stanie odróżnić 150dpi od 300dpi - za to przy formaci 100x70cm/ 150dpi dużo łatwiej zdjęcie obrobić w Photoshopie i przygotować do wydruku.
czy miałeś na myśli 72dpi Jumbo? - W 720dpi to nawet rzadko sie albumy z fotografią drukuje - kolorowa fotka 100x70 cm "ważyłaby ok. 1GB...

Zdjęcia z galerii + wydruk na ploterze wielkoformatowym na papierze gloss z rozdziałką 720 dpi i możesz robić bannery na ulicę.


  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Mówiąc o rozdziałce 720 dpi, miałem na myśli możliwości plotera drukującego. Z tą rozdziałką wydruku uzyskuje się doskonałą jakość wydruku, zarówno atramentami jak i farbami solwentowymi.
Przygotowane zdjęcie może mieć spokojnie 150 dpi, co w zupełności wystarczy.
Druk albo na papierze gloss, który daje efekt połysku. Albo na zwykłym papierze, a potem laminacja (na ciepło, albo na zimno) i mamy piękny wydruczek.
Jeżeli wydrukujemy plakacik na materiale samoprzylepnym, to wtedy można sobie elegancko nakleić całość na płytę pcv, co pozwoli uniknąć zwijania się wydruku pod wpływem wilgoci, a poza tym doskonale oprawia się w ramki aluminiowe.

(miałem do czynienia z serią ploterów firmy Mutoh - miodas)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Ja drukuje w DimLab'ie, mili panowie i panie chetnie doradza , profesjonalisci.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
I z cyfry ~4mp wyjdzie ladnie taki duzy plakat ?
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek

I z cyfry ~4mp wyjdzie ladnie taki duzy plakat ?


Robiłem z 3,2 mp i było bardzo ładnie.
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Zależy co dla kogo znaczy "ładnie". Gdyby to było takie proste to nikt nie wydawałby fortuny na aparaty średnio czy wielkoformatowe.... Ale to wszystko nie ważne :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Uważasz, że zdjęcia na bilboardy robi się aparatami wielkoformatowymi?
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
No ok, w sumie sie nie znam, ale wydaje mi sie, ze jezeli mowa o prawdziwym, duzym plakacie [cos jak laski na plakatach triumpha], a nie o plakaciku a4 z gazety. to wg mnie cyfra jakosci ponizej eosa 300d [a moze i on ?] bedzie miala spory problem. Taki plakat to prawie jak odbitka 1m x 2m.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Na bilbordy idzie 75 dpi bo nikt nie gapi sie na nie z 30 cm.
Wydruk wielkoformatowy to inna bajka i tu może iść i 1440dpi zarówno na tkaninę jak i baner do powieszenia, standardowo jak drukowałem "plakat" browarów łomży czy piwa atom
Dołączona grafika
Dołączona grafika
to szło 720 dpi.
Co do zdjęć aparatem "wielkoformatowym" (?)
nie obrabiałem jeszcze takich zdjęć z takiego aparatu w ciągu kilkunastu lat, chyba że piszesz o slajdach, coś takiego idzie na kalendarz, plakat, bądź pismo, np. playboy, gdzie wymagana jest superdokładność, choć i tak to zdjęcie kończy w 300 dpi. Ale jakość jest nieporównywalnie lepsza slajdu niż skan ze zdjęcia. Teraz cyfra nr 1.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Fiodor rozwiał chyba wszystkie wątpliwości!!!

Fiod - poklon

A jak chodzi o aparaty wielkoformatowe... czyli takie, gdzie kadr ma bodajże wymiary powyżej 6x9 cm, to owszem stosuje się je, ale cyfra wyparła zdecydowanie te aparaty, chociaż znam studia gdzie się je jeszcze wykorzystuje chociażby do zdjeć architektury i innych. Do ich obsługi niezbędna jest wiedza, doświadczenie i fotograficzna dusza, bo tutaj już nie ma że się pstryka do woli... każda klisza to koszta!!

Chociaż jak wspomnę zdjęcia robione średnioobrazkową Mamiyą... to łezka się w oku kręci...
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek

A jak chodzi o aparaty wielkoformatowe... czyli takie, gdzie kadr ma bodajże wymiary powyżej 6x9 cm, to owszem stosuje się je, ale cyfra wyparła zdecydowanie te aparaty, chociaż znam studia gdzie się je jeszcze wykorzystuje chociażby do zdjeć architektury i innych. Do ich obsługi niezbędna jest wiedza, doświadczenie i fotograficzna dusza, bo tutaj już nie ma że się pstryka do woli... każda klisza to koszta!!

Co do cyfry normalne że wyparła lepiej zrobić cyfrą i załadować do obróbki niż wrzucać slajd na skaner i się bawić, choć jeszcze dostaję slajdy. Ale jak sobie przypomnę skanowanie na bębnowym i koszta tego....
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plakaty ewentualnie zdjecia(dobrej jakosci) do odbitek
Co innego billboard a co innego "duży plakat" ale Fiod rozwiał wątpliwości. Sam podczas 8 lat pracy przy składzie (offset) nie obrabiałem fot z aparatów wielkoformatowych ale spróbuj dac fotę z 5 megowej cyfry na plakat B1 lub stand... Zdarza się ale jak pisałem wczesniej zależy od klienta i gdzie ma plakat wisieć. W małej poligrafii rzeczywiście króluje cyfra ale w tej "bardzo poważnej" jeśli już to w formie przystawek właśnie do aparatów średnio i wielkoformatowych o rozdzielczościach znacznie przekraczających 5 czy 8 MP. Świat się "ucyfrza" bo taniej, szybciej i wygodniej choć narazie kosztem jakości, co się cały czas zmienia. Cholera, chyba za daleko zabrnąłem :) Wracając do tematu, jak chce mieć naprawdę ładną fotkę powiedzmy 100x70 (powinno być min. te 200 - 250 dpi) to średni format i skanowanie... Ale ja jestem zboczony i do zastosowań amatorskich spokojnie wystarczy 5 megowa cyfra.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024