Skocz do zawartości


Zdjęcie

M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
278 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
mi tam mka nie złożyłą sie ani przy rzucaniu nią w drzewa ani przy używaniu jako klina przy rozłupywaniu pniaczków
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
I ostatnie pytanie...
Patrząc od strony blokady z całkowicie otwartym ostrzem skierowanym w góre - jak bardzo "zakleszcza" się liner w Waszych M21? Mam teraz dwa u siebie i w obu przypadkach liner jest gdzieś na 60% szerokości ostrza (czyli bliżej prawej strony); mimo, że oba noże są nowe... Przy otwarciu szybkim z silnym ruchem nadgarstka liner praktycznie jest całkowicie przy prawej stronie ostrza. Tak ma być?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)

mi tam mka nie złożyłą sie ani przy rzucaniu nią w drzewa ani przy używaniu jako klina przy rozłupywaniu pniaczków

K... Ty folderami rzucasz? 8O Wiem, wiem :)
Jeśli Twoje testy eMka wtrzymała to faktycznie jest nie do zajechania :)

I ostatnie pytanie...
Patrząc od strony blokady z całkowicie otwartym ostrzem skierowanym w góre - jak bardzo "zakleszcza" się liner w Waszych M21? Mam teraz dwa u siebie i w obu przypadkach liner jest gdzieś na 60% szerokości ostrza (czyli bliżej prawej strony); mimo, że oba noże są nowe... Przy otwarciu szybkim z silnym ruchem nadgarstka liner praktycznie jest całkowicie przy prawej stronie ostrza. Tak ma być?

Ja mam z wyrzutem gdzieś tak około 55-60%.Trochę więcej to się zdarzało wtedy, kiedy nieopatrznie zwilżyłem blokadę oliwą. Teraz tylko przestała się zakleszczać, gdy nóż sobie trochę popracuje. Wcześniej tak potrafiła. :)
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Wielkie dzięki za informacje...
  • 0

budo_paweł kaca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z przeszłości

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)

Patrząc od strony blokady z całkowicie otwartym ostrzem skierowanym w góre - jak bardzo "zakleszcza" się liner w Waszych M21?(...) liner jest gdzieś na 60% szerokości ostrza (czyli bliżej prawej strony(...) liner praktycznie jest całkowicie przy prawej stronie ostrza. Tak ma być?

jeśli ostrzem w górę mamy rozumieć "wajchą" od LAWKSa pod spodem i fliperem otwartego ostrza przed oczami, to w fabrycznie nowym środek geometryczny linera nie dochodzi nawet do połowy- (we wszystkich spotkanych modelach, kilka w szufladzie- łącznie z tanto) jest na maksa z lewej równo z powierzchnią ostrza:
Dołączona grafika

jedyną możliwością żeby w tym przypadku liner był z prawej strony jest założenie ostrza m21 do okładziny albo przynajmniej do linera modelu m16.
Sprawdzone, zrobiłem tak. Do ostrza tanto blokada ma inne wymiary(idą w okolicy dziesiątek milimetra, jednak zakładając ostrze 21 można zauważyć zdecydowane przesunięcie).
Ostrze ze zdjęcia otwarte z max silnego machnięcia.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
U mnie z wyrzutu to wygląda tak:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nóż już trochę był otwierany. Jak był nowy blokada zapadała co prawda minimalnie wyżej, jednak nie aż tak jak u Ciebie.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Zdjęcie Pawła to jakby żywcem wzięte ze strony military :) U mnie z wyrzutu też jest tak na 60% i sobie tak myślę, czy jeśli blokada zachodzi na ostrze tak blisko (równo z krawędzią) to czy nie trzyma wtedy mniej pewnie i przez to nie jest mniej bezpieczna (oczywiście bez uwzględnienia LAWKS'a)?
  • 0

budo_yerz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
To mnie cholernie inaczej liner zapada 8O

Bo przy calkiem luznym, normalnym otwarciu noza zapada mniej wiecej tak, jak na Twoim zdjeciu, Cassini.
Ale trzyma pewnie, o zadnym BP nie ma mowy. No i noz jest mlody i, jak dotad, niewiele uzywany.

Pozdrawiam,
MaciekK
  • 0

budo_rg42
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Witam!

U mnie również wygląda to tak, jak zaprezentował Cassini. Mój M21 ma ze 4 miesiące, ale bardzo rzadko go używam. W zasadzie od nowości wyglądało to tak jak na zdjęciu Cassiniego.

Pozdrawiam,
RG42
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
No to trochę mnie uspokoiliście, bo już myślałem, że coś może być nie tak z nimi. Dziwne by to trochę było, bo mam dwa z różnych źródeł i jest w nich tak samo jak w Waszych,mimo, że to nówki...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)

No to trochę mnie uspokoiliście, bo już myślałem, że coś może być nie tak z nimi.

Spokojnie.
W tym temacie możesz zdać się na opinię Blachy.
To jest naprawdę solidny nóż jak za te pieniążki. :wink:
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Trzymajcie za mnie kciuki, jestem w trakcie załatwiania M21-04. Mam nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Czy M21-14 ma symetryczny szlif wklęsły, czy jedna strona jest wklęsła a druga płaska? Kto miał, widział? Bez domysłów proszę :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Wklęsły
Fotki możesz zobaczyć [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Kolejny raz dzięki. Fotki wszystko wyjaśniają. Ktoś gdzieś na forum napisał, że druga strona jest płaska i nie dość, że mnie to zaniepokoiło, to w dodatku zdziwiło, że dla ząbków chce im się robić całkiem inne ostrze...
poklon :)
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
John McClane musze Cię zmartwić. Druga strona ostrza (a nie głowni) jest gładka, to jest szlif typu dłuto. Mam M-16 combo z ząbkami i płaskim szlifem. O ile ząbki są fajne, o tyle taki szlif ostrza jest dwa razy mniej kuteczny. Wybierz wersję 04.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Ale M16 ma zupełnie inne ostrze niż M21-14. Z tych fotek jasno wynika, że to ostrze ma dwustronny szlif wklęsły :roll:
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Może źle widzę, ale IMHO jest wyrażna różnica między fotkami każdej ze stron głowni. Na jednej wyraźnie widać błyszczący się szlif ostrza. Po drugiej stronie wszystko jest matowe. Zreszta gdzieś na forum była juz dyskusja, z której wynikało że pełen szlif na combo jest bardzo rzadko spotykany.
Głownie między M-16 i M-21 różnią się, tylko że układ zabków piły jest identyczny. Więc dlaczego reszta szlifu miał by być wyprowadzona inaczej. Zresztą że w tym przypadku musiało by być łuk wyprowadzający ze szlifu na płaską powierzchnię piły.

I jeszcze raz, to wszystko są przypuszczenia i wnioski z fotek.
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Może źle widzę, ale IMHO jest wyrażna różnica między fotkami każdej ze stron głowni. Na jednej wyraźnie widać błyszczący się szlif ostrza. Po drugiej stronie wszystko jest matowe. Zreszta gdzieś na forum była juz dyskusja, z której wynikało że pełen szlif na combo jest bardzo rzadko spotykany.
Głownie między M-16 i M-21 różnią się, tylko że układ zabków piły jest identyczny. Więc dlaczego reszta szlifu miał by być wyprowadzona inaczej. Zresztą że w tym przypadku musiało by być łuk wyprowadzający ze szlifu na płaską powierzchnię piły.

I jeszcze raz, to wszystko są przypuszczenia i wnioski z fotek.
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: M21- spis ogolnopolski (i zagraniczny też :)
Na szczęście jutro wątliwości się rozwieją i sam dam o tym znać...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024