Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci.
I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci.
I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."
Ezekiel 25:17

Dzień zaczął się niewinnie.
New Graham dalej nie odpowiada na maile, a ja dalej czekam na moją przesyłkę. Jestem spragniony noża...
Kiedy listonosz pojawia się u moich drzwi stać mnie tylko na pełne ulgi westchnienie..."Nareszcie..."

Jak na ironię nóż do otwarcia przesylki, znajduje się wewnątrz... Do pomocy staje dzielnie MonoChrome.
I oto co ukazuje się moim oczom. Doprawdy, wspaniały zestaw.
A widoku dopełniją nieśmiertelne plasterki New Graham z dopiskiem
You gonna need 'em! I to prawda - przydaly się po zakupie nie raz..

INOVA X1. Moc niebieskiej diody i systemu optycznego zaklęte w alumiowo-stalowej obudowie w kolorze antracytu. świecąca doskonałość wykonania. Możliwość włączania chwilowego (przycisk z tyłu obudowy) lub stałego (przekręcenie końcówki), wodoszczelna i odporna na uderzenia. Zasilanie - jedna bateria AA, tzw. paluszek

Doskonałe wyposażenie dla dyskretnego penetratora. Budowa systemu optycznego zapewnia zarówno równy i pelny kręg światła bez przebarwień i plam, ale również sprawia, że świetło jest skupione i całkowicie niewidoczne z boku. To zarówno wada jak i zaleta. Jeśli nie chcesz zbudzić domowników poświatą wydobywającą się z twojego pokoju - wybierz Inovę.
Jeśli szukasz silnego światła, zdolnego oślepić i unieszkodliwić przeciwnika - wybierz Inovę.
Jeśli jednak wolisz czytać przy świetle latarki książkę, czy szukać czegoś pod namiotem - znajdź lepiej coś innego, np. Gerbera czy INOVĘ X5.
wiudać grafitowo-granatową soczewkę Inovy. Jest na tyle głęboko osadzona, że nie trzeba obawiać się uszkodzenia przy upuszczeniu latarki.

Końcówka to jednocześnie nagwintowany włącznik, guzik, jak i zakrętka obudowy. Jest odpowiednio wyfrezowana, posiada też otwór na linkę (z czego zaraz też skorzystałem

To właśnie jest różnica, dlaczego latarka z bazaru kosztuje 5 razy mniej...

w łapce:

The only thing more dangerous than line being crossed, is the cop, who has crossed it...
Trainings Day

Ten nóż budzi grozę. Czystą, destylowaną grozę fałszywego ostrza i błękitnego blasku chirurgicznego skalpela. To nie taktyczny wygląd MOD, który jest groźny, ale i nieco szpanerski....nie, to subtelna linia ostrza, ze zwisającą na ostrzu pojedynczą kroplą krwi...sam widok tego noża wywołuje nieprzyjemny dreszcz na plecach. Wystarczy się tylko wyszczerzyć trzymając Spyderco w rękach, a mamy już zapewniony pobyt w klinice psychatrycznej na oddziale intensywnej terapii



blokada to oczywiście Spydercoski back-lock, który zaskakuje odstresowującym, glośnym "KLIK". Trzyma pewnie i ściąga lekko otwarte ostrze z powrotem - nie ma obawy by nóż otworzył się sam.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tak się prezentuje w ręku...Wielkie bydlę, długość ostrza to 10 cm, największa spośród produktów Spyderco (np. od Mili). 24 cm. długości całkowitej i 14 cm. złożonego...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mała galeria...przyjemnego oglądania. Jeśli ktoś życzy sobie tapetki w wyższej rozdzielczości ->PW. :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Do ostatecznego pojedynku w kuchni stanął Spyderco Police i BM MonoChrome.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jednak niespodzianek nie było - praca w kuchni przyjemniejsza jest MonoChromem. Wyższy, całkowity płaski szlif zwyciężył z częściowym ( b. niskim - tylko do połowy głowni) szlifem Police. Pomidory i warzywa kroi się przyjemniej Mono. Jednak penetracja i cięcie zwisającego schabu przyniosło zwycięstwo Spyderco. To stanowczo nóż do krojenia ....ludzi :twisted: :wink:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Moja tapeta już się zmieniła..A twoja


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
W hołdzie Spyderco - zmieniam też avatarek

PZDR,
Smoku
Dziękujemy ładnie imageshack.us za pomoc