Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy organizowane są zawody w capo??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_yennefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
z tego co wiem to takie zawody w capo przebiegaja w ten sposob, iz zamiast walki jest popis umijetnosci wiec co chwila ktos robi 10 fiflakow albo 100 obrotow na glowie ze zmiana kierunku krecenia po 66 obrotach ;)
ogolnie, malo ma toz capo wspolnego
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
No wlasnie chodzi mi o to zeby to nie bylo nudne i monotonne tylko jak najlepsze polaczenie jak najrzadszych ewolucji niekoniecznie powietrznych :P
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
Panowie :!: a wszczególności yenneferty mówisz o brake dance a mi chodzi o capoeria . Niechodzi mi o to zeby robis stotysięcy fikołków ale o technike :!: . A co do walki - mozna by zrobic cos jak w zasadach w Judo czyli przewrócenia na plecy , lub wypchniecie z koła , jakies dźwignie itp.
Ale o tym musieli by decydować sami treneży. do kyórych wielki ukłon poklon - pomyslcie o tym :!:
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
Przecież Jakub już dawno podawal oficjalne kryteria ocen podczas zawodów Capo w Brazylii (tylko nie pamietam czy chodzilo o zawody organizowane przez BB, czy jakąś inną grupę). Jeśli nie podał tego na forum to zrobil to w magazynie Budo, wiec jakby co to takie zasady juz istnieją.

Dodam jeszcze, ze podczas zawodów organizowanych przez Bazu w Brazylii oprócz walki, byly jeszcze takie dyscypliny jak "spiewanie ladainha", czy "uklady w parach".
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
Yennefer to kobieta a ja dokladnie powiedzialem to samo co Ty ze akrobacje sa nudne a powinny byc quality moves ;)
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
"Przecież Jakub już dawno podawal oficjalne kryteria ocen podczas zawodów Capo w Brazylii"

sam to wykuglowales czy zespol ci pomogl ?????

jak sa organizowane zawody to organizatorzy moga ustanowic kryteria
i nie ma czegos takiego jak oficjalne kryteria zawodow capo w Brazylii
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??

"Przecież Jakub już dawno podawal oficjalne kryteria ocen podczas zawodów Capo w Brazylii"

Wykuglowałem sobie co chciałem i to nawet sam. Wytłuszczony fragment stwierdza czasowość opisanego zjawiska nie można go zatem odnieśc do ogólu, w tym przypadku do wszystkich turniejów w calej Brazylii. Chodzi tylko o jeden turniej i zasady do niego wlasnie utworzone. Może nie powinienem tylko używac slowa "oficjalne", choć dla tych konkretnych zawodów, oficjalnymi te reguly były.
Stwierdzilem jedynie istnienie regulaminu zawodów Capoeira, do którego można by się odnieść zamiast tworzyć wszystko od nowa.
Jaśniej już nie mogę.
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
no spoko tak to sie zgadza, tylko widzisz tutaj cos sie napisze luzno i zaraz sie przyczepi 500 userow z innych tych najlepszych sztuk walki , ze to tak albo tak

jakby zorganizowac takie warsztaty dwutygodniowe i uwienczyc to weekendem takich konkurencji ( pokazow ) i duro na koniec to moim zdaniem byloby super i to jest do zrobienia
  • 0

budo_miki^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
a czy czasem w hamburgu nie bylo konkursow grupowych?
zdaje sie ze nawet ADG bylo wysoko raz chyba...
to tez mozna podciagnac pod zawody, nie?

na obozie cppa tez byly konkursy grupowe (w tym kto zrobi lepsza roda, czyli jak gra bateria, zasady roda itp) a do tego "dois a dois" ale zasady znal tylko chyba graduado fofo ktory przyjechal :)
bardziej zabawa ale jak sie uprzec mozna tez chyba to traktowac jak zawody ;)
  • 0

budo_yennefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??

Panowie :!: a wszczególności yenneferty mówisz o brake dance a mi chodzi o capoeria . Niechodzi mi o to zeby robis stotysięcy fikołków ale o technike :!: .


no wiesz osoba ktora mi o tym mowila cwiczy capoeire ponad 10 lat, wiec nie sadze aby pomylila capoeire i break-dance :rotfl:
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
Mam nadzieję, że zaprezentowanie tu regulaminu mistrzostw organizowanych przez grupę ABADA odpowie na niektóre pytania.

Regulations

ABADÁ-CAPOEIRA's major concern in developing these regulations was to enable a competition where Capoeira's character is preserved as best as possible. A competition and evaluation system has been set up so that points will be afforded to the play and not to the individual player. Thus, if one individual does not do well, the play will be given low grades. The capoeirista will be assessed as a whole: his rhytm, skill, creativity, straightforwardness, characterization, flow, and his knowledge of the Capoeira art cultural identity.

The world's best will be appointed: absolute*by graduation*by team*best foreigner*best Angola play*best Sao Bento Grande play*best Iuna play*best Benguela play*best female capoeirista

The 4th World Games will follow a schedule: there will be 64 finalists, 32 of them are pre-classified foreigner in international events as the European and American Games; 14 were the best players of the Brazilian Games, the last 18 places are going to be filled by the qualify which is going to include more than 500 worldwide capoeira players that haven't been ranked yet. The finalists will be distributed in 4-participant groups, in which they all take turns against one another; only those 2 with the best score will proceed to the next phase. The one who obtains most points at this phase will be the winner. At every phase, the capoeirista will play three times, each to a different rhytm: Sao Bento Grande, Iuna and Angola or Benguela.

1st phase Round A: 64 participants 16 groups of 4 participants
2nd phase- Round B: 32 participants 8 groups f 4 participants
3rd phase Quarterfinals: 16 participants 4 groups of 4 participants
4th phase Semifinals: 8 participants 2 groups of 4 participants
5th phase Finals: 4 participants 1 group of 4 participants

SCORES (1-10)
Technique and creativity (0-3)
Rhythm (0-1)
Straightforwardness (0-2)
Flow (0-2)
Characterization (0-2)

The points will be given to games and not to individuals. Each participant will add the grades given to his play. The 2 capoeiristas with the highest points in each group will proceed to the next phase. At every phase, scores will be zeroed. The general points will only be used as a tiebreaker criterion between two or more participants in a group.

Tiebreaker criteria
1st top score in the competition
2nd Berimbau takes (Berimbau tiebreakers will happen between any two phases of competition)

Penalties
Intentionally hitting an opponent and/or clutching - loss of 2 points in the individual's score. (If the opponent is incapable of proceeding in the competition, the aggressor will be eiliminated.)
Increased decharacterization of the play- loss of 1 point.
Substitutions
Each team will be entitled to substitutions provided any competitor is rendered incapable of proceeding in the competition due to medical problems (to be confirmed by the official medical department).
A competitor who has no opponent for a scheduled play, for any given reason, will receive points according to his average in the remaining plays within that group.

Time of a play
Sao Bento Grande 45 seconds
Iuna 60 seconds
Angola and Benguela 75 seconds

Cases not listed in these regulations
The cases not listed in these Regulations will be analyzed and judged by the 4th Capoeira World Games organizing commission.

Źródło: Jornal Abada Capoeira; Ano VII Nr 44, Agosto-Setembro/2003
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
hmmm pomimo wszystko jestem sceptycznie nastawiony do takich imprez, rozumiem że współzawodnictwo prowadzi do dynamiczniejszego rozwoju capoeristy itp, ale forma zawodów jakoś do mnie nie przemawia, może dziwny jestem :)
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??
Niewiem jak wy ale ja kocham współzawodnictwo :) to jest właśnie to co pociaga mnie w sporcie i w sztukach walki.

pozdrawiam
  • 0

budo_rasputin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ASC

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??

Penalties
Intentionally hitting an opponent and/or clutching - loss of 2 points in the individual's score. (If the opponent is incapable of proceeding in the competition, the aggressor will be eiliminated.)
Increased decharacterization of the play- loss of 1 point.
Substitutions
Each team will be entitled to substitutions provided any competitor is rendered incapable of proceeding in the competition due to medical problems (to be confirmed by the official medical department).
A competitor who has no opponent for a scheduled play, for any given reason, will receive points according to his average in the remaining plays within that group.

Kurde bele, to jak wygląda Sao Bento Grande, w którym kolesie nie mogą sie trafić ? :D No i przy takiej ostrożnej grze to -1 pkt za "decharacterization" na samym wejściu się dostaje ? ;) Czy może to konkurs grania na beri i trzeba uwazać, żeby komuś z kija nie machnąć ? :P
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy organizowane są zawody w capo??

Penalties
Intentionally hitting an opponent and/or clutching - loss of 2 points in the individual's score. (If the opponent is incapable of proceeding in the competition, the aggressor will be eiliminated.)
Increased decharacterization of the play- loss of 1 point.
Substitutions
Each team will be entitled to substitutions provided any competitor is rendered incapable of proceeding in the competition due to medical problems (to be confirmed by the official medical department).
A competitor who has no opponent for a scheduled play, for any given reason, will receive points according to his average in the remaining plays within that group.

Kurde bele, to jak wygląda Sao Bento Grande, w którym kolesie nie mogą sie trafić ? :D No i przy takiej ostrożnej grze to -1 pkt za "decharacterization" na samym wejściu się dostaje ? ;) Czy może to konkurs grania na beri i trzeba uwazać, żeby komuś z kija nie machnąć ? :P


Nie możesz nikogo po prostu umyślnie trafić tak, by zrobić poważną krzywdę. A gra nie jest ostrożna. Wręcz przeciwnie. Dopuszczalne są m.in. tesoura, rasteira, bencao. Poza tym poczytaj dokładnie regulamin.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024