Skocz do zawartości


Zdjęcie

ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
moglby ktos zamiescic "kompendium wiedzy o bacie" ?
np jakis rysunek i zaznaczenie ktora czesc jak sie nazywa i jakie sa rodzaje batow (o tym juz jest topic). slowniczek pojec itp..

mysle ze to pomogloby wielu forumowiczom. jak byl "pokoj" dla "whipmasterow" (tak to sie nazywalo?) to mozna bylo sobie to znaleźc.. a teeraz jest troche klopotu..

nie chodzi o dyskusje w stylu: jak ma powyzej 3m to jest taki, a wg kogos innego musi miec powyzej 3m i 5cm zeby tak sie nazywac..
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
ramy dlugosciowe sa bardzo rozne. sa baty 10 stopowe ktorymi umiem machac jak 6 stopowymi a sa tez takie 10 stopowce, ze nijak nie wychodza mi niektore strzaly (szczegolnie cale uklady).

baty jak widziales dziela sie na stocki, bulle, sneki i cowy. dl bata liczy sie tylko body, czyli bez rekojesci, bez falla (dowiazywana koncowka o dlugosci ok 15-40 cm) i bez crackera (cienki sznurek o dl ok 15-20 cm dowiazywany do falla, z jednej strony jest supelek a za nim rozczapierzony 'ogonek', to wlasnie cracker strzela). fall i cracker sa elementami wymiennymi.

zrobie rysunek z opisami i wrzuce.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
ocos takiego mi chodzilo!!

to sa rozne rodzaje strzalow? tzn np zamach jest pod innym katem (po skosie z prawej w lewo.. albo z backhandu?) ? czy jak?

ps
jestem na etapie szukania sznurka.. takze zero praktyki..
kiedys dziadek mial konia to potrafilem strzelac z klasycznego LUDOWEGO BICZA na konia.. ale "rekojesc" miala z 1,5m" :)

ps2
wiecej nie zasmiecam.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
tzn cala zabawa opiera sie na roznych strzalach.
na odlew, na podlew, z dolu do gory, z gory na dol, z wypadem, nad glowa, z przelozeniem do drugiej reki itp
do tego jak jeszcze wycwiczysz celnosc to radocha ze hej. a i sie potem przyda w walkach - im mobilniejszy jestes tym lepiej.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
wlasnie obejzalem film Hero. niesamowity.

zainspirowal mnie do strzalow w locie. czas potrenowac. strzal np pod wlasnymi nogami podczas skoku... trza pomyslec i pokombinowac...
dobre to bedzie do wszelakich ukladow.
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
Witam ! A praktyczne zastosowanie takiego bata jeśli się psim zaprzęgiem nie powozi?
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
hmmm a czego oczekujesz? bo na przyklad kluczem mozna odkrecac sruby... mysle ze zdajesz sobie sprawe z tego, biczem mozna bic ludzi albo strzelac w powietrze (w SM laczymy obie funkcje :lol: ). tajnych zasotosowan chyba nie ma. ale podziel sie z nami swoimi oczekiwaniami to moze cos wymyslimy ;)
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
Witaj Kaligula! Poprostu jestem ciekaw czy batem można robic takie rzeczy jak Indijana w filmach czy to tylko kicz filmowy? jestem laikiem więc pytam. Pozdrawiam.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
mozna robic to co on robil - tzn strzelac w najrozniejszy sposob w powietrze i do ruchomych celow :) takich trickow z owijaniem bata o cos, a potem przelatywaniem nad dziurami nie probowalem, ale bat powinien wytrzymac (przynajmniej grubsza czesc). da sie tez podnosic z ziemi przedmioty. szczerze mowiac to nie pamietam jak dokladnie Indy kombinowal ;)
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
Ddzięki kaligula. A kto robi baty tylko rzemienne. Ile takie cuś kosztuje?
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
duzo ludzikow na swiecie robi baty skorzane, ceny w setkach dolcow (google whips, whipmaker, aussie, morgan... no, sam znajdziesz). w kraju (o wiele taniej, i bardzo dobrej jakosci) robil Kooniu, ale niestety jest za granica :( poza jego batami nie widzialem innych, skorzanych. moze ktos Ci odsprzeda, ale... na mnie nie licz ;) jakbys znalazl inna osobe ktora robi skorzane, to podziel sie ta strategiczna informacja :)
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
Jeszcze raz dziękuję kaligula!
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
nie ma za co :) tylko jak znajdziesz w Polsce whipmakera ktory robi baty ze skory, to nie zapomnij sie tym podzielic ;)
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
ma ktos moze jakis własny filmik z jakims układem czy cos,bo cos ostatnio zaczęlo mnie to wkrecać ,szczególnie czytajac wypowiedzi Guldan'a
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
logan3: oczywiscie ze jest :D nie dal bym se odebrac takiej radochy jak nagranie samego siebie z batem.
jeden z filmikow jest do sciagniecia tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ja wiem, serwer kuleje jak cholera, wiec jakby ktos mial cos szybszego to moze moglby mi udostepnic?

aha, na filmiku macham 10 ft stock (syntetyk)
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
You are the God of the hellfire poklon
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
rozumiem ze sie podoba :P fajnie byc bogiem ognia piekielnego :D

z tym ze 10 ft stock jest lekko - jakby to ujac - nieporeczny? teoche zle slowo. ciezko go rozpedzic i szybko machac (na filmiku ladnie mi sie to udalo). krotszym batem szybciej sie strzela. a snejkiem to juz w ogole da sie napierdalac tak ze ho ho.
no ale jak wiadomo, cos za cos. 10 ft stock ma takie pierdolniecie i wydaje taki huk, ze... no, nie da sie tego opisac, to trza uslyszec (najlepiej na zywo) :D
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: ABC BATA - KOMPENDIUM WIEDZY :)
cos czuje ze na żywo to pewnie przy okazji ogolnopolskiego zlociku jakiegos - tym razem nie opuszcze - a wogole to fajnie tak popatrzyc jak bacik sie słucha,ja gdzies raz strzelalem i malo zyciem tego nie przyplacilem;]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024