Skocz do zawartości


Zdjęcie

cwiczenia na kregoslup


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cwiczenia na kregoslup
ps: ja po prostu piszę to, co - brzydko mówiąć- przetestowałam na sobie i na "normalnych, zwykłych" ludziach.
pozdrawiam :-)
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cwiczenia na kregoslup
Sorry za męską forme, zasugerowałam się zdjęciem Twojego chłopaka. Przepraszam :)
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: cwiczenia na kregoslup
do tego co pisałem wcześniej musze dodać jeszcze jedną rzecz ;) juz tak na luzie - sam miałem problemy z "krzyżami" (lekka dyskopatia) , i musze powiedzieć, że nie mam juz problemów z bólem,od kiedy piluje prawidłowej postawy (proste plecy, łopatki ściągnięte) - ból pojawia sie tylko po większym wysiłku fizcznym (machanie kilofem i szpoadlem przez kilka dni), a tak, jest nawet dobrze :)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: cwiczenia na kregoslup
hmm...tez mam problemy z wysuwajacym sie dyskiem, przemila pani rehabilitantka nakazala mi cwiczenia "wpychajace" dysk spowrotem na swoje miejsce. Cwiczenia to generalnie rozne wygiecia kregoslupa, ale nigdy do przodu, zawsze do tylu! , np.
-stojac, wyginam korpus do tylu ( palce oparte na kregoslupie)
-lezac na brzuchu, odchylam sie do tylu, lapiac rekami cos z przodu (najlepiej na wysokosci glowy) i przytrzymuje 10 sek.

Poza tym dala mi pare rad, np. taka, aby nigdy nie wstawac gwaltownie z lozka z pozycji lezacej na plecach do wyprostu, tylko schodzic z lozka bokiem ( mam nadzieje ze all's clear ;) ). Widze, ze sa rozne szkoly rehabilitacji 8)
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cwiczenia na kregoslup
Z tego co ja wiem dyskopatii nie da się pozbyć raz na zawsze- niestety... Trzeba po prostu bardziej na siebie uważać. Moja koleżanka, osoba bardzo wysportowana, dopiero po zabiegu chirurgicznym mogła małymi kroczkami powrócić do aktywności fizycznej. :o
A co do różnych szkół rehabilitacji to rzeczywiście- są opinie i opinie. Podam przykład z gipsem- są rehabilitanci, którzy od razu chcą zagipsować to, co się popsuło, a inni wręcz przeciwnie- zalecają gips w ostateczności. I bądź tu mądry! 8O
Wystarczy sobie przypomnieć ćwiczenia korekcyjne z podstawówki- połowa z nich okazała się niezbyt skuteczna a w niektórych przpadkach- wręcz szkodliwa... ale co tam, pewnie za kilka lat okaże się, że komuś tam pomogły :)
Ja na szczęście mam super rehabilitanta, który za każdym razem gdy mnie widzi mówi, że jest ze mną co raz gorzej he he.. :D
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: cwiczenia na kregoslup

są rehabilitanci, którzy od razu chcą zagipsować to, co się popsuło, a inni wręcz przeciwnie- zalecają gips w ostateczności. I bądź tu mądry! 8O


mojej matce gips tylko zaszkodził - przez zły pomysł z gipsem, przy problemie który wymagał jednej operacji, teraz jest po 5 operacjach kręgosłupa :/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024