Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jens Anso "Mofo"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Świetne foty Piter(czyli norma :wink: ). A nóż... Jest tak świetny, że aż prosi się o mniejszą wersję :D Szlachetna prostota i perfekcyjne wykonanie. To co lubię najbardziej. Nic mi w nim nie przeszkadza. Dla mnie tylko mniejsza wersja, proszę :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
drengir, jak Ty mowisz, ze to dobry noz, to musi byc naprawde dobry. Pomysle kiedys o wersji... wiekszej.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
O ile nie mam uwag do jakości wyonania (przynajmniej na zdjęciu) i o ile kształt ostrza faktycznie wskazuje na możliwość niesamowitego cięcia o tyle całość zupełnie mi nie pasuje.

Jest taki .... anemiczny....

Otwór w tym ostrzu to kompletna klapa ani elegancki, ani ładny, a wyrażnie psuje profil ostrza i szlifu, nie mówiąc już o tym jak to osłabia samą klingę, tu już bardziej by się sprawdziło otwieranie takie na paznokieć, scyzorykowe.

Kształt klingi to ładny listek, ale przez wyoblenie na górze i lekki recurve na dole wygląda jak zgarbiony, .... albo taktyczny, co zupełnie nie pasuje do ogólnego wrażenia elegancji

Sama rękojeść to faktycznie majstersztyk i pierwsza klasa - zero zastrzeżeń.

Ogólne wrażenie - zdecydowanie :blus:
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Bagnet
Założę się o własne gacie że ten folder został stworzony do cięcia, a nie podważania czy karczowania lasu. Dlatego też otwór bardziej pomaga w cięciu niż przeszkadza. Podobnie ma się rzecz z folderami Spyderco. Ale czy to znaczy że się je łatwo łamie? Ja zniszczę każdy nóż jak się uprę- nawet Busse z INFI. Kwestia czasu i chęci. Czy to oznacza że wszystkie noże są do dupy? No, i jesteś prawdzimy master- na podstawie kilku fotek bez żadnych pytań zjebałeś nóż którego nigdy w życiu(mylę się?) nie miałeś w ręku. Cóż, gratuluję poklon
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Drengir:
Bagnet wyrobił sobie opinie na podstawie zdjęcia. Podobną opinie sam sobie wyrobiłem. Różni się ona w detalach ale jest podobna. Też mi się nie podoba ale do tej pory o tym nie pisałem. Kwestia gustu i upodobań.

I jestem pewny że mając ten nóż w ręku trudno zmienić tak diametralnie swoją opinie. Czyli idąc twoim tokiem rozumowania o każdym noży albo powinniśmy pisać że jest zajebisty i wspaniały, bo jak może być inaczej skoro producent lub wytwórca tak uważa. A opinie negatywne to powinniśmy zatrzymać dla siebie.

Żeby było jasne. Wole przeczytać co ktoś myśli o danym nożu nawet jak to nie najlepiej świadczy o nożyku. Ale po to właśnie jest ta grupa dyskusyjna. Do wymiany własnych opinii i podglądów.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Jest sporo twórców, z którymi jest tak, że jednych dany nóż powala na kolana, a inni sobie rzygną gdzieś w kącie. Co ciekawe, prawie nikt nie przejdzie obojętnie. Znaczy wywołuje emocje... No a jednym z nich jest chyba taże Jens Anso 8)
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Rejs
Serdeczne dzięki za to że wyreczasz mnie w myśleniu i jeszcze piszesz za mnie. Z myśleniem u mnie nietęgo, z pisaniem także, stąd moja prośba: pisz i myśl za mnie dalej! Ale trzymając się faktów: gdzie ja napisałem że trzeba się kierować ślepo zaleceniem producenta? Albo że każdy nóż jest albo wspaniały albo jest zerem? Może przeczytaj moje poprzednie posty zanim mnie znowu wyręczysz, dobrze? I podpisuj sie moim nickiem. Unikniemy konfliktu własnych opinii i poglądów.
zdrówko
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
B. elegancki noz - faktycznie stworzony do ciecia...z nim mozna juz na salony ;) jego wyglad jest zadziorny, w sensie ze wlasnie wzbudza emocje - jednym sie spodoba a innym nie bardzo. Mnie sie podoba znakomita jakosc (pomijajac zasluge fotek) solidna budowa (gruby liner) oraz ciekawy kontrast. Ale to juz klasa custom dla ludzi z kasa (wiadomo czemu)...

Bo chyba nikt mi nie powie ze poczatkujacy nozomaniak kupi cos takiego...jak juz to zwykle sie ma kilka(nascie) custom-designow. Choc porzadek rzeczy i stopniowanie choroby prowadzi wlasnie do takich customow :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Do karczowania lasu i wywazania to polecam Extrema Retio Nemesis. Ale prawde powiedziawszy... (musze to sobie szczerze i Wam powiedzec), nie mam zadnego pozytku ze nadmiaru mocy tego noza i... predzej, czy pozniej rozejrze sie... za czyms do garnituru - smuklym, lekkim i byc moze odrobine cherlawym.
K_P
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"

Bagnet
Założę się o własne gacie że ten folder został stworzony do cięcia, a nie podważania czy karczowania lasu. Dlatego też otwór bardziej pomaga w cięciu niż przeszkadza. Podobnie ma się rzecz z folderami Spyderco. Ale czy to znaczy że się je łatwo łamie? Ja zniszczę każdy nóż jak się uprę- nawet Busse z INFI. Kwestia czasu i chęci. Czy to oznacza że wszystkie noże są do dupy? No, i jesteś prawdzimy master- na podstawie kilku fotek bez żadnych pytań zjebałeś nóż którego nigdy w życiu(mylę się?) nie miałeś w ręku. Cóż, gratuluję poklon


Czytając coś takiego odechciewa się dyskusji - no bo dyskutujemy o nożu a tu mi ktoś osobiście wyjeżdża....

Oceniam po zdjęciach tak jak większość - nie mam możliwości inaczej tego zrobić.

Piszę to co mi podpowiada serce - raz jest fajnie (hurraaaa, wszyscy się ze sobą zgadzamy!!) - a raz są zdania podzielone (przesadzając - Qrwa, ty chamie!!!!...., nie dostrzegasz piękna tego noża!!! Ty się nie znasz, i w ogóle jesteś skończony **ój)

Porównując to do muzyki:
Jedni lubią disco polo (chińskie noże w kształcie smoka)
Inni lubią pop (Victor Inox, Wegner)
Inni rock (przewaga na tym forum)
Inni klasykę (scyzoryki na "paznokieć)
A jeszcze inni jazz (custom)

Ale nie świadczy to o człowieku, tylko o jego poczuciu estetyki.

Więc zastanów się drengir co piszesz i w jakim celu

Bo moim celem było przdstawienie swoich odczuć o nożyku (negatywnych) i pobudzenie dyskusji (dlatego to o nożyku napisałem).

A Twoim było wytknięcie, że się mylę?? Sorry nie tobie mnie przekonywać, bo za mały picuś jesteś i za słabe masz argumenty.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
bagnet nic sie nie boj, moje zdanie o tym koziku takie jak i twoje - nie jestes sam! :)

A porownanie typow nozy do muzyki mi si espodobalo pierunsko! Az mam ochote to rozwinac i moze gdzies cos z tego wiekszego zmontowac ;)
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Bagnet
chciałeś wywołać dyskusję i udało ci sie na medal, a że głos zabrał mały picuś lubiący disco polo to mały błąd w sztuce.
Sorry wielkie poklon Nie wiedziałem z kim mam do czynienia. Mały Picuś przeprasza Wielkiego Bagneta.
ps. Ale skąd ten wnikliwy portret psychfizyczny :D ? Mały Picuś, niezłe :)
Nie zamierzam negować czyjegoś gustu, każdy ma prawo do własnego, ale ty na podstawie kilku zdjęć od razu zjebałeś nóż którego nigdy nie miałeś w ręku. I przyznam się że to mnie troche ruszyło. To tak jak słysze, że Mad Dogi takie jak ATAK(dajmy na to) są kuchenniakami od ludzi którzy nigdy tak naprawde nie korzystali z noża w terenie i nigdy nie mieli ich w ręku. Swoje zdanie opierali zas na podstawie zdjęć. Cóż, niektórym to wystarcza.
Zdrówko
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Hmm...
ale MD naprawde swietnie sie sprawoja w kuchni. Serio. :D
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
a popadanie w zachwyt po obejrzeniu fotek juz cie nie rusza ? :?
dajcie sobie troche luzu, czy kazde niezadowolonie/inna opinia musi byc traktowana jako osobista obelga ? kurwa jestesmy dorosli, nie musimy juz sie zachowywac jak dzieci
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Moze podsumuje tak - mad dog jak wyglada tak wyglada - na fotkach mozna tylko wyglad ocenic a nie stal czy ergonomie ale w tym konkretnym przypadku na fotce widac wyraznie gigantyczna dziure i dziura ta wlasnie sprawia, ze coponiektorzy, miedzy innymi ja - powatpiewaja, czy ta dziura byla rozsadnym posunieciem jesli chodzi o potencjalne oslabienie klingi.. ;)
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"

Jest sporo twórców, z którymi jest tak, że jednych dany nóż powala na kolana, a inni sobie rzygną gdzieś w kącie. Co ciekawe, prawie nikt nie przejdzie obojętnie. Znaczy wywołuje emocje... No a jednym z nich jest chyba taże Jens Anso

O to to dokladnie bym napisal... gdybym tak ladnie umial.

Kiedys slyszalem takie zdanie: "nie zadowolisz wszystkich, to zadanie dla agencji towarzyskich".
Osobiscie uwazam, ze to, ze nie wszystkim sie podoba (a niektorym nawet bardzo :wink: ) to akurat jest jego wielka zaleta.
Mnie naprzyklad sie bardzo podoba. Tak bardzo, ze bym go sobie kupil.
Niestety mam teraz wazniejsze wydatki :cry:
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"

Nie zamierzam negować czyjegoś gustu, każdy ma prawo do własnego, ale ty na podstawie kilku zdjęć od razu zjebałeś nóż którego nigdy nie miałeś w ręku. I przyznam się że to mnie troche ruszyło. To tak jak słysze, że Mad Dogi takie jak ATAK(dajmy na to) są kuchenniakami od ludzi którzy nigdy tak naprawde nie korzystali z noża w terenie i nigdy nie mieli ich w ręku. Swoje zdanie opierali zas na podstawie zdjęć. Cóż, niektórym to wystarcza.
Zdrówko


Pomijając ciągłe podjazdy osobiste skupię się na argumentacji.

Ad folderka - nie neguję jego właściwości cięcia...

Ad fixeda Mad Dog

1. Po pierwsze primo kuchenniaki to często bardzo ergonomiczne i dobre noże, przeznaczone do konkretnych działań i jak są dobrze zrobione to można ich poużywać przede wszystkim w kuchni (ale i w terenie). A to uważam jeden z trudniejszych testów. Więc wg. mnie to żadna obraza.

2. Po drugie secundo Mad Dogi wyglądają jak kuchenniaki (w świetle primo nie poczytuję tego za wadę) tylko kosztują... no dużo. A że są świetnie wykonane i z dobrych materiałów to i nadają się do trudniejszych zadań

3. Po trzecie tetro pokaż zdęcie mad doga komukolwiek i zapytaj o cenę... hehehehe to jest dobry numer. Nawet ktoś obyty może się na tym dziabnąć...

4. Po czwarte quatro dlaczego inni oceniają POZYTYWNIE nóż na podstawie zdjęcia (m.in. właśnie TY) A miałeś go w ręku? A może na zdjęciach jest odpicowany a w rzeczywistości ledwo kupy się trzyma, retusz fotograficzny działa cuda...

Więc nie skacz tak do oczu innym tylko po prostu opisz swoje wrażenia o sprzęcie....

Amen.
  • 0

budo_seemann
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Some Place Else

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
No i znowu zamiast o nożach, to zrobiła sie dyskusja jak w jakiejś komisji śledczej :wink:
Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje, a jak się już dyskutuje, to na ogół emocjonalnie :?

Mnie zupełnie subiektywnie ten nóż się wyjątkowo podoba. Jedyne co nie do końca mi odpowiada, to nazwa - MoFo pasuje chyba tylko do jego rozmiarów - ja bym raczej taki kształt nazwał Zen albo Tao - ostrze w kształcie liścia bambusa, półprzeźroczyste G-10 - taki sobie klimat ostrej medytacji :)
No, ale na szczęście w nożu nazwa nie jest najważniejsza.

Jens Anso to jeden z tych działających w Europie knifemakerów, którzy mogą moim zdaniem bez kompleksów porównywac się z najlepszymi nazwiskami zza oceanu. Przynajmniej w kwestii oryginalności designu, bo co do użytkowania, jeszcze nie miałem szans się przekonac.

Kolejnym jest np. Kevin Wilkins - jakiś czas temu Rybak uświadomił mnie (dzięki jeszcze raz poklon ), że w Berlinie mieszka knifemaker, którego produkcje spowodowały u mnie (jako wielkiego miłośnika frame-locków) spory oczopląs i szybki opad szczęki.

Pozdrawiam,
See...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Za co wdzieczny Kevin dedykowal jedna ze swoich prac Rybakowi i nazwal go - Ryback 3.0 Standard :wink:
K_P
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jens Anso "Mofo"
Też na to zwróciłem uwagę :-) Ale ja to skojarzyłem z Segalem, który grał "fokę" zakamuflowaną jako kucharz o nazwisku Rybak. Ale skomplikowane zdanie wyszło.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024