Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moc blokady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Moc blokady
Dwa cytaty ze stronki Pitera:

Wytrzymałość blokady Sebenzy wynosi bez mała 400 futów (czyli prawie 200 kg) w kierunku składania! Jest to wynik jak na razie nie do pobicia...

BackLock - znana chyba wszystkim blokada. (...) Prosta w wykonaniu, prosta w obsłudze - nie powinna być jednak nadmiernie obciążana.

Cytat z recenzji Chinooka z Magiastali.pl (by Seiken)

Blokada back lock jest przez wielu ludzi lekceważona, w dobie coraz bardziej wymyślnych blokad, ale nie w tym wypadku. Tutaj mamy do czynienia z blokadą, wytrzymującą 1000 funtów!

Po takiej dawce informacji czuję się troszkę... "confused". Albo Seiken nie mówił o wytrzymałosci blokady w kierunku składania (pytanie, czy jest sens mówic o innej wytrzymałości :roll: ), albo jego "funt" to miara znacznie mniejsza niż te 0,467kg, albo przez przypadek dopisał o jedno zero za dużo, i powinno być 100 funtów. Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi :? . Bo wg mojego rozumowania ten backlock wytrzyma 2,5 razy więcej niz framelock... A może to ten Tramal tak mnie trzyma na bani przez tyle dni :lol: i mam kłopoty ze składnią :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
Soke, toz Seiken napisal "ale nie w TYM przypadku". Pozatym Piter recenzowal sebke dosc dawno temu, moglo sie cos zmienic. Tyle w kwestii technicznej bo merytorycznej nie smiem oceniac 8)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
Gilotyna, nie bierz Tramalu, bo to gówno straszne jest.... :roll:
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
Gdybym miał zaryzykować własnymi palcami w jakimś teście sięgnąłbym po backlocka (np ER) a nie po sebenzę.Więc słabym pomysłem jest porównywanie blokad bo Backlock jest jeden a jak inny np w Native i ER
Ale to tylko moje skromne zdanie......
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
to, co pisal Seiken odnosilo sie do back locka od ER, ktory jest chyba najmocniejszym back lockiem na swiecie, pytanie tylko czy ktos przeprowadzal miarodajne testy i moze cos takiego (1000 funtow) potwierdzic ?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
pół tony? Pół tony to pewnie fixed nie wytrzyma...
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
Fixed wytrzyma spokojnie,Fallkniven A1 ma wytrzymałość na nacisk boczny ponad 240 kg przy długości dźwigni 15 cm, Biorąc pod uwagę przekrój wzdłużny (pięć razy grubość) i dżwignia prawie o połowę krótsza!
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
Lock Chinooka ma atest MBC , oczywiscie nic to nie znanczy bo i Sebenza uzywa tego w reklamach.
1000 funtow podaje za Keatingiem ( ten numer ten jest tez wymieniany w kilku recenzjach i na ich podstawie to podalem ), nie wydaje mi sie ze to nieprawda .Jezeli ktos pamieta noze Pioner Rekata , nie wygladajace nawet w polowie tak masywnie sam testowalem na 300 kg.
Oczywiscie nie testowalem Chinooka na 1000 funtow , ale nie mysle ze robil to tez Piter z Sebenza .Rozwalil mi sie za to ostanio frmae lock e mini Elite Microtecha , a nie bylo tam nawet 100 kg.
Jezeli ktos napisze ze Ford R2 , przyspiesza do 100 km w 3sec , to musze raczej w to wierzyc bo sprawdzic nie bede mogl jak.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
W sumie... zależy gdzie tą siłę przyłożyć. Więc... kto wie...

A jeśli chodzi o framelock w mini SOCOM Elite to jak już nieraz pisałem, jest to w sumie taka EDC blokadka i nic nadzwyczajnego. Blokuje, ale nie przeniesie większych obciążeń. Dla tego noszę go najczęściej jak mam ochotę na MT do garnituru, bo w wersji satin i z płaszczką prezentuje się przepięknie. A jako podręczny przecinacz sprawdza się wystarczająco. I tak w teczce mam wtedy "coś poważnego" jako back-up :twisted:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
to tak poza tematem, ale z ciekawosci... Seiken moglbys napisac w jakiej sytuacji poszedl Ci ten frame ?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
A w ogóle, to tylko powiem, iż przebył do mnie w czwartek nowy nożyk z Belgii. A właściwie nożyki: folder, mały neck i zajebisty karambit (fotki najwcześniej jutro, bo mam imprezę za chwilkę) od makera, który ma dopiero kilka lat za sobą, a zwie się Filip De Leeuw. A co ma to wspólnego z mocą blokad? No cóż, jest to bowiem mój pierszy custom folder, którego blokada wytrzymuje w kierunku składania... zero kg! Tu zauważę, że nawet poczciwy Victorinox Spartan to z półtora kilo wytrzyma... a ten... ZERO. Krótko mówiąc, jest to tzw. "friction folder" i jest fantastyczny. Używam go trzeci dzień do wszelkich prac w domku i to na prawdę działa :)

Tu jest właśnie ta sztuka (całkiem fajnie się nim tnie):

Dołączona grafika

A tu jego nożyki podczas niedawnego knife show gdzieś w Belgii (widać tam między innymi rozłożone folderki, necki i te właśnie karambity):

Dołączona grafika

Więcej na temat tych nożyków pewnie jutro, bo muszę do karambita kydex zrobić zanim go uwiecznię na jakiejś fotce :twisted:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
Mialem kiedys folder friction Szabo i zgadzam sie i Piterem jest very good ( sam czujesz kiedy "blokada" pusci).
Piterski mozesz dac namiary na tego czlowieka , wygladaja sexi ( noze oczywiscie)
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady
No śliczny "skinerek" I micarta tysz seksi......
Ale jak znam życie, to przy tylu nożach, które przechodzą przez Twoje ręce, zaraz znajdziesz sobie innego faworyta.
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Moc blokady

Gilotyna, nie bierz Tramalu, bo to gówno straszne jest.... :roll:

Nie biorę - musiałem zarzyć po zabiegu, by bym chyba zęby z bólu zjadł...

A wracajac do tematu - dzięki za odpowiedzi, wszystko jasne :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024