Skocz do zawartości


Zdjęcie

Full Tang I i Grubasek II ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Full Tang I i Grubasek II ;)
Nie spotkalem jeszcze nikogo kto robi damast i ktory by nie dospawywal stalowych tangow , nikt ze znanych mi knife makerow nie skuwa stali do gotowego wyrobu z damastu. Jezli znasz kogos to chetnie z nim nawiaze kontakt i zadam kilka technicznych pytan ( czlowiek uczy sie cale zycie)
Tlumacznie jakie dostawlem od ludzi dotyczy obrobki cieplnej , noz skuty z 2 roznych kawalkow stali poprzecznie ( nie laminowany) , nie gwarantowal by skutecznego radzenia sobie ze przenoszenie obciazen.
Jestem bardzo poczatkujacy w BS , i opieram sie tylko tych u ktorych sie ucze , ale za to naprawde doswiadczonych i majacych renome ludzi.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Full Tang I i Grubasek II ;)
aa i tu chyb azaczyna sie problem bo wy ameryknie rozrozniacie
damascus/laminateddamasteel i kurwa milioooony innych
a wg mnie damast to wszystko powyzse

:oops:
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Full Tang I i Grubasek II ;)

aa i tu chyb azaczyna sie problem bo wy ameryknie rozrozniacie
damascus/laminateddamasteel i kurwa milioooony innych
a wg mnie damast to wszystko powyzse

:oops:


nie tylko amerykane. wiekszosc tak robi bo taniej a wpływu na jakosc to nie ma żadnej.

a zeby było zupełnie scisle to damast czyli stal damascenska to dziwer który BYŁ wykonywany w Damaszku i TYLKO w tym miejscu. mało tego - były tylko bodajże 2 wzory rysunku który stosowano.
To co jest obecnie produkowane NIE jest stalą damasceńską tak jak winko musujące z regionu innego niz Szampania nie jest szampanem. Uzywana obecnie nazwa damast powina brzmiec - dziwer. No ale tak sie przyjęło ze na sylwestra pijemy szampana a nozyki mamy z damastu. w sumie lepiej to brzmi - i dobrze.
Ponadto chyba 90% obecnie produkowanych ostrzy "damasceńskich" jest robiona inną metodą.Z tego co mi wiadomo stal taką wykonywano skręcając i przekuwając materiał w formie "warkoczy"

no to sie powymądrzałem.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Full Tang I i Grubasek II ;)
Oczywiscie to nie ma nic wspolnego z orginalna stala damascenska ,ale o tym juz kiedys pisalismy i tak jak mowisz szampan i nasz damast mozna postawic obok siebie.

To prawda ze rodzajow naszego damastu jest troche na tym swiecie , jednak generalnie damascus to stale weglowe , a damasteel to stale nierdzewne.Siedze w tym troche ostanio , poniewaz jest to naprawde fascynujaca sprawa , a skuwanie stali jak na razie jest mojom #1 czynnoscia w codziennym szarym zyciu.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Full Tang I i Grubasek II ;)
aha
:oops:
  • 0

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Re: Full Tang I i Grubasek II ;)
Tlim,studiowałeś grafikę?Ile ołówków idzie na jeden nóż? :) :wink:





Chylę czoło,piękna robota,i kolejny przykła na to, że Polak potrafi. Mniam.Mniam
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Full Tang I i Grubasek II ;)

Tlim,studiowałeś grafikę?Ile ołówków idzie na jeden nóż? :) :wink:


Około stu noży na jeden ołówek :) Podkreślam że używam bardzo wydajnego ołówka :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024