Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzja kolana...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
Niby wszystko ok, ale jak kopie to przy skręcie stopy mi się naciągają i bolą
  • 0

budo__bruce_
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
Aha... stopy Cię bolą gdy skręcasz się na nich gdy kopiesz, ale kolano nie przeszkadza Ci w wykonywaniu techniki mimo, że wiezadło się odzywa wciaż (pisałeś, ze 4 lata boli). Jaką sztukę walki trenujesz?
Ps. Przemcio odpiszesz na mojego posta, w którym prosiłem Cię o odpowiedź?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...

Aha... stopy Cię bolą gdy skręcasz się na nich gdy kopiesz, ale kolano nie przeszkadza Ci w wykonywaniu techniki mimo, że wiezadło się odzywa wciaż (pisałeś, ze 4 lata boli).


Nie nie. Chodziło mi o to, że jak skręcam stope to i kolano i wtedy mnie boli.(w kolanie)

Jaką sztukę walki trenujesz?


BJJ

Ps. Przemcio odpiszesz na mojego posta, w którym prosiłem Cię o odpowiedź?


Przemcio dzisiaj Ci odpowie
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
NOOO to ładnie Bruce juz po ptokach :) :) :)







Tak na serio to ja nie wiem ,czy cie boli i jak [kuje ,ciagnie , rwie} ,czy inne licho , przeprosty , nadruchomosc, niestabilnosc. To skomplikowany staw i moze byc tam róznie . To co napisałes o dolegliwosci swej to mnie nic nie mówi. Wogóle jak żeś se to uczynił napisz. :wink:
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
Saq ciagle czujny i gotowy . Moja osobista sekretareczka muj cycuszek.
  • 0

budo__bruce_
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
Przemcio uczynilem to sobie nie od treningów Kyokushin, ale od pracy fizycznej:). Nosiłem to i owo i coś się w końcu odezwało. Zignorowałem to i bylo gorzej. Teraz już jest chyba dobrze. To znaczy jak byłem kilka miesięcy temu u lekarza, to mówił, że jest dobrze, tylko nie do końca ból zniknął i dlatego też ciekaw jestem jakie wy mieliście przeżycia z kontuzjami kolan :-) . Muszę się wybrać do sportowego i upewnić się jeszcze, że jest ok.
Pytałeś o ból, hmmm... sam nie wiem, może to lekkie rwanie albo ciągnięcie, ale to nie jest jakaś duża dawka bólu. Kiedys bolało mnie bardziej, zdecydowanie rwiąco. Mnie w ogóle trudno było przywyknąć, że muszę uważać i ograniczyć swą sprawność i ztego powodu ciągle bolało. Ale jak czytałem Wasze posty, to nasuwa się wniosek, że coś tam może wciąż boleć, a ćwiczyć sobie można normalnie. Tylko jeśli okarze się, że jest ok, to będę musiał je pewnie jeszcze jakoś wzmocnić.
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
Dobra wiadomość (dla mnie) kolanko sie zajebiście goi narazie - jakie ćwiczenia polecacie na wzmocnienie (narazie robie rowerek,przysiady,basen,guma przyczepiona do krzesła i wyciskanie nogą,na basenie ruchy nogą jak do sznurka) co jeszcze żeby kolano było zdatne do właściwego treningu(i jak długo wzmacniać - ja planuje jeszcze z 2-3 miechy)? Jak ktoś miał coś podobnego i trenuje dziś bez przeszkód to niech da cynk..
Pozdrawiam!
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...

Dobra wiadomość (dla mnie) kolanko sie zajebiście goi narazie - jakie ćwiczenia polecacie na wzmocnienie (narazie robie rowerek,przysiady,basen,guma przyczepiona do krzesła i wyciskanie nogą,na basenie ruchy nogą jak do sznurka) co jeszcze żeby kolano było zdatne do właściwego treningu(i jak długo wzmacniać - ja planuje jeszcze z 2-3 miechy)? Jak ktoś miał coś podobnego i trenuje dziś bez przeszkód to niech da cynk..
Pozdrawiam!

czym leczysz kolano? I czy wolno lekko na macie ćwiczyć po urazie?
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
Ja narazie rezygnuje z zapasów boje sie o kolano za bardzo (zapisuje sie od marca ma boks żeby nie siedzieć na dupie) niczym nie lecze tylko teraz wzmacniam (polecam również chodzenie po schodach - koniecznie co 2 schodek)
  • 0

budo_kmicic17
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
Nim przejdę do sedna, chciałbym krótko przedstawić "historię" kontuzji kolana. Dwa lata temu doznałem upadku na asfaltowym boisku, podczas gry w kosza, prawe kolano było wtedy pierwszą częścią ciała, które zetknęło się z boiskiem. Przez jakiś czas bolało mnie to kolano,ale nie było tak źle. We wrześniu tego samego roku przy skoku w dal skręciłem staw skokowy, w tej samej nodze i pzy okazji znów kolana dawało mi się we znaki przez jakiś czas. Później miałem rok spokoju, aż podczas ostatnich wakacji wykonałem "puste kopnięcie", ćwicząc na worku, nasiliły się wtedy bóle kolana ,nawwet podczas chodzenia, ale obrzęku nie było. USG dwóch kolan nic nie wykazało. Ortopeda, zalecił miesięczną przerwę w treningach (trenuję kung fu) i zarzywanie glukozaminy. DO zaleceń się zastosowałem, ale bóle kolana w okolicach nowego roku zaczęły się nasilać, a w ostatnich dniach to już nawet podczas siedzenia lekko poboloewa mnie kolano. Od około 3tygdni nie chodzę na treningi (z powodu choroby), ale jutro planuję wrócićdo regularnych treningów. Nie wiem, czy powinienem założyć opaskę elastyczną na to kolano (mam długą opaskę a kolano, bez rozcięcią na środku). A największym problemem dla mnie jest co zrobić z kolanem apropo bólu, bo obrzęku nie mam, ból nie jest jakiś wielki. Według was co może dolegać mojemu kolanu? Kolano boli mnie mniej niż jak przy wizycie u ortopedy wyżej opisanej. Do lekarza sportowego nie mam co iść, bo z doświadczenia kumpla (też problemy z kolanami) wiem, że zaleci zmianą dyscypliny sportu, a za wizytę weźmie 35zł i na tym się skończy. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i za wytrwałość w czytaniu tego postu :) .
  • 0

budo_adamo0
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
To może ja też się podłączę ze swoim problemem pod ten temat (chociaż podobny założyłem, ale nie było dużego odzewu).

Wygląda to tak:
Mam 17 lat. Podczas gry w kosza przewrociłem się i cos chrupnelo. Myślałem że kolano jest poprostu zbite i spuchnięte. Zlekceważyłem to. Jednak po tygodniu kiedy opuchlizna nie schodziła poszedłem do ortopedy. Ten zbadał kolano i powiedział, żę dla pewności jego oceny potrzebny jest zabieg- artroskopia. Na następny dzień miałem zabieg. Okazało się że moje więzadło krzyżowe było zerwane i nie dało sięgo zszyć. Lekarze musieli je całkowicie wyciąć. Obecnie jestem po rehabilitacji i żyje jużtak bez tego więzadła ponad rok. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu, ani bólu. Jednakże jak narazie lekarze nie chcą mi zrobić rekonstrukcji tego więzadła. Mówiąże w tym wieku może to grozić dalszym zerwaniem. W przyszłości czyli po przejściu rekonstrukcji chciałbym rozpocząć treningi bjj lub innego sportu walki. Jednak nie wiem czy będę mógł. Jakie są wasze rady? Co o tym sądzicie? Czy jest realne, że kiedyś będę mógł rozpocząć treningi bjj lub zapasów?

Pozdrawiam!
adamo0
  • 0

budo_hadou
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Zaświatów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
Ja po upadku na treningi również doznałem kontuzji kolana. Byłem u lekarza i ten powiedział że mam właśnie naderwane więzadło i zalecił rehabilitację. Miałem 10 zabiegów w polu magnetycznym (magnteronic to sie nazywało) i jakieś tam masaże prądem (interferon), ale jakość szczególnie mi to nie pomogło. Kolano mi dokucza bo własnie podczas kucania i wyprostowywania nogi kolano mi chrupie i troche boli. Mam wrażenie, że mi się jakby kość zsuwa 8O Czy można jeszcze można leczyć takie kontuzje :?: :?:
  • 0

budo_hadou
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Zaświatów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
Sorry chodziło mi o to jak jeszcze w inny sposób można leczyć taką kontuzję?
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
sorki ale powiem ci tyle ze twoje kolano juz nigdy nie bedzie sprawne jak wczesniej trzeba po prostu cwiczyc dobrze nawet z ciezarami na rozgrzewce nie robic tych smiesznych machan wkolo kolanami to tylko zle na nie wpływa rob przysiady duzo przysiadow srodki jak glukozamina jak najbardziej i najwazniejsze do konca na nie uwazaj,ja 3 lata po kontuzji ostatnio znowu miałem mały problem.
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
do Hadou ...dobrze rozbudowane czworoglowy i zginacze pozwola odciazyc wiezadlo :)
Ja tam obstawiam ze po rekonstrukcji krzyzowego mozna wrocic do pelnej sprawnosci po prostu trzeba wiedziec gdzie sie takie operacje w Polsce robi i tyle :)
  • 0

budo_tilas21
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
poczytalem sobie wasze wszystkie posty dot. naciagniecia,naderwania wiazadel i rowniez chcialbym powiedziec ze rowniez stwierdzono umnie zerwanie wiazadla bocznego kolanowego w prawej nodze.
Moje pytanie dotyczy czasu jaki nalezy przeznaczyc aby wkoncu wstac na noge poniewaz lekzrze wpakowali mnie w szyne od kostki do uda i kazali lezec 2tyg - poslusznie lezalem i nieobciazalem nogi, rowniez niezalecili mi zadnego preparatu (tylko 3xpo2 tabletki pyralginy na dzien przez ok 7dni - bralem), po tych 2 tyg mialem zajechac ze skierowaniem do chirurga ktory zdjal szyne, wyciagnal mi "wode" poruszal kolanem (chrupalo), zgial do konca i odczulem bol (mocny). Wiec chirurg wpakowal mnie jeszcze na tydz. i jutro jade jeszcze raz do sprawdzenia....
Czy mozecie mi powiedziec co mnie jeszcze czeka?? Wezcie pod uwage ze raczej nigdy nieprzywiazywalem uwagi do sportu (kolano ucierpialo wskutek upadku na motorze:/) i raczej niebede uprawiac zadnej dyscypliny sportu :) . Chcialbym poprostu sie dowiedziec kiedy jakie i ile rehabilitackji robic??
  • 0

budo_nefrija
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
sie ma wszystkim
ostatnio podczas gry w piłkę nożną na w-fie koleżanka kopnęła mnie w kolano i przez to mam naciągnięte więzadło boczne pomiędzy 1 a 2 stopniem urazu w lewym kolanie .
Władowali mi noge w gips na dwa tygodnie ... bynajmniej na razie . Czy po tym wypadku wróce jeszcze do pełni formy? jest to mozliwe ?
  • 0

budo_paweł20
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
No wlasnie, o kolana zawsze balem sie najbardziej, az tu pewnego dnia "chrup" i kumpel przeciagnal mi nie skretowke ale, klucz 8O na stope do zewnatrz, pech chcial ze mialem w pelni wyprostowane kolanko ( i buty zapasnicze wiec caly "ciezar" dzwigni poszedl na kolano) a on upadajac spadl mi jeszcze na ta nieszczesna stope dokrecajac klucz... bolala najperw kostka, ale pozniej jakos tak dziwnie kolano zaczelo mnie ciagnac z boku od wewnetrznej strony. Bol byl w skali od 1-10 tak z 7 , piekacy strasznie. minelo ze trzy miechy i niby jest ok niby jak chodze nie boli ale wystarczy tylko ze zle stane to mam wrazenie ze mi sie noga zlozy do wewnatrz jak scyzoryk no i ciagle to glupie uczucie niestabilnosci w kolanie.... cwicze tylko ze stabilizatorem z szynami, prwie wogole nie schodze do nog i nie chacze nogami bo boje sie o kolano, ciekawe jak dlugo to jeszcze potrwa :?
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...

No wlasnie, o kolana zawsze balem sie najbardziej, az tu pewnego dnia "chrup" i kumpel przeciagnal mi nie skretowke ale, klucz 8O na stope do zewnatrz, pech chcial ze mialem w pelni wyprostowane kolanko ( i buty zapasnicze wiec caly "ciezar" dzwigni poszedl na kolano) a on upadajac spadl mi jeszcze na ta nieszczesna stope dokrecajac klucz... bolala najperw kostka, ale pozniej jakos tak dziwnie kolano zaczelo mnie ciagnac z boku od wewnetrznej strony. Bol byl w skali od 1-10 tak z 7 , piekacy strasznie. minelo ze trzy miechy i niby jest ok niby jak chodze nie boli ale wystarczy tylko ze zle stane to mam wrazenie ze mi sie noga zlozy do wewnatrz jak scyzoryk no i ciagle to glupie uczucie niestabilnosci w kolanie.... cwicze tylko ze stabilizatorem z szynami, prwie wogole nie schodze do nog i nie chacze nogami bo boje sie o kolano, ciekawe jak dlugo to jeszcze potrwa :?

odpusc trening i wzmonij kolano bo załatwisz je do końca i sciągacza/stabilizaroty nie pomogą
  • 0

budo_pumba83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja kolana...
Jak skomentujecie mój rezonans magnetyczny, z kontuzja chodzę już pół roku teraz dopiero będą mi składać kolano Sport-Klinika w Żorach metodą artroskopi . Kolano szczeliło w banalniej pozycji. Ćwiczę od 16 roku życia zapasy w stylu klasycznym i bjj mam 24 lat. Na początku kolano uciekało na boki tak że się po prostu przewracałem , ale po siłowni ( dużo rowerku , przysiady ze sztangą , rehabilitacji i basenie ) wzmocniłem je na tyle że nie ucieka i na macie mogę co nieco dla samego siebie delikatnie się pokulać. Zastanawia mnie czy ktoś miał coś podobnego i czy po zabiegu wrócił do treningów.

To mój rezonans:

Zerwane więzadło krzyżowe przednie z utrwalonym, przednim przemieszczeniem kości piszczelowej względem udowej. Towarzyszący obrzęk w tylnej części kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej. Dyskretny obrzęk widoczny jest także w okolicy wyniosłości międzykłykciowej przy przyczepie obwodowym ACL. Rozerwanie łąkotki przyśrodkowej z przemieszczeniem jej fragmentu w sąsiedztwo więzadła krzyżowego tylnego. Rozwarstwiony jest także trzon tej łąkotki, w którego części tylnej uwidaczniają się szczeliny powierzchni stawowych. Łąkotka boczna bez szczelin w powierzchniach stawowych. Więzadło krzyżowe tylne oraz poboczne boczne są prawidłowe. Pourazowe rozwarstwienia w więzadle pobocznym przysrodkowym. Zwiększona ilość płynu w jamie stawowej. Cysta Bakera w przyśrodkowej części dołu podkolanowego. Cechy pobudzenia błony maziowej z jej kontrastowaniem się po dożylnym podaniu środka cieniującego, ale bez wyraźnych zgrubień.

Co mi doradzicie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024