Skocz do zawartości


Zdjęcie

MYAY THAI SKANDAL i ZARTY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

MYAY THAI SKANDAL i ZARTY
dzis sie w zorach odbyly pokazy sztuk walk min Muay thai. To co zobaczylem mnie zalamalo . Tragedia to za malo powiedziane. Wyskoczylo 3 ludzikow w tym 1 dziewczyna. Poziom jaki zaprezentowali byl zerowy. Podobnie ze zorganizowaniem sie. Panowie powiem jedno jak tak sie bedziemy prezentowac na imprezach tego typu to MT w polsce dlugo nie zablysnie. Tylko smiech i kpiny bylo slychac z trybun. Zdecydowanie ich pokaz byl najgorszy ze wszystkich nawet zapasy sport malo efektowny a bardzo skuteczny okazal sie bardziej widowiskowy .
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: MYAY THAI SKANDAL i ZARTY
hi.

muay thai nie jest sztuką pokazową, dlatego reżyserowane pokazy nie mają najmniejszego sensu, choćby ze względu na niewielką ilość efektownych technik (natomiast sporoą ilość pozornie, nieciekawie wyglądajacych efektywnych technik). Jest oczywiscie możliwość by zaprezentować to i owo, tylko po co? to sztuka dla prawdziwego pasjonata nie na pokaz.
nie ma "mundórków", kata, i ćwiczeń w ślicznie ustawionych, równych rzędach 48 osób, wykrzykujących he, ho itd., łamania cegieł, desek czy cholera wi czego tam jeszcze, dlatego wierze ze mogłeś zawiesc sie na owym pokazie, bo faktyczny pokaz może mieć sens tylko i wyłącznie jako forma sparingu, z wciągnięciem "do zabawy" ewentualnych ochotników itd. itd.
czy sztuka w polsce umrze, jak narazie wszystko idzie dokładnie w odwrotnym kierunku. czas pokaże.

pozdr.
Witek
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: MYAY THAI SKANDAL i ZARTY
Zgadzam się z Witkiem
Ale.... z drugiej strony :) to w Kraku jak była premiera Ong Bak'a to w multikinie Raczadam przygotował pokaz.. i przyznam że pomijając jedną panią którą łatwiej byłoby przeskoczyć niz obejść (150 kilo tak na oko a do brody mi sięgała... mam 180 cm :) ) - pani miała obiekcje co do stabilności psychiki pokazujących "małpie zrywy" (cytat) - to reszta publiki była nastawiona dość pozytywnie... ale może mnie się zdawało ?
No nie wiem
Wiem natomiast że all zawody wzbudzają ŻYWE emocje i jeszcze nie słyszałem (nawet od maksymalnych laików) innych określeń niż pozytywne.
Efekt - na każde zawody przychodzi coraz więcej osób - i to nawet na takie które nie są za bardzo reklamowane (mam na myśli turnieje pierrwszych walk)
Pozo
  • 0

budo_wotan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Kato / CHICAGO

Napisano Ponad rok temu

Re: MYAY THAI SKANDAL i ZARTY

hi.

muay thai nie jest sztuką pokazową, dlatego reżyserowane pokazy nie mają najmniejszego sensu, choćby ze względu na niewielką ilość efektownych technik (natomiast sporoą ilość pozornie, nieciekawie wyglądajacych efektywnych technik). Jest oczywiscie możliwość by zaprezentować to i owo, tylko po co? to sztuka dla prawdziwego pasjonata nie na pokaz.
nie ma "mundórków", kata, i ćwiczeń w ślicznie ustawionych, równych rzędach 48 osób, wykrzykujących he, ho itd., łamania cegieł, desek czy cholera wi czego tam jeszcze, dlatego wierze ze mogłeś zawiesc sie na owym pokazie, bo faktyczny pokaz może mieć sens tylko i wyłącznie jako forma sparingu, z wciągnięciem "do zabawy" ewentualnych ochotników itd. itd.
czy sztuka w polsce umrze, jak narazie wszystko idzie dokładnie w odwrotnym kierunku. czas pokaże.

pozdr.
Witek



Nic dodac nic ujac...
Pozdro 8)
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: MYAY THAI SKANDAL i ZARTY
hi.

panie o ktorych piszesz Ozzz fascynuje bigos i sposoby jego przygotowania, i szeroko pojętej konsumpcji, także staram sie nie zwracac na takie ograniczone komentaze uwagi, chyba ze ktoś przegina rzucam w eter coś w stylu "lepiej siedzieć przed TV i wp...ć schabowe", ale to przypadki, bo mi to wiesz :) .

właśnie zakończyłem męczyć art. na konkurencyjnym forum - przesiąknięty pesymizmem w kwestii stylimuderzanych, jak to mma dominuje wszystko, jak to wątpliwy i chwilowy wzrost zainteresowania wokół muaythai w którym w odróżnieniu od kicka itd. pozostała jeszcze odrobina realizmu. dół można załapać natychmiastowo po czymś takim, pod warunkiem, że ktoś trenuje po to by każdą nadarzającą sie okazje na ulicy potraktować jako punkt honoru i obowiązek obywatelski.
takiego gdybania też juz nie lubie. wyliczanek jaki styl czy miks styli, dlaczego, bo i kto musze poprosic zeby mi mama zakazała czytać bo mi sie znaki zapytania pojawiają na twarzy i cieżko mnie poznać na ulicy.

dobra ide, bo sam zaczynam pierdolić głupoty....

jak ktoś chce trenować parter niech trenuje, jak lubi kata niech męczy kata, lubi stójke prosze bardzo, szachy - zawsze to mniej potu i siniaków, heh i "małpich zrywów" nie ma. to tak w kwestii tolerancji, chociż ja za cholere nie jestem tolerancyjny...

pozdrowienia

Witek
  • 0

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: MYAY THAI SKANDAL i ZARTY
przepraszam sztukami walki zajmuje sie od 1990 roku i mam troszke pojecia i umie odroznic farse od prawdziwej sztuki. Zgadzam sie ze to co jest skuteczne nie zawsze jest efektowne ale naweet laik umi odroznic piekno od kupy. A to co zobaczylem to byla k......... Niestety i nie staraj sie bronic MT jakimis argumentami bo trenuje Thaija od jakiegos czasu i widzac to wczoraj to mnie krew zalala.Nie chodzi tu o lamanie desek itp ale ukazanie dynamiki sily i techniki a tego tu kur........nie bylo. Nic wogole nic jakbys postawil 2 laikow co ledwo sie zapisali rozumiesz.Mam ogromnie plany co do propagandy MT w moim rejonie ale potym zalamalem sie .Tragedia i farsa .
  • 0

budo_giv
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MYAY THAI SKANDAL i ZARTY
A co oni robili na tym pokazie?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MYAY THAI SKANDAL i ZARTY
Wlasnie mialem sie o to spytac;)
Co cie tak zbulwersowalo dokladnie?
Z czystej ciekawoscii pytam :-)
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: MYAY THAI SKANDAL i ZARTY
hi.

tomi13...

słuchaj pisałem same ogólniki... wiesz co sądze o takich pokazach z drugiej strony propaganda jest niezbędna, ale nie w takiej formie. domyślam sie, po niesmaku maila, ze to co widziałeś to poprostu wolałbyś zeby wogle żadnego pokazu nie było. jestem tego samego zdania. lepiej wogle niż plamić. paranoja, a tak naprawde, przyzwoicie wyszkolony "zawodnik" na głupiej tarczy, w prostym lightowym sparingu jest w stanie pokazać zalety prawidłowo prowadzonych trenigów - technike, dynamike, technike, prawidłowe nastawienie psyhy itd.itd., oraz to jak potężna jest to sztuka, jak buduje ludzi, którzy wkładają w to co robią część siebie.

pozdrawiam
Witek
  • 0

budo_exkyokushin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MYAY THAI SKANDAL i ZARTY
Siema!!!!!

Moim skromnym zdaniem pokaz jest wskazany jak najbardziej poniewaz dobrze wykonany jest najlepsza REKLAMĄ dla sztuki walki co za tym idzie dla konkretnej szkoły. Wiadomo ze jesli wykonuja to osoby o niskim a nawet srednim poziomie wyszkolenia to moze wyjsc kiszka.
Tym co niewierzą w moc pokazówek przypominam widowisko organizowane przez Krakowską szkole MT ktore odbylo sie na ostatnich Mistrzostwach Polski Amatorów. Chlopaczek 11-13 lat zapalił swieczkę na wysokosci swojej glowy zapałką trzymana stopą (mam mały problem ze skladaniem zdań zlożonych). Nastepnie zgasil prawie jak Brucee Lee, również stopą :P


Nara
  • 0

budo_gagatek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: MYAY THAI SKANDAL i ZARTY
Tez widzialem ten pokazy (w Krakowie zarowno na MP jak i w kinie) i cos takiego wyglada bardzo efektownie. Nie trzeba lamac bambusow zeby zrobic dobry pokaz :) Wystarczy dobrze zaplanowac i byc troche aktorem :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024