Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hunting knife ;) (dużo zdjęć).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).

Ostrze jest pod takim lekkim skosem czy to złudzenie optyczne?


Jeśli masz na myśli zwężanie się klingi od rękojeści ku czubkowi to masz rację (nie chodzi tu o zmianę grubości, ale wysokości - piszę bo może się ktoś przyczepić :wink: ).
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
Panowie nie przesadzajmy z tymi kradzieżami wartości ......
Mie to już czasami dobija. Większość marek samochodów odróżniam po znaczkach, Rolexa od Citizena odróżniłbym po metce z ceną i pewnie jest tak z większością populacji. Rozumiem i całkowicie popieram podejście Wojtasa13. Dla ciekawości jak to jest też bym coś takiego kupił jakby mi się podobały "łomowate" Stridery. A jak by i się spodobało ciułałbym na oryginał. Moim zdaniem obcowanie z tanią podrubą wzmaga apetyt na oryginał i dość przewrotnie nakręca interes tym z wyższej półki cenowej. Na takich forach część towarzystwa to młodzi ludzie - goli i wesoli. Kiedyś zostanie im hobby i może kasy przybędzie, to będzie czas na Stidery i inne hiper customy. Teraz to oni ( i nie tylko) mają w dupie rozmyślania nad nieuczciwością producenta podróbki. Często zastanawiam się nad tzw. kradzieżą wartości intelektualnej. Kiedyś kupowałem po parę płyt miesięcznie i co doszedłem do głupiego wniosku że są ludzie którzy z taką kasą muszą przeżyć miesiąc i myślę że woleli by mieć pieniądze na kupowanie płyt czy DVD z ładnymi hologramami. Znam przykład firmy która miała poważne kłopoty bo młody architekt oprócz oficjalnej wesji autocada wpakował do kompa jescze 5 wersji, których wogóle nie używał tylko chciał porównać ze zwykłej ciekawości. No i mieli kontrolę- to też ktadziez
Trochę przynudziłem przepraszam
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
też chętnie bym sie pobawił takim czymś, ciekawi mnei na ile niepraktyczne są tantołomy.
Nie stać mnei na stridera - tymbardziej gdyby miało sie okazać ze ni chuj mi taki coś nei leży.
Ten bym mógł kupić, pobawić sie - zajechać na amen a jak mnie kiedyś bedzie stać to pewnie w koncu i tak kupie stridera, teraz z najniższej krajowej opłacając studia i rachunki to pewnei i na tego mnei nie bedzie stać.
ale info gdzie i za ile tez bym prosił :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_killdozer
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Thorn

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
Hunting Knife powiadasz...chyba do walki z niedźwiedziem :)
Dowcipnisie...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
Na bazarze pogadalismy z Wojtasem o tym i wklejam w taki sposob bo innaczej sie nie da:

Skoro tak się przykładają do jakości i chcą zaistnieć na świecie to pewnie stal też jest nieź obrobiona.


Sorry za offtopic, ale jak beda chcieli zaistniec to raczej chlopaki Striderowe na to nie pozwola, na razie ich zlewaja bo uwazaja Lintony za tanie podroby chinskie - jesli beda chcieli stac sie wielka firma to prawdopodobnie beda mieli problemy ;)


Sorry za offtopic, ale jak beda chcieli zaistniec to raczej chlopaki Striderowe na to nie pozwola, na razie ich zlewaja bo uwazaja Lintony za tanie podroby chinskie - jesli beda chcieli stac sie wielka firma to prawdopodobnie beda mieli problemy ;)


Ale Lintony są z powodzeniem sprzedawane w stanach tylko, że wersje składane. Zerknij na stronę Lintona, oni mają noże z ats34, z okładkami z g-10, więc nie mów że nie chcą zaistnieć. To trochę inny segment rynku niż Strider, więc chłopcy od Striderów nie mają się o co martwić. W stanach nie dostaniesz raczej Strideropodobnych, a szkoda.

Linton to jest wielka firma, wielkościowo przewyższa z powodzeniem Stridera.

I nie są to chińskie podróby, bo Linton pisze uczciwie ze robią je na Taiwanie i nie umieszcza napisów usa jak na chińskich podróbach. Nie macałeś to nawet nie prubój porónywać Lintona do chińskiej tandety.

Wyroby z Taiwanu niestety mają obecnie wyższą jakośc wtrobów amerykańskich z szeroko dostępnej półki cenowej. (Markowi producenci też tam robią).

Jedyne sensowne źródło tych noży w naszych warunkach to Niemcy, a tam jakie są ceny każdy wie (jak zamawiałem swoje to survival kosztował ok 90€) więc ceny nie mogą siłą rzeczy powalać.


Tyle. Jak widac z relacji Wojtasa Linton podnosi jakosc wykonania nozy o klase wzwyz, Teraz Wojtas wklej te fotki z bazaru coby byl dowod, szkoda, zeby si ezmarnowaly po zamknieciu ogloszenia ;)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
Fotki wszystkich 3 Lintonów wkleję w ciągu tygodnia, bo dziś mam od groma roboty, a te z bazaru nie są za ciekawe.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
No to obiecane fotki.

Najpierw ogólne:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I z moim ulubieńcem:

Dołączona grafika

A teraz detale, głównie szlifu, bo po tym można określić jakość wykończenia noża.

Sztylet i jego czubek:

Dołączona grafika

Tanto. Porównajcie z nożem, który jest na starszych zdjęciach. Krawędź tnąca znacznie lepiej wyprowadzona.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i Survival:

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wszystkie w stanie prosto z pudełka. Żadnego działania z mojej strony (po za paluchami odbitymi tu i tam :wink: )

Ja tu w tej cenie nie mam się do czego doczepić. Szkoda, że takiej jakości wykończenia nie ma chociażby Ontario TAK, RAT-7 czy RTAK.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
Gdy zobaczyłem to zbliżenie szlifu z tanto..... aż nie chce mi się wierzyć że to nasi zółci kuzyni robią :o
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
Firma istbieje od 1987 roku.

Produkuje sporo noży, ale Strideropodobnych nie mają na stronie.
Teraz zmieniają oplot, więc pewnie szykują się na amerykański rynek.

Taki nóż jak Knights Armament też był robiony przez nich (ale to info z jakiegoś zachodniego forum).

Jedyna informacja o stali jaką kiedyś znalazłem na ich stronie, a dotyczącą tych modeli byłą taka że na razie to tylko 440A ale mają przejźć na ATS-34. Co zrobili z niektóymi nozami.

Niemiecki dystrybutor nie podaje wogóle rodz, stali dla tych modeli.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
Przejzalem ich strone przed chwila, przy nozach tactical widnialo, ze sa zrobione z 420...
Design tego survival mi sie podoba pierunsko, nie powiem, o klinge chodzi glownie, bo reszta to jak Strider ;)
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
ATS-34??.... niech popracują nad projektami, niech zmienią te badziewiasto-bazarowe logo.... i sam jestem ciekaw co by z tego wyszło :wink:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Hunting knife ;) (dużo zdjęć).
Znalazłem.

Np. tu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i tu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jest stal 420J2.

Ale nie ma to wpływu na cenę. To dalej 85 euro, lub prawie 100 $.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024