Skocz do zawartości


Zdjęcie

PAK SAO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO
pak sao sluzy do odchylenia sily przeciwnika w gore lub w dol najpierw reka leci po lini centralnej lapie kontakt z reka przeciwnika i przyklejajac sie do niej ukierunkowuje w te miejsca aha i jesli zrobimy pak sao zle - czyli na nadgarstek zamiast na lokiec to dostaniemy z lokcia wiec stosuje sie go na lokiec a czy pak sao mozna stosowac na wysokie kopniecia?
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO

pak sao sluzy do odchylenia sily przeciwnika w gore lub w dol najpierw reka leci po lini centralnej lapie kontakt z reka przeciwnika i przyklejajac sie do niej ukierunkowuje w te miejsca aha i jesli zrobimy pak sao zle - czyli na nadgarstek zamiast na lokiec to dostaniemy z lokcia wiec stosuje sie go na lokiec a czy pak sao mozna stosowac na wysokie kopniecia?


Nie leci po centralnej. Ręka wykonuje ruch zgarnijacy całą powierzchnie, kończąc nadgarstek laduje przy barku - w tej wersji o której mówisz bo są inne wersje np. gdzie pak sao wykonuje ruch przy ciele z centralnej do barku lub pak sao z manekina.
Co do wysokich kopnieć to niewyobrażam sobie takiej możliwości. Mozna za pak sao uznać technike gdy ktoś wchodzi mawahą a my bronimy się kopnieciem w krosze a rękoma robimy niby górne pak sao. Ale jest to raczej asekuracja, zasłona niz pak sao bo zakładamy że kopniecie i tak będzie zatrzymane kopnieciem.
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO

Ryurayo:pak sao sluzy do odchylenia sily przeciwnika w gore lub w dol najpierw reka leci po lini centralnej lapie kontakt z reka przeciwnika i przyklejajac sie do niej ukierunkowuje w te miejsca aha i jesli zrobimy pak sao zle - czyli na nadgarstek zamiast na lokiec to dostaniemy z lokcia wiec stosuje sie go na lokiec a czy pak sao mozna stosowac na wysokie kopniecia?



Cześć!

Masz rację!

Dars
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO
[quote="Ryurayo" czy pak sao mozna stosowac na wysokie kopniecia?
[/quote]
[quote name="budo_Dars"] Masz rację! [/quote]

zgadzasz sie z tym??
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO
Wypowiedziałem się wyzej co sądze o tej wypowiedzi :D
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO

"Ryurayo" czy pak sao mozna stosowac na wysokie kopniecia?

Dars napisał:
Masz rację!



VD: zgadzasz się z tym??

Cześć!

Zgadzałem się przede wszystkim z przedstawionym opisem wykonania bloku, natomiast tak! - pak sao mozna stosować na wysokie kopnięcia!!!

Chcę jednak powiedzieć ,że te wszystkie dysputy o blokach są żenadą..."można? - nie można.....?!!!"
To dyskusja poniżej poziomu...

Pozdrowionka !

Dars
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO
Może inaczej...bo chyba nie wierzę w to co czytam.

Czy pak sao mozna skutecznie stosowac na wysokie kopniecia?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO

Chcę jednak powiedzieć ,że te wszystkie dysputy o blokach są żenadą..."można? - nie można.....?!!!"
To dyskusja poniżej poziomu...

8) hmm, rozumiem twoje oburzenie, ale nie przezywaj tego az tak bardzo, bo tak naprawde nie masz najmniejszego pojecia dlaczego rozpoczolem owe tematy :roll:
dysputa o tyle ciekawa, iz pisza wszyscy bez podzialu na roznice stylowe. i co najwazniejsze - nareszcie grzeczne tematy bez pyskowek - i tak trzymac!!
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO

Może inaczej...bo chyba nie wierzę w to co czytam.

Czy pak sao mozna skutecznie stosowac na wysokie kopniecia?


Cześć Skiper!

No więc właśnie, ja teeż się dziwię jak widzę takie zdziwienie- to co dla mnie jest chlebm powszednim jest szokiem dla innych...

Głupio zabrzmi ale.. po dwudziestu pięciu latach ćwiczenia nie będę klawiaturą nikogo przekonywał ,że jakis tam blok coś tam blokuje... zapraszam do Bydgoszczy wyjaśnie i pokażę z przyjemnością..

Pozdrawiam

Dars
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO

Chcę jednak powiedzieć ,że te wszystkie dysputy o blokach są żenadą..."można? - nie można.....?!!!"
To dyskusja poniżej poziomu...

8) hmm, rozumiem twoje oburzenie, ale nie przezywaj tego az tak bardzo, bo tak naprawde nie masz najmniejszego pojecia dlaczego rozpoczolem owe tematy :roll:
dysputa o tyle ciekawa, iz pisza wszyscy bez podzialu na roznice stylowe. i co najwazniejsze - nareszcie grzeczne tematy bez pyskowek - i tak trzymac!!


Cześć!

Nie przeżywam. Dragon ,ty się nie oburzaj ,że odpuszczam twój temat , ale to dykusja na poziomie "mama tata". O czym gadać z ludźmi którzy zachowuja się jakby znali temat , a za chwilę piszą takie bzdury ,że mózg się lasuje... oczywiscie SĄ TU CHŁOPACY którzy wiedzą o co chodzi ale ich posty bledna przy "nieomylności" innch.

Niestety podejrzewam ,że wiele baboli wynika z ćwiczenia jakiegoś dziwnego wing chun... no a nie chcę wszczynać wojenki... odpuszczam zatem. Chetnie się włączę przy innym temacie

Narka!

Dars
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO
wlaczaj sie czesciej!!!
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO

Cześć Skiper!

No więc właśnie, ja teeż się dziwię jak widzę takie zdziwienie- to co dla mnie jest chlebm powszednim jest szokiem dla innych...

Głupio zabrzmi ale.. po dwudziestu pięciu latach ćwiczenia nie będę klawiaturą nikogo przekonywał ,że jakis tam blok coś tam blokuje...


Nie mogę napisać, ze jestem przekonany, masz też rację że tutaj pisząc pewnie byś mnie nie przekonał. W moim wypadku o tyle trudno to sobie wyobrazić, że jestem osobą raczej o skromnej budowie i chudziutkich łapkach a jakos tak trafia mi się że z większymi często się "okopuję" w ramach luźnych sparringów i .... bałbym się blokować w ten sposób ich kopnięcia.

Moje zdziwienie jest tym większe, iż cwiczyłem Wing Chun (chyba ta odmiana co u Ciebie? popraw mnie jak się mylę)u L.Starybrata...znam taki pak-sao jaki tam był i tam nie blokowalismy nim samym nigdy kopnięcia, chyba że używalismy jeszcze drugiej ręki z jakąś inną techniką(bodaj fat sao)...wtedy pak sao trafiał w okolice powyżej kolana. O to Tobie własnie chodzi, czy jednak inaczej jest pak sao wykonywany u Ciebie na kopnięcie?
  • 0

budo_dars
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO

Skiper:Nie mogę napisać, ze jestem przekonany, masz też rację że tutaj pisząc pewnie byś mnie nie przekonał. W moim wypadku o tyle trudno to sobie wyobrazić, że jestem osobą raczej o skromnej budowie i chudziutkich łapkach a jakos tak trafia mi się że z większymi często się "okopuję" w ramach luźnych sparringów i .... bałbym się blokować w ten sposób ich kopnięcia.

Moje zdziwienie jest tym większe, iż cwiczyłem Wing Chun (chyba ta odmiana co u Ciebie? popraw mnie jak się mylę)u L.Starybrata...znam taki pak-sao jaki tam był i tam nie blokowalismy nim samym nigdy kopnięcia, chyba że używalismy jeszcze drugiej ręki z jakąś inną techniką(bodaj fat sao)...wtedy pak sao trafiał w okolice powyżej kolana. O to Tobie własnie chodzi, czy jednak inaczej jest pak sao wykonywany u Ciebie na kopnięcie?


Cześć!

Leszek... Leszek... :wink:
Już dawno temu zapragnąłem by nie mieć za dużo wspólnego z tą osobą... "Moje" wing chun z pewnością jest nieco inne niż jego.
Tak niby ten sam system , a jednak...

Faktycznie najczęściej używa się kombinacji bloków, ale można blokować samym pak sao. Blokuje się nie powyżej a PONIŻEJ kolana. Zasada ta sama co blokowanie łokci w przypadku ramion. Blokując przy kolanie najsilniej narusz się równowagę przeciwnika i prędkość punktu z którym nawiązujesz kontakt jest mniejsza, tym samym siła która musisz "odprowadzić". Ważna jest właśnie umiejętność odprowadzenia siły. Przeciwstawianie się jej to wystąpienie przeciw zasadom. Tak samo jest z każdym innym blokiem... Żeby "przyjąć siłę niezbędna jest właściwa "struktura", czyli kąt ugięcia łokcia- musi byc włąściwy , jego odległośc od ciała również. Oprócz tego właściwa pozycja. Natychmiast po kontakcie trzeba poprowadzić konczynę w określonym kierunku, czsaem w bok czasem w dół - zależy. Mówiliśmy o "wysokich" kopnięciach, ja szczgólnie myślę o sierpowym , prostym i bocznym - tu pak sao zadziała.
Połączenia to nie tylko fat sao lecz z: garn sao, podwójny pak sao, tan sao itd. Pak bedzie aplikowany przy kolanie.

Cała dyskusja , którą postanowiłem sobie darować obarczona jst zbyt dużymi błedami w porozumiewaniu się... różne nazewnictwo , zasady poruszania się , pozycji, idei linii centralnych itp. itd. powoduja ,że gadamy niby o tym samym a jednak nie o tym samym...
Jak już ludziska zauważyli , trudno rozmawiać o blokach nie mówiąc o przemieszczaniu się... każde uderzenie można zatrzymać i każdy blok można obejść ,inaczej po świecie chodziliby sami niepokonani (wingchuniści :wink: ) a tak nie jest... Jeśli mówimy o potencjalnych możliwościach określonych technik to u nas tak to wygląda :wink:

Pozdrawiam!

Dars
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PAK SAO
...i takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dzięki Dars.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024