Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ćwiczyć z patykami czy nie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczyć z patykami czy nie?

Zauważyłem też, jak praca z jo i bokenem "spina" początkujących...

...a ja widzialem, ze oni sami sie spinaja-nie potrzebuja do tego ani jo ani bokken :wink:

Dosyc ciezko cwiczyc Aikido wyobrazajac sobie ze stoimy na krawedzi zycia i smierci(przynajmniej na poczatku...jak jest dalej to nie wiem) a cwiczenie z bokkenem daje poczucie realnosci.
+
Bokken poprawia timing i wyczucie dystansu(owa realnosc) i prace bioder, a jo wplywa na koordynacje wszystkich czesci ciala...

"gdy przegrasz nie ma jutra"-bardzo wartosciowa zasada koryu...z tym ze trudna w zastosowaniu
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczyć z patykami czy nie?
Pomińmy to że ten temat już chyba nie raz był, ale co tam... :)

Nie sądzę, aby treningi z bokenem, jo, czy tanto mogły nam w jakiś sposób zaszkodzić. Wręcz przeciwnie pomagają. Ja jakoś najbardziej preferuję Jo :lol: Ale od innych broni też nie stronię. Hmmm... A ile to bokenów i jo się połamało na treningach :lol: :) :lol: :) :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczyć z patykami czy nie?

szczepan - jakie to nietolerancyjne i nieekumeniczne - swoją drogas jakie egzaminy na wysokie stopnie PFA PUA ty widziałeś? :) 8O :)

Mam jeszcze swoje dojscia w Kraju :lol:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczyć z patykami czy nie?

że bokken w Iaido i bokken w Aikido momentami są od siebie bardzo różne...

Nie momentami, tylko zawsze bo to są dwie różne sztuki walki -sam je zresztą nazwałeś - więc po co to mieszać ?
No chyba że ktoś lubi.... :wink:

Pancer (mieszający własnie super poranną kawkę :) )
  • 0

budo_kojocik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ćwiczyć z patykami czy nie?
Czesc,

Ja moze nieco w bok od aikido, ale bede bronic treningow z jo i bokenem.
Jo (dzieki wiekszej dzwigni) pozwala wspaniale wylapac wszystkie niedostatki wychylenia uke, wszystkie pojscia na skroty. Pozwala takze na inne wyczucie dystansu.

Boken, oprocz wspanialej tradycji walki katana, IMO pomaga jak nic innego w kontrolowaniu postawy cwiczach (wyprostowanej!), pomaga w zrozumieniu wlasciwego kierunku wykonywania techniki.

Obie bronie (u nas dodatkowo tambo) pozwalaja na oswojenie sie z innym dystansem, bronia, konsekwencja popelnienie bledu (zwykle bolesne stukniecie w rozne czesci ciala).

A samo doswiadczenie treningu z bokenem, a zwlaszcza z katana, to inna bajka - ale to trzeba poczuc, bo IMO nie da sie tego wytlumaczyc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024