Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!

Powstaje pytanie, jakie sa tego przyczyny?


jak zwykle unikasz odpowiedzi przy jednoczesnym wołaniu o konkrety.

Zadajesz dziecinne pytania, a odpowiedź jest banalnie prosta. Dlaczego są wegetarianie, weganie i mięsożercy, alkoholicy, abstynenci i smakosze? jak znajdziesz receptę na zainteresowanie wszystkich aikidoków wyłącznie twoim aikido daj mi znać, z uwagą przeczytam poklon
Być może zbyt duże wymagania stawiasz innym, a droga to raczej skierowanie wektora wgłąb siebie,na swoją praktykę,
Przyznaję, jego książki nie są łatwe, ale nikt nikogo nie zmusza do ich czytania, dla mnie są wielką podpowiedzią do tego czym zajmuję się na macie, a to że ktoś nie jest w stanie tego zrozumieć to tylko i wyłącznie jego sprawa.

Przy okazji rodzi się ciekawe pytanie, jakie książki o aikido powinny powstawać, czy podręczniki wyjaśniające elementarnie techniki , czy coś głębszego, zawoalowanego? Gdy Cognard sensei nosił się z zamiarem napisania swojej pierwszej książki poprosił o wskazówkę swojego nauczyciela, ten odpowiedział mu że takowa nie powinna zawierać prezentacji technik, powinna być raczej jak trening,jak technika czyli poruszać, zmieniać wnętrze, serce uke. Jak widać to działa, porusza, jednak niewielu osobom zwyczajnie chce się poszukiwać, czy wręcz zwyczajnie pomyśleć ,czekają raczej na gotowe recepty ekspertów typu :

"Sankyo, jak każda technika musi być zakładana na uke który jest pozbawiony równowagi "...



tak więc co jest bliższe przekazowi O`sensei? zadaj sobie to pytanie
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
mam nieodparte wrażenie ze Szczepan nieźle sie bawi podpuszczając was. i o ile jego krawędziowa, niemal genetyczna niechęc do wszystkiego co organizacyjnie dalekie odkrawedziwych odmian boskiego Aikikai może drażnić to trzeba pamiętać, że i z tego mozna coś wywnioskować.
jak zawsze fascynuje mnie ta apostolska obrona racji - naprawde nie ma co sie tak nerwować. ludzie sa tylko ludzie i nie ma doskonałych.... no woże o0-prócz mojego nauczyciela hehehehehehehhehehehehe
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!

mam nieodparte wrażenie ze Szczepan nieźle sie bawi


być może go to wyłącznie bawi, przy okazji jednak otwiera sie dając się poznać takim jaki jest. W swych pytaniach czy wątpliwościach więcej o sobie mówi, o tym co robi, swojej praktyce i podejściu , zrozumieniu aikido niżby pisał o tym wprost. Tak więc nie jest to czysto apostolska wymiana ale raczej proces poznawczy :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
Marilyn M, ach ty doskonaly psychologu :wink: :lol:
Pmasz, ja niezwykle lubie wymiane pogladow z innymi aikidokami, szczegolnie jak maja cos ciekawego do powiedzienia. Wcale nikogo nie podpuszczam, wiesz, na macie nie ma czasu pogadac...... 8)
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
Szczepan piszesz że ludzie z poza organizacji AC nie traktują go powaznie ale tak jest w 90% innych organizacji każdy chwali swoje i nic innego nie jest lepsze (Ty Szczepan jesteś tego przykładem "bez urazy).

Napisałeś że francuzi nic nie mogą zrozumieć z książki AC. Mam pytanie ile Ty zrozumiałeś czytając Budo dziadka :?: W różnych wypowiedziach japońskich mistrzów czyta sie że nawet oni nie kumają o co tam chodzi więc powstaje pytanie "jakie są tego przyczyny" :?:
Bądz co bądz dalej nie rozumiem czego mają się obawiać uczniowie AC
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!

Szczepan piszesz że ludzie z poza organizacji AC nie traktują go powaznie ale tak jest w 90% innych organizacji każdy chwali swoje i nic innego nie jest lepsze (Ty Szczepan jesteś tego przykładem "bez urazy).

Jesli chodzi o mnie, to mijasz sie z prawda. Calkowicie. Istnieja bowiem duzo lepsi instruktorzy niz moj, nie z mojej organizacji...
Np K.Tochei sensei, Tamura sensei, Sugano sensei, Chiba sensei, Shibata sensei, Kanetsuka sensei, Kimeda sensei, i paru innych z Yoshinkai....z prawie wszystkimi osobiscie cwiczylem.
Sporo jest takich ktorych nie znam, widzialem ich tylko na video.
Kazdy z nich prezentuje kompletnie inny system nauczania niz moj instruktor.
Po prostu wybierajac nauczyciela, nie wybierasz idealu, bo takiego NIET, ale robisz jakis kompromis. Trzeba sobie zdawac sprawe z niedostatkow wlasnego systemu nauczania, i ja doskonale wiem o naszych slabosciach.

Napisałeś że francuzi nic nie mogą zrozumieć z książki AC. Mam pytanie ile Ty zrozumiałeś czytając Budo dziadka :?: W różnych wypowiedziach japońskich mistrzów czyta sie że nawet oni nie kumają o co tam chodzi więc powstaje pytanie "jakie są tego przyczyny" :?:
Bądz co bądz dalej nie rozumiem czego mają się obawiać uczniowie AC

No Ronin10, tu to sie "troszke" zagalopowales :lol: Porownanie AC do Dziadka uwazam za wysoce ublizajace Dziadkowi :roll: 8O 8O 8O
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
znów brak odpowiedzi, za to kolejna ocena :?
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
eeee tam szczepan - zdobadz sie na szczerość - przecież w gruncie rzeczy my Aikikaiowcy uwazamy sie za lepszych :) :) :) a wy mu nie wierzcie bo to nasza choroba - w gruncie rzeczy kazdy znas wierzy ze liczy sie tylko bezposrednia linia organizacyjna do o'sensei'a i potęga imperium Hombu. odnogi powstałe poza imperium nie starsze niz 3,4 generacje mamy w ukrytej pogardzie. hehehehhehehehe :)
zwłaszcza wszelkich uczniów KH Sensei, ktory za zycia zaklinał wyznawców żeby nie odłączali sie od imperium. ci jednak po jego śmierci sprzemierzyli sie jego ostatniej woli i zostali banitami, hygenotami i innymi odszczepieńcami.... Szczepanowa samurajska dusza w wersji kanadyjsko-klonowej takiej zniewagi nie zniesie i kipi az sie moderatorowi bujna broda trzesie....
pmasz (dysputem ubawion - mam nadzieje ze mi sie nie dacie tak łatwo podkręcuić...)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!

KH Sensei, ktory za zycia zaklinał wyznawców żeby nie odłączali sie od imperium. ci jednak po jego śmierci sprzemierzyli sie jego ostatniej woli i zostali banitami,



AC przez 25 lat był uczniem HK , wprawdzie zaczynał swoją praktykę od jedynej słusznej drogi, ale będąc uczniem HK członka rady Shihanów Aikikai nigdy nie spotkał się z jego propozycją, czy nawet sugestią by do niej przystąpić, zatem od niczego nie musiał sie odłączać. Gdyby HK uznał za ważne takową przynależność to z pewnością AC nie śmiałby sprzeciwić się jego woli, no bo i w imię czego? Rozpoczynajac naukę u danego mistrza niejako automatycznie stajemy się członkami jego organizacji, a jednak tu stało się inaczej, sądzicie że to w wyniku przeoczenia, czy też może krnąbrności studenta? No ale widocznie ten fakt nie tylko stoi solą w oku starych mistrzów, przekazuja to jak widac kolejnym pokoleniom.

To interesujące Pmasz, że masz taki dystans do siebie, rzadko spotykane i godne naśladowania.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
wiesz - lata medytacji :) :) :) :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
a to juz ciekawe - nie ze złośliwości tylko ze szczerej ciekawości - jeśli Kobayashi Sensei był Shihanem Aikikai a AC Sensei jego uczniem i zdawał u niego egzaminy - to musiał zdawać na stopnie Aikikai, bo shihanom aikikai na murbeton nie wolno nadawać innych... to jaki stopnień w Aikikai mają nauczyciele z kręgów Kobayashi Sensei - Savaniago Sensei, AC Sensei?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!

[ Trzeba sobie zdawac sprawe z niedostatkow wlasnego systemu nauczania, i ja doskonale wiem o naszych slabosciach.


Oooo :!: :!: :!: A to pyszne i ciekawe. Rozwiń swą skrzydłą myśł, proszę. Ukaż miękie podbrzusze krawędziowego systemu o mocy rosnacej na kontinuum do nieskończoności :wink: 8)

Ł. (ciekawy jak dziecko samokrytyki Szczepana)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!

musiał zdawać na stopnie Aikikai, bo shihanom aikikai na murbeton nie wolno nadawać innych

To nie takie proste. Shihanom Aikikai zdarza sie miec prace dorywcze, fuchy. Saito np. poza stopniami Aikikai nadawal stopnie Iwama-ryu. H. Kobayashi w Japonii byl przykladnym Aikikajowcem, a za granica sobie hasal z lokalnymi organizacjami niezrzeszonymi w Aikikai.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
Już się trzęsę z radości widząc ten topik :lol: :lol: :lol:
Bedzie zadyma, będzie zadyma.... :2gunfire:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!

- jeśli Kobayashi Sensei był Shihanem Aikikai a AC Sensei jego uczniem i zdawał u niego egzaminy - to musiał zdawać na stopnie Aikikai, bo shihanom aikikai na murbeton nie wolno nadawać innych... to jaki stopnień w Aikikai mają nauczyciele z kręgów Kobayashi Sensei - Savaniago Sensei, AC Sensei?


z błędnego założenia mogą wyjść jedynie błędne wnioski, ten temat zdaje się był już przerabiany więc przypomnę tylko odsyłając do certfikatów wiszących w dojo w Burg Argental, można się tam wybrać i ujawnić niecne fałszerstwo :)

Co do Savegnago sensei z kolei to moiżna się zapytać już niedługo bodajże na stażu w Poznaniu jaki ma obecnie stopień, od kogo go dostał i jaki stopień nadał mu swego czasu H Kobayashi, prosta sprawa, wystarczy chcieć :) Ja osobiście wolałbym uniknąć odpowiedzi, bo grozi nam niechybnie nowa wojna :?
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
[/quote]
No Ronin10, tu to sie "troszke" zagalopowales :lol: Porownanie AC do Dziadka uwazam za wysoce ublizajace Dziadkowi :roll: 8O 8O 8O [/quote]

Ja nie porownuję AC i Dziadka.
Poprostu chcę pokazać że nie tylko AC pisze niezrozumiałee książki ale również lektury dziadka sę niezrozumiale i żeby było zabawniej książek dziadka nierozumieją jego uczniowie (niektórych wymieniłeś w swoim poscie).
Bądz co bądz dalej nie wiem na co mają uważać uczniowie AC. :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
tak, zebym nie wyszedł na oszołoma:
jestem członkiem Birankai International chiba Sensei - ktorego stopnie nie sa uznawane z tego co wiem w Hombu - jesli ich sie nie zgłosi - ale jak zgłosisz izapłacisz to są.... dlatego sie pytam jak to było.... proste pytanie....
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!

dlatego sie pytam jak to było.... proste pytanie....


odpowiedź jest równie prosta, po prostu stało się :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
eeee..... to ja juz sie wycofuje - cofam pytanie - juz mnie nie interesuje, nie bedzie zadymy....za duzo emocji za mało faktów....
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uwaga uczniowie Cognard sensei!!!!!!
może ktoś czegoś się wstydzi, może coś ukrywa .... :roll: :wink: :lol:

Wallace (pragnący rozruszać troszkę forum i nadać mu ociupinkę polotu) :) :lol: :D :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024