Skocz do zawartości


Zdjęcie

Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_toy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)
Szczerze odradzam master cutlery. Znajomy, swiezo rozmilowany w nozach, skusil sie na wersje Mini-Mohawke (TA-2A). Na papierze wszystko cudnie, 440, g10, linerlock, design Toma Andersona. Pocieszyl sie tydzien i zaczal uzywac :) Efekt? w kilka dni blade play, wyszczerbienie na ostrzu (od czego? ciezko powiedziec. zdaje sie ze przy zamykaniu ostrze uderzalo o srube laczaca rekojesc o.O ), odpadajacy klips, a wierzcie mi, skrajnym testom to on go raczej nie poddawal :wink:
Szkoda kasy.
pzdr.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)
Dzisiaj jeszcze raz poddałem testom wspomniany wyżej model mojego kumpla w pracy i o zgrozo!!! składa się po naciśnięciu na zablokowane ostrze!!! Wcale mocno nie naciskałem jedną ręką trzymałem w taki sposób by mi palców nie obciął (sam ostrzyłem) a drugą naciskałem powoli i delikatnie blokada wyginała się i odskakiwała a nóż się składał.
Moim zdaniem to powinno się zakazać sprzedży tych ... "NOŻY"
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)
Witam

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. W te kilka dni "wlazłem" w świat noży i nmiej więcej poznałem np. co to jest frame lock i czym się różni stal 400 od stali 154 (:
Co do noża, wybór padł na Gerber Paraframe II - właśnie złożyłem zamówienie (((:

A ci którzy sądzą że zbieram kase na lepszy, nie mylą się (:
Będzie to Camillus ECD.

Pozdrowionka
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)

Będzie to Camillus ECD.


O! I to jest nóż. Na pewno sie na nim nie zawiedziesz. Miałem kilka tygodni okazję się pobawić nim i

1. bardzo wygodny
2. niewielki i ładny - ludzie zapytają prędzej: "Jaki ładny scyzork!?", niż: "On ma nóż! Bandytaaaa!" :)
3. 154cm!!! i to w atrakcyjne cenie
4. cienkie ostrze z recurvem tnie jak diabli (tak jakby miał jeszcze ze 3cm głowni więcej)
5. framelock - nie jest to może super mocny framelock, ale o niebo lepszy niż wszystkie linerlocki MC

Ostatnio sam przymierzam się do jakiegoś niewielkiego EDC i nie mogę się zdcydwoać czy to będzie Camillus EDC, Spydie Native, czy może coś innego jeszcze... Oba które wymieniłem miałem już i oba wspominam bardzo czule :)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)
Witam

No i przyszedł mi wczoraj Gerber Paraframe. Kurna w łapie leże jak ulał. Do wieczora zdążyłem już ogolić sobie obie ręce - bo nie wierzyłem że nóż potrafi takie rzeczy robić.

Pozdrowionka

ps. Muszę jeszcze pochwalić sklep [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Kurna we wtorek po południu zamówiłem a w środę już był rano u mnie. Normalnie ekspres.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)
No to chlopie wpadles. Prawie wszscy tutaj tak zaczynali. Tak niewinnie zaczyna sie ta choroba. Pozniej lekarstwem sa juz coraz lepsze i drozsze noze. :D
I gratuluje Paraframe'a. Calkiem nieglupi nozyk za niewielka kase.

pozdr
  • 0

budo_kichol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WLKP

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)
Sam sie skusilem na Paraframe I :)
Bardzo fajny i tani noz. IMHO idealny jako pierwszy i tani EDC. Bardzo dobrze lezy w rece
Mialem juz kilka nozykow ale Paraframe i Vapor mi sie szczegolnie podobaja...
Co do blokady to jest dosc dobra jesli uwzglednic cene 89 pln za noz ;) Zdecydowanie lepsza niz MasterCutlery (mialem 2 modele i oba sie zepsuly :(
pzdr
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)
Witam

Kurna mam problem z tym Paraframe II. Czy to normalne że ten "dzyngiel" służący do otwierania noża jedną ręką zaczął latać po 3 dniach? W sumie delikatnie obluzował się już w pierwszym dniu. Ale teraz po 3 dniach normalnie już "dzwoni" o klingę.
Wada fabryczna czy "te typy tak mają"?

Pozdrowionka
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)
Na chłopski rozum, to jak by tak miało być, to by było od początku. Masz pecha, ale nie łam się. Następnym razem kup coś fixed, problemu nie będzie.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)
Witam

Już jest w porządku. Jeden e-mail do sklepu i się wyjaśniło (: W Paraframe klips to po prostu śrubka. Wystarczyło kapnąć trochę pasty teflonowej i mocniej dokręcić.
Tak napisałem jakby ktoś inny miał podobny problem.

Pozdrowionka
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)
Witam

...Wystarczyło kapnąć trochę pasty teflonowej...


Oczywiście nie pasty teflonowej tylko taśmy teflonowej.

Przeprawszam za mnożenie postów ale musiałem poprawić - sam źle zrozumiałem (ubzdurałem sobie tą pastę) co skonczyło się jeżdżeniem przez pół dnia po sklepach i udowadnianiem "durnym" sprzedawcom że pasta teflonowa to bardzo popularny towar, i wielkim ostentacyjnym zdziwieniem dlaczego nie mają go w asortymencie, i chcą mi wciśnąc jakąs taśmę (((:

Pozdrowionka
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery G-10 Folder (MT-050)

Witam

...Wystarczyło kapnąć trochę pasty teflonowej...


Oczywiście nie pasty teflonowej tylko taśmy teflonowej.

Przeprawszam za mnożenie postów ale musiałem poprawić - sam źle zrozumiałem (ubzdurałem sobie tą pastę) co skonczyło się jeżdżeniem przez pół dnia po sklepach i udowadnianiem "durnym" sprzedawcom że pasta teflonowa to bardzo popularny towar, i wielkim ostentacyjnym zdziwieniem dlaczego nie mają go w asortymencie, i chcą mi wciśnąc jakąs taśmę (((:

Pozdrowionka

Ale ubaw :) :) :) . W tym kraju sprzedawca zawsze wie najmniej :wink: .
Uciechy z nożyka !No i już po tobie ,jeśli zadałeś sobie tyle trudu z powodu
noża to już " złapałeś bakcyla". TO nieuleczalne . GRATULUJĘ. :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024