Skocz do zawartości


Zdjęcie

Festiwal filmów ekstremalnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Festiwal filmów ekstremalnych

Jakub Chełmiński 29-10-2004 , ostatnia aktualizacja 29-10-2004 00:18

Jeździsz na desce, wspinasz się albo skaczesz ze spadochronu? Do tego lubisz filmować, jak robią to twoi znajomi? Podziel się swoimi produkcjami z innymi. Jeszcze przez kilka dni można zgłaszać się do Festiwalu Filmów Ekstremalnych - jedynej takiej imprezy w Polsce.

Takie zgromadzenie ludzi uzależnionych od adrenaliny zdarza się raz do roku. - Dostępność kamer wideo jest powszechna, a ludzie, którzy mają swoje pasję, z reguły chcą ją dokumentować. I wychodzą z tego rzeczy świetne - zapewnia Jerzy Gumowski, członek jury festiwalu, z zamiłowania paralotniarz, a zawodowo fotograf "Gazety Wyborczej".

Film Extreme organizowany jest po raz trzeci, ale już cieszy się uznaniem publiczności i sporą rangą. Co roku pokazywane są filmy z najróżniejszych dyscyplin: spadochrony, rowery, kite- i windsurfing, paintball, narty, snowboard, a nawet żonglowanie butelkami na zawodach barmanów. Ta ostatnia konkurencja nie jest wprawdzie sportem ekstremalnym, ale organizatorzy w zeszłym roku zdecydowali się ją zaprezentować.

Festiwal wymyślił Marcin Szamborski, miłośnik filmu i sportów ekstremalnych, który prywatnie grywa w turbo golfa (miejska odmiana gry).

Cechą wspólną festiwalowych filmów są minimalne koszty ich produkcji. Ot grupa kolegów jeździ pod blokiem na deskorolkach i nagrywa się na pożyczoną kamerę. - I to jest niesamowite, że takie fajne rzeczy można robić tak małym kosztem. Te filmy są inne od produkcji robionych przez telewizje, które mają mnóstwo pieniędzy. Autorzy wkładają w nie więcej serca - zaznacza Gumowski. - W zeszłym roku wygrał film Macieja Szafnickiego o wspinaczu skałkowym, który pokonał bardzo trudną trasę. Widać było, że film był bardzo starannie przemyślaną historią, która oddawała emocje - wspomina Gumowski.

Udział w festiwalu czasami rozpoczyna karierę autorów. Ich produkcje pokazywane na poprzednich edycjach trafiały później na inne festiwale, do telewizji. W tym roku organizatorzy negocjują z firmą odzieżową, która chciałaby puszczać filmy w swoich sklepach. - Ale cały czas udaje nam się zachować niezależność i amatorski charakter filmów - zapewnia Szamborski.

- Warto wysłać swój film na festiwal, ale warto też przyjść i zobaczyć, jak inni dokumentują swoje pasje. Można zrozumieć, co ich pociąga w robieniu ekstremalnych rzeczy - mówi Gumowski.



Ramka:

Tegoroczny festiwal odbędzie się 27 listopada w kinie Luna, ale tylko najbliższej do środy można zgłaszać swoje produkcje. Już zgłoszono 30 filmów, organizatorzy spodziewają się jeszcze przynajmniej 20. Produkcje mogą trwać od trzech do ośmiu minut i muszą być zapisane w formacie Mini DV. Szczegóły na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


wydaje mi sie to ciekawe, co Wy na to? Cheetah wyslales juz tam swoje produkcje?
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Festiwal filmów ekstremalnych
go go go cheetah!
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Festiwal filmów ekstremalnych
Kurde troche za późno sie dowiedziłem o tym ale teraz bedzie ciężko bo praktycznie cała ekipa sie rozjechała po świecie, ale samemu i tak bym cos nagrał, tylko kurde właśnie za późno sie dowiedziałem [nie było mnie chwile także przegapiłem szanse - może nastepnym razem. Nawet jakbym jutro to wysłał to nie wiem czy bym zdążył, pozatym jeszce trzebma miec co wysłać, a tego starego filmiku 30 sekundowego wysyłał nie bede bo to obadany temat....] Troche sie zezłościłem, ale to tylko wyłącznie moja wina ...

Heh kurde jeszcze mi nie przysłali nagrody za I miejsce na konkursie Mountain Dew a tu znowu nastepny konkurs heh...

Dla osłody nasze stare demo :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Miłego oglądania :)
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Festiwal filmów ekstremalnych
Korde pojechal bym na to poogladac filmiki, ale tak jak kolega przespalem :[
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024