Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_worns-4life
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?

o vale tudo faktycznie pojęcia nie mam. Ale nie muszę mieć żeby mieć na ten temat swoje zdanie.

czytaj worns...czytaj

Mówiłem w kontekscie boksu.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
a mi sie tam 'klatka' podobała :)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
bo ten dokument tak byl zrobiony, nie poto zeby pokazac to co jest naprawde ale poto zeby sie podobał ...marketing
  • 0

budo_kruk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
W "KLATCE" (filmie) zostały pokazane walki vale tudo aby pokazać jacy to kibice są bez serca i jacy są zli( oczywiście psełdo kibice). w sumie cel zostął osiągniety, pamietam jak jakaś nauczycielka komentowła ten film i wspominała o ludziach zamknietych w klatkach i walczących na śmierć i życie. niestety w tym filmie nik nie wytłumaczył skąd pochodziły zdjecia z zawodnikami vale tudo. coż tak świat kto bardziej zaszokuje(obojetnie czy prawdą czy nie) jest znany i jest swego rodaju na topie, to smutne że wykożstali sport do osiągnięcia tego celu :( :( :(
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
w polsce teraz jest tak czy tak nagonka na VT , i im bardziej sie VT rozwija tym wiecej gadaja jakie to złe
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
mnie by huj strzelił jak by mi jakas pipa mówiła ze w klatkach zamknieci kolesie walcza na śmierć i życie. Ten sport jest o wiele bezpieczniejszy niz boks bo wolałbym być ubity z dosiadu niż przez 12 rund zbierać na twarz. Jedyne co budzi moją niechęc to sceny gdy jeden koles leży a drugi kopie go w potylice Wtedy to za bardzo przypomina to co widać na filmach z ustawek. Ale wraz z rozwojem vale tudo pojawiły sie coraz to ine reguły walk i czesto zabronione jest w nich kopania w potylice. Inny zgarszający przyklad to jak jeden koles (nie pamietam jego nazwiska, mam ta walke na plytkce ale ne chce mi sie sprawdac) unieruchomił drugiemu lewą rękąlewą reke natomiast prawa unieruchomił mu nogami mając prawą wolą. Wtedy to bezbronnemu przeciwnikowi zadał 7 - 9 (liczyłem ale juz nie pamietam) uderzen łokciem na szczekę. Rozumiem radość po odniesieniu zwyciestwa ale nie było widać na jego twarzy ani śladu niepokoju o swego nieprzytomnego rywala Czy takie obrazki kojarzą się ze sportem? chyba nie bardzo, wiec oby było ich jak najmniej bo Vale tudo powinno zaistnieć w świadomości polaków (i nie tylko) jako nowy sport walki bo w koncu walczą tam sportowcy a nie chuligani z pod budy z piwem
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
film "klatka" był hujowy bo nie było tam prawie nic o walkach w klatce (tytuł sugeruje co innego) ludzie którzy potem debatowali w studio mieli huj nie pojecia o vale tudo a Latkowski powiniem dostać wpierdol że tak zatytułowal film o pseudokibicach :twisted: w polityce jakis socjolog pisal kiedys ze kolesie ktorzy walcza w ustawkach to biznesmeni ktorzy maja w tygodniu po 14 treningów i sami opłacają sobie lekarzy ktorzy po ustawkach opatrują im rany Kurwa może to i prawda ale zaden chyba dobry fajter z vale tudo nie brał nigdy udziału w ustawkach a tytuł tego dennego filmu (upadku kinematografii :) ) obraża polskie środowisko vale tudo
  • 0

budo_piotrdg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?

natomiast o vale tudo faktycznie pojęcia nie mam. Ale nie muszę mieć żeby mieć na ten temat swoje zdanie.

Skoro o czyms nie masz pojecia, to zdanie ktore przedstawiasz nie nalezy do Ciebie - ogolnie rzecz biorac jestes krerobojem ;) to po pierwsze...
Po drugie... zdanie kogos kto o danym temacie wie duzo (z racji ze sie danym zagadnieniem zajmuje zawodowo/hobbystycznie/itp), jest warte wiecej niz zdanie osobnika, ktory orientuje sie ze dane zagadnienie istnieje, natomiast poziom jego wiedzy na ten temat jest...mowiac ogolnie - ogolny ;) (czytaj mierny)...

O zadymach kibiców też nie mam wiedzy praktycznej. :wink:

I na ten temat tez wiesz niewiele... Patrzysz na to w taki sposob jak gryzipiorek je opisujacy, czy rezyser pokazujacy na ekranie - chce bys je widzial...
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?

Inny zgarszający przyklad to jak jeden koles (nie pamietam jego nazwiska, mam ta walke na plytkce ale ne chce mi sie sprawdac) unieruchomił drugiemu lewą rękąlewą reke natomiast prawa unieruchomił mu nogami mając prawą wolą. Wtedy to bezbronnemu przeciwnikowi zadał 7 - 9 (liczyłem ale juz nie pamietam) uderzen łokciem na szczekę.

Garry BIG DADDY Goodridge...lubię tego kolesia :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
wysiliłem sie dla Ciebie i sprawdziłem a ten koles to faktycznie Gary Goodrigde a nieszczęśnik to Paul Herrera Na mnie Gary nie zrobił najlepszego wrażenia
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
To nie byl problem Garego G., ale... sedziego i jego reakcji. Wowczas sedziowie reagowali dosyc wolno, czasami wczesniej przestawali uderzac zawodnicy (np. walka Pardela (judo, jj) z mistrzem thaia Orlando Vieto, zdaje sie).
Pani psycholog tak dlugo zyla w stereotypach, ze im ulegla. Ale w koncu tego sie od niej oczekuje i takie zapotrezbowanie realizuje. Jakby isc jej tropem, to nalezaloby zakazac kilku sportow takze olimpijskich, bo zawodnicy tez odnosza obrazenia i kontuzje, a nie raz umieraja na arenach. Co nie oznacza, ze sporty walki sa zajeciem bezpiecznym niczym w piaskownicy.
Inne zdanie zapewne mialby psycholog, ktory np. kiedys cwiczyl judo, bo od karate mowilby zapewne o "trzeciej stratosferze, duchowosci etc.". W ogole motywacja jakiekolwiek sportowca dla wiekszosci psychologow - sadze - jest zapewne niezrozumiala i bedzie wyjasniana jakimis bredniami o czynnikach damsko-meskich.
Witold Gombrowicz, powiedzial kiedys o krtykach szyuki, "ze nie sa nawet w przedpokoju sztuki". Mysle, ze i w sporcie mozna by zbudowac rownie nosna analogie.
K_P
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
swoja droge ten Herrera to tez całkiem niezły fighter
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
myśle ze najwiekszy problem miał Herrera bo to on wyłapał na szczeke Zachowanie Garego jest normalne w sporcie a nawet wynyślono na to nazwe " niesportowe zachowanie" ja jestem romantycznie przywiazany do ducha fair play i stad to zniesmaczenie
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?

wysiliłem sie dla Ciebie i sprawdziłem a ten koles to faktycznie Gary Goodrigde

Czyżbyś mi nie uwierzył?ehhhhh ci kolesie od white pride :roll: :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
wybacz biały człowieku żem w Ciebie zwątpił ale ufam tylko sobie :)
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?

wybacz biały człowieku żem w Ciebie zwątpił ale ufam tylko sobie :)

a ja myslałem że to dlatego że mam długie włosy :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
nie wiem jakie masz włosy ale domyślam się żeś biały bo mówisz po polsku dużymi białymi literkami :)
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?

Witold Gombrowicz, powiedzial kiedys o krtykach szyuki, "ze nie sa nawet w przedpokoju sztuki". Mysle, ze i w sporcie mozna by zbudowac rownie nosna analogie.
K_P

Ładne zdanie.

Ale to, że tak uparcie bronisz MMA - wstyd! Dla mnie samo wyjście do klatki by było upokarzające.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
Muchol a masz jakies dziury w ciele albo tatuarze? pewnie klatka kojarzy Ci sie z zezwierzeceniem ale komus innemu tego typu ozdoby mogą sie tak kojarzyć No ale jesli nie masz to spójrz na to inaczej: klatka jest tylko po to by nikt z niej nie wypadł :wink:
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: "Val tu go"- najbardziej brutalnym sportem?
szkoda czasu...Muchol jest fanatykiem który wypowiada sie o sporcie na temat tórego,jak sam stwierzdił,nie ma pojecia...sam kiedyś uprawiał boks który jest dużo bardziej krwawy i kontuzjogenny niz MMA...(powtarzam się ;) ? )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024