Skocz do zawartości


Zdjęcie

ząbkowany folder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

ząbkowany folder
Posiadam w swojej "kolekcji" mały folderek i duży fixed. logicznie rzecz biorąc brakuje mi necka i ...właśnie-dużego foldera. Choruję na niego od dawna, a przewijające się wątki o ER, Striderach itp. umiejętnie tę chęć podsycają :-) . Prezentacja cech ideału:
1. ząbki - obowiązkowo :) , może być w zamian pancerne ostrze :P
2. duży - 10-15 cm ostrza, albo krótszy, ale za to "mocniejszy"
3. cena - bez szaleństw, jestem biednym uczniakiem :D :(
4. wygląd - bojowy wskazany

taki nożyk do lasu czy otwierania zaspawanych włazów czołgów :)

moje typy:
CRKT M18-....(np Iraqi freedom, ale to tanto :cry: ), ciekawa cena i w ogóle nice, ale z ząbkami tylko tanto?
Extrema Ratio Nemesis - masakra, strasznie mnie kusi i nęci - ideał (no, może poza back-lockiem, wolę framy :wink: ) ale cena :cry: ,
Buck Strider - znowu cena:cry: , ale może coś używanego itp.....
...

CZekam na wszelkie rozsądne propozycję, porady, krytykę (?)

:) PZDR
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
Ale full ząbki czy part serrated?
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
raczej kombo, trochę użytkowy być musi - nie całe życie człowiek wydostaje się z bunkrów i schronów pzreciwatomowych :wink: , czasem trzeba posmarować bułkę masłem czy coś :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
Endura combo ;)
Ciela plastik z wiatrakow do CPU i .....byla w tym swietna 8)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
Part serrated CRKT M21.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
jako miłośnik "takich" noży moge tylko napisać : CRKT M21-04 (może Lord ma jeszcze do sprzedania za BARDZO atrakcyjną cenę) albo Buck-Strider 880 ...
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
Też polecam M21

Dołączona grafika


fotka kolegi pieswidmo
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
No.... Polecam M21... Solidny a do tego tani duży nóż składany. No i ten flipper... :twisted:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
Z czystej ciekawosci - jak sie te CRKTowe "zabki" sprawuja w porownaniu z innymi?

Bo z tego, co ludziska pisza tu i owdzie, wynikaloby, ze #1 sa serrations od Spyderco, potem dlugo, dlugo nic, potem byc moze BM. Nie wiem, jak to jest np. z MT.

Z drugiej strony sa i tacy, co twierdza, ze serrations to zawracanie d... i wystarczy nie przesadzac z polerowaniem ostrza i zadne zabki nie sa potrzebne, jesli sie chce ciac wlokna, czy plastik.

Moje "zebate" noze mam bardzo niedlugo, ale z obu (BM814 i 845 oba combo) jestem bardzo zadowolony. Jeszcze nie potrzebowalem ich ostrzyc - tego drugiego z oczywistych powodow, bo go mam dopiero pare dni ;)
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder

Part serrated CRKT M21.

No.... Polecam M21... Solidny a do tego tani duży nóż składany. No i ten flipper...


POPIERAM!!! Ja się zakochałem od pierwszego macania :)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
Widzę, że M21 cieszy się dużą popularnością. Poważnie rozważam zakup...

Pytanie (np. do rybaka, czy innych speców/użytkowników BM): Jak sprawują się (jak oceniasz) AFCK, Ares, TSEK AXIS w tej roli (ząbkowany folder jako narzędzie brutalnego :wink: traktowania)???

PZDR
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
A może tak pokrótce powiedz, do czego miałby on służyć? Bo taki jeden ;) poszukiwał czegoś do rąbania opału na ognisko, a na końcu się okazało że chodzi o przecinanie gałązek mających dwa centymetry średnicy 8)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder

A może tak pokrótce powiedz, do czego miałby on służyć? Bo taki jeden ;) poszukiwał czegoś do rąbania opału na ognisko, a na końcu się okazało że chodzi o przecinanie gałązek mających dwa centymetry średnicy 8)


Odpowiem tak - muelą rąbałem 10-15 cm konary i pieńki. Ja normalny nie jestem, więc nóż musi przeżyć więcej niż powinien :wink:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
No to TSEK'a połamiesz, w AFCK ukruszysz czubek, Ares będzie zdecydowanie za mały. Wszystkie trzy najpewniej po jakimś czasie po prostu się rozlecą na kawałki. Możesz próbować szczęścia z Buckiem Striderem 880, ale i ten może nie przetrwać wszystkich pomysłów kogoś, kto określa się jako "nienormalny" ;) Jeśli nawet przetrwa wyważanie okna czy drzwi, to już na próbie rąbania betonu może polec.

Niemniej jednak, jakoś nie widzę odpowiedzi na moje pytanie. Do rąbania to ja polecam siekierę, nie ma takiego noża który by mógł się z nią równać 8) :wink: A oprócz rąbania? Wiesz PO CO Ci ten ultrawytrzymały folder?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
Adam znasz napewno nóż który może się równać z siekierą (Małą oczywiście) To Kukri !!!. Na ostatnim wypadzie miałem fiskarsa i kukri pod ręką ....kukri wygrało nie chciało się odkleić od ręki.. :) No ale to taki mały OT
pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
No, pewnie :)

Tylko... czy to Twoje kukri to folder? :wink:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder

No to TSEK'a połamiesz, w AFCK ukruszysz czubek, Ares będzie zdecydowanie za mały. Wszystkie trzy najpewniej po jakimś czasie po prostu się rozlecą na kawałki. Możesz próbować szczęścia z Buckiem Striderem 880, ale i ten może nie przetrwać wszystkich pomysłów kogoś, kto określa się jako "nienormalny" ;) Jeśli nawet przetrwa wyważanie okna czy drzwi, to już na próbie rąbania betonu może polec.

To tylko taka analogia była, pieńków folderem rąbać nie bede bez potrzeby, betonu tym bardziej :) Chodzi mi o wybór najmocniejszego z tych 3.

Niemniej jednak, jakoś nie widzę odpowiedzi na moje pytanie. Do rąbania to ja polecam siekierę, nie ma takiego noża który by mógł się z nią równać 8) :wink: A oprócz rąbania? Wiesz PO CO Ci ten ultrawytrzymały folder?

Miałem nadzieję, że nikt nie zada tego pytania...W sumie po nic, bo większość tego co chcę rąbać, rąbię dla zabawy. nie zawsze mam ze sobą Muelę, czasem przyjemnie ciąć czymś dużym i mieszczącym się w kieszeni.
Takie zboczenie, jak każdy z nas. Tak jakbyś się spytał Kieleki po co mu ten wielki Rat(chyba, nie pamiętam nazwy) czy Mareckiego o BK9...

Pozdrawiam,
AdamD

Ja również jak nabardziej
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ząbkowany folder
Z tych trzech to stawiałbym na TSEK'a. Ale z tego co kojarzę, to on występuje co najwyżej w wersji combo, nie widziałem żeby był full-serrated.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024